PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα τηλεφώνου



Σελίδες : [1] 2

TermInuS
14-10-11, 10:56
Περιοχη βυρωνας + παγκρατι σε 2 τηλεφωνα φαινεται λες και εχουν νεκρωσει τα παντα.
Απο γραμμη 4net δεν μπορω να καλεσω καν στο support της cyta.
Εχει κανεις αλλος παρομοια προβληματα?

kostas76
14-10-11, 11:00
πρεπει να ειναι γενικο το προβλημα.
κι εγω εδω στη Θεσσαλονικη δε μπορω να βγαλω καθολου cyta.



μολις αποκατασταθηκαν ολα

alexnts
14-10-11, 11:02
Γενικο είναι, σε ολη την χωρα απο οσο ξερω.
http://www.cyta.gr/index.php?ID=technikes_ergasies

to Pontiki
14-10-11, 11:30
Είναι γενικό το πρόβλημα, υπήρξε και ενημέρωση των συνεργατών της cyta νωρίς το πρωί:
Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει πανελλαδικό πρόβλημα στην τηλεφωνία των πελατών μας.
Γίνονται προσπάθειες για την άμεση επίλυση του προβλήματος.

alexnts
14-10-11, 13:41
13:42 και το πρόβλημα υφίσταται ακόμη.
Το πρόβλημα ειναι πιο εμφανές οπως καταλαβαίνετε στους εταιρικούς πελάτες.

DSLaManiaC
15-10-11, 00:48
Ύπαρξη single point of failure για τη τηλεφωνία σε όλη τη χώρα.
Και σ ανώτερα βρε :-)

chat1978
17-10-11, 21:39
Ενώ είμαι σε αναμονή με την CYTA, γράφω αυτό το ποστ.
Στο δικό μου τηλέφωνο και άλλο ένα, αν πάρεις από κινητό ή από άλλο CYTA αριθμό τότε απαντάει κανονικά.
Από ΟΤΕ που έχουν δοκιμάσει άλλοι και οι γονείς μου και από εξωτερικό, φαίνεται να μιλάει. Ειδικά το εξωτερικό με επείγει.

Ιντερνετ κανονικά.

telumentil
18-10-11, 13:46
Το δικό μας παρουσιάζει το εξής: Μπορούμε να καλέσουμε κινητά-σταθερά δεν μπορούν να μας καλέσουν όλα τα σταθερά, (κατα τύχη έχουμε δοκιμάσει μόνο με ΟΤΕ δύο δεν μπορούν ένα μπορεί ) δήλωσα βλάβη και περιμένω να με καλέσουν.

Το ιντερνετ σχεδόν κανονικά γίνεται ένα restart του ρούτερ την ημέρα εδώ και τρεις τέσσερις μέρες.

chat1978
18-10-11, 14:52
Το δικό μας παρουσιάζει το εξής: Μπορούμε να καλέσουμε κινητά-σταθερά δεν μπορούν να μας καλέσουν όλα τα σταθερά, (κατα τύχη έχουμε δοκιμάσει μόνο με ΟΤΕ δύο δεν μπορούν ένα μπορεί ) δήλωσα βλάβη και περιμένω να με καλέσουν.

Το ιντερνετ σχεδόν κανονικά γίνεται ένα restart του ρούτερ την ημέρα εδώ και τρεις τέσσερις μέρες.

Χθες μου έβγαλαν την ψυχή με 25' αναμονές με αυτή την απαράδεκτη μουσική, ενώ και τις δύο φορές η γραμμή έπεσε λίγο μετά που το σήκωσαν.

Όταν τους ειπα το πρόβλημα είπαν ότι είναι μεμονωμένο και ότι είχε διορθωθεί από το Σαββάτο. Πως βέβαια γίνεται ακριβώς το ίδιο πρόβλημα να υπάρχει και σε μιας φίλης το τηλέφωνο σε άλλο κέντρο δεν ξέρω. Τώρα αναφέρεις και εσύ, και αρχίζω και πριζώνομαι καθώς συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι η CYTA δεν είναι Netone.

telumentil
18-10-11, 15:36
Χθες μου έβγαλαν την ψυχή με 25' αναμονές με αυτή την απαράδεκτη μουσική, ενώ και τις δύο φορές η γραμμή έπεσε λίγο μετά που το σήκωσαν.

Όταν τους ειπα το πρόβλημα είπαν ότι είναι μεμονωμένο και ότι είχε διορθωθεί από το Σαββάτο. Πως βέβαια γίνεται ακριβώς το ίδιο πρόβλημα να υπάρχει και σε μιας φίλης το τηλέφωνο σε άλλο κέντρο δεν ξέρω. Τώρα αναφέρεις και εσύ, και αρχίζω και πριζώνομαι καθώς συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι η CYTA δεν είναι Netone.

Μόλις είχα κλήση από σταθερό κανονικά. Οπότε μάλλον λύθηκε το πρόβλημα. Ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση :clap:

Οσο για τηλεφωνικό κέντρο, περίμενα σήμερα και 'γω κάνα δεκάλεπτο τουλάχιστον στην αναμονή, χτες μάλιστα χρησιμοποίησα την λεγόμενη "call back" υπηρεσία για τον ίδιο λόγο αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση :down: . Αρα θα συμφωνήσω η ΝΕΤΟΝΕ μου λείπει :sorry:

SSocratous
21-10-11, 18:45
Έχω και εγώ πρόβλημα με το τηλέφωνο μόνο. Έχτες δεν είχα ούτε INTERNET σήμερα όμως έχω Internet αλλά όχι τηλέφωνο (κάνει μπιπ, μπιμ συνεχομενα:). Από τεχνική υποστήριξη μου είπαν θα έρθει τεχνικός να μου αλλάξουν εξοπλισμό αλλά δεν πιστεύω ότι φταίει αυτό και ούτε θέλω να τον αλλάξω. Τον εξοπλισμό (speedtouch) τον έχω απο τον καιρό της Netone (axxxx)...
Και αν ήταν ο εξοπλισμός τότε πως σήμερα έχω Internet. Εξάλλου στον router είναι ολα πράσινα εκτός από το voice. Καμμία ιδέα?

Υ.Γ. ΄Ήταν η πρώτη μου επαφή με την τεχνική υποστήριξη και η μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι πολύ μέτριες (χρόνος αναμονής 12 λεπτά, και 2 μέρες ακόμα χωρίς τηλέφωνο).

Σ.Σ.

chat1978
21-10-11, 20:33
Το δικό μου πρόβλημα λύθηκε την Τετάρτη.
Σήμερα πήραν για την επιβεβαίωση και μου είπαν ότι κάτι έκανε μια εταιρία και δημιουργήθηκε πρόβλημα στον ΟΤΕ για αρκετούς συνδρομητές.

SSocratous
21-10-11, 21:30
Γεγονός είναι ότι πριν μια βδομάδα περάσανε καλώδια στον δρόμο (fiber optics) και εμφανίστηκαν κάτι "ντουλάπια" του ΟΤΕ σε γωνίες των γύρω δρόμων ("ΟΤΕ TV???") αλλά αυτό ήταν μια βδομάδα πριν... λες να έχει κάποια σχέση? (σαμποταζ ΟΤΕ??)

deltadeltamike
22-10-11, 00:39
Γεγονός είναι ότι πριν μια βδομάδα περάσανε καλώδια στον δρόμο (fiber optics) και εμφανίστηκαν κάτι "ντουλάπια" του ΟΤΕ σε γωνίες των γύρω δρόμων ("ΟΤΕ TV???") αλλά αυτό ήταν μια βδομάδα πριν... λες να έχει κάποια σχέση? (σαμποταζ ΟΤΕ??)

Καμία σχέση.
Υπήρξε μία αστάθεια με το ίντερνετ τις προηγούμενες μέρες αλλά το ότι σου αλλάζουν το ρούτερ μάλλον δείχνει άλλο θέμα.

SSocratous
25-10-11, 13:53
Ακόμα χωρίς Τηλέφωνο (5 μέρες!!!). Περιμένω σήμερα τεχνικό. Αχχχ που είναι οι καλές μέρες της NetOne????
Cyta Customer Service:down::down::down::down::down:

SSocratous
25-10-11, 20:35
Και το αποτέλεσμα.... μου αλλάξανε router.... το τηλ. βούιζει :evil: , κόβετε η σύνδεση και ακούω αντίλαλο... η ταχύτητα έχει πέσει στο 1/5 (απο 13-15 σε 3mbs) από πριν :evil: ... ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.. ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ στο συνηγορο του καταναλωτη .. και αλλάζω εταιρία....:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

deltadeltamike
25-10-11, 22:08
:sorry: Καλή τύχη... Τι να πω; :sorry:

Sebu
30-10-11, 14:50
Πριν απο λιγο πηγα να παρω τηλεφωνο και η 1η γραμμη της Cyta βουίζει ενώ το 2ο νούμερο είναι τελείως νεκρό.

Το λαμπάκι του voice ομως στο Speedtouch ειναι αναμένο πράσινο. Έκανα και 2 ρεσταρτ χωρίς αποτέλεσμα.

Η τεχνική υποστήριξη ειναι απασχολημένη (10 λεπτά στην αναμονή).

Έχεις κανείς άλλος πρόβλημα???

tolism30
30-10-11, 14:57
Πριν απο λιγο πηγα να παρω τηλεφωνο και η 1η γραμμη της Cyta βουίζει ενώ το 2ο νούμερο είναι τελείως νεκρό.

Το λαμπάκι του voice ομως στο Speedtouch ειναι αναμένο πράσινο. Έκανα και 2 ρεσταρτ χωρίς αποτέλεσμα.

Η τεχνική υποστήριξη ειναι απασχολημένη (10 λεπτά στην αναμονή).

Έχεις κανείς άλλος πρόβλημα???

Και εγώ έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Περιμένω στην αναμονή (από κινητό). Αχ netone τι μας έκανες.
Την προηγούμενη φορά μπορούσα να καλέσω 13877 από το σταθερό. Τώρα ούτε αυτό.

Sebu
30-10-11, 14:59
Εισαι Φρεαττυδα, ειμαι Φαληρο, ισως εχουν προβλημα με τα κεντρα του Πειραια και του Νεου Φαληρου.

Για να μην απαντανε ισως ειναι γενικο το προβλημα και τρεχουν και ξερουν οτι οσοι παιρνουν τηλεφωνο τετοια ωρα θα ειναι για αυτο το προβλημα.

Μακαρι να ειναι γενικο για να μην νιωθω μονος :p

tolism30
30-10-11, 15:03
Εισαι Φρεαττυδα, ειμαι Φαληρο, ισως εχουν προβλημα με τα κεντρα του Πειραια και του Νεου Φαληρου.

Για να μην απαντανε ισως ειναι γενικο το προβλημα και τρεχουν και ξερουν οτι οσοι παιρνουν τηλεφωνο τετοια ωρα θα ειναι για αυτο το προβλημα.

Μακαρι να ειναι γενικο για να μην νιωθω μονος :p

Περιμένα 9 λεπτά στο κίνητο για εξυπηρέτηση αλλά το έκλεισα, δεν θα χρυσώσω το κινητό για την Cyta. Απλά έχω βαρεθεί να μην δουλεύει καθόλου, ή να δουλεύει μερικώς το τηλέφωνο.

Gathul
30-10-11, 15:39
Και στο Βύρωνα το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Λειτουργεί το διαδίκτυο και δεν λειτουργει η τηλεφωνία μετά τις 13:30. Δεν περιορίζεται η κατάσταση μόνο στην περιφέρεια του Πειραιά.

Sebu
30-10-11, 15:43
Άρα είναι γενικό.

Χάθηκε μια επίσημη ενημέρωση στο site της Cyta ή στο support forum εδώ??

Αχ ρε ΝετΟνε........που με το παραμικρο ενημέρωνες.

Hetfield
30-10-11, 16:03
Cyta, εισαι για το... χρεος! Αμαν πια, καθε βδομαδα δηλαδη πρεπει να χουμε προβλημα να ασχολουμαστε; Τιποτα δεν μπορει να λειτουργησει σωστα;
Ουτε κι εγω μπορω να παρω τηλεφωνο απο καμια γραμμη. Περιοχη αστικου κεντρου ΑΡΗΣ.

NexTiN
30-10-11, 16:15
Επιβεβαιώνω και 'γω απο Βόρεια Ελλάδα, δεν λειτουργεί τίποτα.Κανονικός χτύπος αλλά όταν καλώ πέφτει.
Μάλλον γενικό πρόβλημα....

mushroomgr
30-10-11, 16:22
Και στο Χαϊδάρι απο τις 13:00 περίπου έχω ίντερνετ αλλά καθόλου τηλεφωνία.Ούτε να καλέσω ούτε να με καλέσουν.10 λεπτά αναμονή 2 φορές με κλήση απο κινητό τη δεύτερη που απάντησαν μου είπαν ότι είναι γενικεύμενη δική τους βλάβη πανελλαδικά και οι τεχνικοί θα το διορθώσουν το συντομότερο δυνατό :whistle: .
Πιάσ'το αυγό και κούρευτο δηλαδή η κατάσταση αφού διάβασα και τα σχόλια σας :down:

dio_
30-10-11, 17:09
Επιβεβαιωνω κι εγω τη διακοπη του τηλεφωνου απο τους Αμπελοκηπους. Μονο ιντερνετ υπαρχει.

gr_09
30-10-11, 17:14
νέα σμύρνη τηλέφωνο εκτός εδώ και 2 ώρες

tugito
30-10-11, 17:15
Κουκάκι επίσης. Αρα ειναι γενικο. Ιντερνετ κανονικά όλα..

mushroomgr
30-10-11, 19:20
Η βλάβη αποκαταστάθηκε σε μένα. Απαράδεκτο Κυριακάτικα αλλά και γενικότερα να σε αφήνουν 6 ώρες χωρίς τηλέφωνο :down:

Sebu
30-10-11, 19:27
Εγώ είμαι ακόμα εκτός.

Cyta στο Ν.Ηρακλειο πριν απο 1 ωρα ειχε κανονικα τηλεφωνια.

tasvar
30-10-11, 19:38
Μόλις γύρισα από το 3ήμερο και τηλέφωνο καπούτ.... Ελπίζω αποκατάσταση σύντομα....

Fanfaras
30-10-11, 20:13
Αγίους Αναργύρους, από το πρωί χωρίς τηλέφωνο. Πήρα από κινητό ΤΥ, μου είπαν θα αποκατασταθεί σύντομα. Έχει πάει 19.15 και ακόμα το τηλέφωνο δεν δουλεύει (Internet έχω κανονικά)

Δεν βλέπω να το φτιάχνουν σήμερα... Άντε πάλι θα αναπολούμε τη Netone...

Sebu
30-10-11, 20:43
Εδω δειχνει να επανηλθε. Μαλλον αποκαθισταται ανα περιοχες.

PANTELOSM
30-10-11, 20:43
επιβεβαιώνω από Καλλιθέα ανυπαρξία τηλεφώνου (και οι 2 γραμμές!) τουλάχιστον από τις 4 το μεσημέρι που το πήρα χαμπάρι...

ξεφτίλα...

SSocratous
30-10-11, 20:47
Εγώ είχα και παλαιότερα πρόβλημα (δες ποιο πάνω). Μου αλλάξανε router (εγώ δεν πιστεύω ότι είχε πρόβλημα, απλά έτσι μάθανε να ενεργούν όταν δεν ξέρουν τι τους γίνετε...). Σήμερα και πάλι τα ίδια. Έχω Internet και όχι τηλέφωνο. :evil: Απλός απαράδεκτοι. Άσε που απο τότε ποθ μου αλλάξανε router το τηλέφωνο βουίζει και δεν λειτουργεί πάντα. Βαρέθηκα να περιμένω και 15 λεπτά κάθε φορά για το "support"...:down::down::down::down::down: και έτσι απλά θα αλλάξω πάροχο.. που λέτε είναι καλύτερα?

PANTELOSM
30-10-11, 20:52
μόλις επανήλθε και Καλλιθέα.

έπρεπε να μπω στο φορουμ φαινεται!

πέρα από την πλάκα, έχει ακόμα θεματάκια η Cyta όσον αφορά σταθερότητα και αξιοπιστία...

η φανέλα της Netone είναι βαριά μάγκες!

καλά θα κάνουν εκεί στην Κύπρο να το πάρουν χαμπάρι...

deltadeltamike
30-10-11, 22:11
μόλις επανήλθε και Καλλιθέα.

έπρεπε να μπω στο φορουμ φαινεται!

πέρα από την πλάκα, έχει ακόμα θεματάκια η Cyta όσον αφορά σταθερότητα και αξιοπιστία...

η φανέλα της Netone είναι βαριά μάγκες!

καλά θα κάνουν εκεί στην Κύπρο να το πάρουν χαμπάρι...

Όσο βαριά φανέλα και να είχε η netone με 6000 πελάτες είναι διαφορετικό πράγμα να συγκρίνεσαι με 200.000.
Δεν διαφωνούμε όμως ότι κάποια θεματάκια με το τηλέφωνο που και που εμφανίζονται.
Έχω πάθει όμως τα ίδια με τον ΟΤΕ και έφτιαξε μετά από 2 μέρες...

winzig
31-10-11, 00:11
εγω παντως δεν ειχα κανενα θεμα ολη μερα...

PANTELOSM
31-10-11, 00:34
Όσο βαριά φανέλα και να είχε η netone με 6000 πελάτες είναι διαφορετικό πράγμα να συγκρίνεσαι με 200.000.
Δεν διαφωνούμε όμως ότι κάποια θεματάκια με το τηλέφωνο που και που εμφανίζονται.
Έχω πάθει όμως τα ίδια με τον ΟΤΕ και έφτιαξε μετά από 2 μέρες...

"σας γνωριζουμε εναν-εναν, για να σας εξυπηρετούμε εναν-εναν"...
δεν με ενδιαφέρει καθόλου, (μα καθόλου!!!!!) πόσους συνδρομητές είχε η Netone και πόσους έχει η Cyta!!!!
υπηρεσίες αγοράζω και απαιτώ να τηρούνται!
όπως κι αν λέγεσαι, όσους συνδρομητές κι αν έχεις!
θέλω να με κάνεις να αισθάνομαι ότι είμαι ο μοναδικός σου συνδρομητής!!!
μπορείς; λέγεσαι Netone!
δεν μπορείς; λέγεσαι Cyta, Hol, Forthnet, ΟΤΕ, κλπ...

τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση.

υ.γ: αγοράζω Φερράρι με παραγωγή 5.000 αυτοκίνητα το χρόνο.
αγοράζεις BMW με παραγωγή 5.000.000 αυτοκίνητα τον χρόνο.
έχει καμία σημασία;
θα δεχθείς κάθε τόσο η BMW να σε αφήνει ξαφνικά και απροειδοποίητα στην μέση του δρόμου;
είναι αυτή σωστή λογική υπεύθυνου καταναλωτη;
γιατί να τα δικαιολογούμε όλα;
και ειδικά όταν μιλάμε για υπηρεσίες τηλεφώνου, οι οποίες για κάποια νοικοκυριά μπορεί να είναι ζήτημα ζωής και θανάτου!
εκτός κι αν θα πρέπει να εκπαιδεύσουμε τα 90χρονα ζευγάρια γερόντων που ζουν μονοι τους, στην κινητή τηλεφωνία!

ευχαριστώ.

winzig
31-10-11, 01:10
"σας γνωριζουμε εναν-εναν, για να σας εξυπηρετούμε εναν-εναν"...
δεν με ενδιαφέρει καθόλου, (μα καθόλου!!!!!) πόσους συνδρομητές είχε η Netone και πόσους έχει η Cyta!!!!
υπηρεσίες αγοράζω και απαιτώ να τηρούνται!
όπως κι αν λέγεσαι, όσους συνδρομητές κι αν έχεις!
θέλω να με κάνεις να αισθάνομαι ότι είμαι ο μοναδικός σου συνδρομητής!!!
μπορείς; λέγεσαι Netone!
δεν μπορείς; λέγεσαι Cyta, Hol, Forthnet, ΟΤΕ, κλπ...

τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση.

υ.γ: αγοράζω Φερράρι με παραγωγή 5.000 αυτοκίνητα το χρόνο.
αγοράζεις BMW με παραγωγή 5.000.000 αυτοκίνητα τον χρόνο.
έχει καμία σημασία;
θα δεχθείς κάθε τόσο η BMW να σε αφήνει ξαφνικά και απροειδοποίητα στην μέση του δρόμου;
είναι αυτή σωστή λογική υπεύθυνου καταναλωτη;
γιατί να τα δικαιολογούμε όλα;
και ειδικά όταν μιλάμε για υπηρεσίες τηλεφώνου, οι οποίες για κάποια νοικοκυριά μπορεί να είναι ζήτημα ζωής και θανάτου!
εκτός κι αν θα πρέπει να εκπαιδεύσουμε τα 90χρονα ζευγάρια γερόντων που ζουν μονοι τους, στην κινητή τηλεφωνία!

ευχαριστώ.

ατυχη παραδειγματα...βαλε ΟΤΕ να βρεις την ησυχια σου τοτε...

Fanfaras
31-10-11, 03:53
ατυχη παραδειγματα...βαλε ΟΤΕ να βρεις την ησυχια σου τοτε...

ΟΤΕ? ΠΟΤΕ! :nono:

winzig
31-10-11, 10:21
ΟΤΕ? ΠΟΤΕ! :nono:
:clap::rofl:

deltadeltamike
31-10-11, 11:14
"σας γνωριζουμε εναν-εναν, για να σας εξυπηρετούμε εναν-εναν"...
δεν με ενδιαφέρει καθόλου, (μα καθόλου!!!!!) πόσους συνδρομητές είχε η Netone και πόσους έχει η Cyta!!!!
υπηρεσίες αγοράζω και απαιτώ να τηρούνται!
όπως κι αν λέγεσαι, όσους συνδρομητές κι αν έχεις!
θέλω να με κάνεις να αισθάνομαι ότι είμαι ο μοναδικός σου συνδρομητής!!!
μπορείς; λέγεσαι Netone!
δεν μπορείς; λέγεσαι Cyta, Hol, Forthnet, ΟΤΕ, κλπ...

τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση.

υ.γ: αγοράζω Φερράρι με παραγωγή 5.000 αυτοκίνητα το χρόνο.
αγοράζεις BMW με παραγωγή 5.000.000 αυτοκίνητα τον χρόνο.
έχει καμία σημασία;
θα δεχθείς κάθε τόσο η BMW να σε αφήνει ξαφνικά και απροειδοποίητα στην μέση του δρόμου;
είναι αυτή σωστή λογική υπεύθυνου καταναλωτη;
γιατί να τα δικαιολογούμε όλα;
και ειδικά όταν μιλάμε για υπηρεσίες τηλεφώνου, οι οποίες για κάποια νοικοκυριά μπορεί να είναι ζήτημα ζωής και θανάτου!
εκτός κι αν θα πρέπει να εκπαιδεύσουμε τα 90χρονα ζευγάρια γερόντων που ζουν μονοι τους, στην κινητή τηλεφωνία!

ευχαριστώ.
Εχμ... που είπαμε ότι είναι τώρα η netone?
Μήπως έκλεισε επειδή δεν παρείχε καλές υπηρεσίες;
Ατυχέστατα παραδείγματα τα αμάξια...

PANTELOSM
31-10-11, 12:29
ατυχη παραδειγματα...βαλε ΟΤΕ να βρεις την ησυχια σου τοτε...

γιατί, ο ΟΤΕ είναι κανένα τέρας αξιοπιστίας και δεν το ξέρω?

αφού το δικό μου ήταν ατυχές παράδειγμα, μπορείς να μου δώσεις ένα καλό παράδειγμα τότε?

καθίστε να δέχεστε δικαιολογίες τύπου "'αλλο 6.000 συνδρομητές και άλλο 200.000 συνδρομητές", αλλά μην γεμίζετε τα φορουμ με παράπονα!

αυτή ακριβώς θα μπορούσε να είναι η απάντηση σε κάθε σας παράπονο!

μπαίνετε όμως συνέχεια και γκρινιάζετε!

γιατι?
αφού έχετε αποδεχτθεί ότι οι ..."μεγάλες" εταιρίες με το τεράστιο πελατολόγιο θα σας κάνουν συνεχώς τέτοια!

........Auto merged post: PANTELOSM πρόσθεσε 13 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εχμ... που είπαμε ότι είναι τώρα η netone?
Μήπως έκλεισε επειδή δεν παρείχε καλές υπηρεσίες;
Ατυχέστατα παραδείγματα τα αμάξια...

σορρυ φίλε, αλλά αν αυτά έχεις κατάλαβες για την Νετονε, τσάμπα χαλάς την ώρα σου εδώ μέσα...

η Νετονε δεν έκλεισε, είσαι εντελώς ανενημέρωτος.
πήγαινε στα γραφεία της να δεις ότι μια χαρά υπάρχει!
τις ΟΙΚΙΑΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ σταμάτησε!
σαν εταιρία μια χαρά συνεχίζει εκεί που δραστηριοποιούταν επί χρόνια πριν μπει στα σπίτια μας.

και ξέρεις γιατί σταμάτησε τα οικιακά πακέτα?
γιατί καταναλωτές σαν κι εσένα, που τσιμπάνε με τις παχυλές και φανταχτερές διαφημίσεις υπάρχουν πολλοί!
και μετά ξεροσταλιάζεις στο τηλέφωνο να είσαι στην αναμονή να μιλήσεις με τεχνικό για ώρες!!
και μπαίνεις εδώ μέσα και κράζεις!
αλλά με καμάρι δηλώνεις συνδρομητής της μιας ή της άλλης "μεγάλης εταιρίας"!!

ακριβώς για αυτό τον λόγο δεν πήγαν καλά οι πωλήσεις των οικιακών πακέτων της Νετονε και μοιραία τα σταμάτησε!
κάνε έναν κόπο να μπεις στο νήμα της Νετονε να δεις για τί υπηρέσίες μιλάγαμε και θα καταλάβεις γιατί εμείς οι προερχόμενοι από την Νετονε γκρινιάζουμε με το παραμικρό ενώ όλοι εσείς οι υπόλοιποι τα θεωρείτε όλα αυτά λογικά και αναμενόμενα...

υ.γ: αφού το παράδειγμά μου ήταν ατυχές, δώσε μου εσύ ένα καλό παράδειγμα.
μια μικρή εταιρία με πολύ λίγους πελάτες, να έχει απείρως καλύτερες υπηρεσίες από μία πολύ μεγαλύτερη με 30πλάσιους πελάτες και να το θεωρείς λογικό...


ευχαριστώ.

winzig
31-10-11, 12:40
γιατί, ο ΟΤΕ είναι κανένα τέρας αξιοπιστίας και δεν το ξέρω?

αφού το δικό μου ήταν ατυχές παράδειγμα, μπορείς να μου δώσεις ένα καλό παράδειγμα τότε?

καθίστε να δέχεστε δικαιολογίες τύπου "'αλλο 6.000 συνδρομητές και άλλο 200.000 συνδρομητές", αλλά μην γεμίζετε τα φορουμ με παράπονα!

αυτή ακριβώς θα μπορούσε να είναι η απάντηση σε κάθε σας παράπονο!

μπαίνετε όμως συνέχεια και γκρινιάζετε!

γιατι?
αφού έχετε αποδεχτθεί ότι οι ..."μεγάλες" εταιρίες με το τεράστιο πελατολόγιο θα σας κάνουν συνεχώς τέτοια!

........Auto merged post: PANTELOSM πρόσθεσε 13 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........



σορρυ φίλε, αλλά αν αυτά έχεις κατάλαβες για την Νετονε, τσάμπα χαλάς την ώρα σου εδώ μέσα...

η Νετονε δεν έκλεισε, είσαι εντελώς ανενημέρωτος.
πήγαινε στα γραφεία της να δεις ότι μια χαρά υπάρχει!
τις ΟΙΚΙΑΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ σταμάτησε!
σαν εταιρία μια χαρά συνεχίζει εκεί που δραστηριοποιούταν επί χρόνια πριν μπει στα σπίτια μας.

και ξέρεις γιατί σταμάτησε τα οικιακά πακέτα?
γιατί καταναλωτές σαν κι εσένα, που τσιμπάνε με τις παχυλές και φανταχτερές διαφημίσεις υπάρχουν πολλοί!
και μετά ξεροσταλιάζεις στο τηλέφωνο να είσαι στην αναμονή να μιλήσεις με τεχνικό για ώρες!!
και μπαίνεις εδώ μέσα και κράζεις!
αλλά με καμάρι δηλώνεις συνδρομητής της μιας ή της άλλης "μεγάλης εταιρίας"!!

ακριβώς για αυτό τον λόγο δεν πήγαν καλά οι πωλήσεις των οικιακών πακέτων της Νετονε και μοιραία τα σταμάτησε!
κάνε έναν κόπο να μπεις στο νήμα της Νετονε να δεις για τί υπηρέσίες μιλάγαμε και θα καταλάβεις γιατί εμείς οι προερχόμενοι από την Νετονε γκρινιάζουμε με το παραμικρό ενώ όλοι εσείς οι υπόλοιποι τα θεωρείτε όλα αυτά λογικά και αναμενόμενα...

υ.γ: αφού το παράδειγμά μου ήταν ατυχές, δώσε μου εσύ ένα καλό παράδειγμα.
μια μικρή εταιρία με πολύ λίγους πελάτες, να έχει απείρως καλύτερες υπηρεσίες από μία πολύ μεγαλύτερη με 30πλάσιους πελάτες και να το θεωρείς λογικό...


ευχαριστώ.

ο μονος που κραζει στη προκειμενη περιπτωση παντως εισαι εσυ...δεν το καταλαβαινω το 2ο πληθυντικο που χρησιμοποιεις, ειλικρινα...

deltadeltamike
31-10-11, 12:40
Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λές.
Για εμένα, εσένα και άλλους 6000 οικιακούς συνδρομητές δεν υπάρχει και σίγουρα δεν έχει να κάνει αυτό από τη ποιότητα των παρεγχόμενων υπηρεσιών της.

Είναι λογικό να έχει 6000 συνδρομητές και υπηρεσίες στο τοπ.
Αν επιζητάς τη ποιότητα μίας μικρής (από άποψης μεριδίου αγοράς) εταιρίας να τη βρείς σε μία 10πλάσια και 30πλάσια (επίσης από μεριδίου αγοράς αποψη) εταιρία τότε εσύ άδικα μπαίνεις εδώ και κράζεις...

Επίσης ένα ακόμα ατυχές παράδειγμα στο "κράξιμο" είμαι εγώ όπως αναφέρεις:

και μετά ξεροσταλιάζεις στο τηλέφωνο να είσαι στην αναμονή να μιλήσεις με τεχνικό για ώρες!!
και μπαίνεις εδώ μέσα και κράζεις!
αλλά με καμάρι δηλώνεις συνδρομητής της μιας ή της άλλης "μεγάλης εταιρίας"!!
Ψάξε να βρεις ένα ποστ μου εδώ μέσα να κράζω και έλα να μου πεις.

Η Φεράρι αρκεί να κάνει πωλήσεις στο 1/1000 από τη bmw για να ζήσει.
Η netone όμως;

PANTELOSM
31-10-11, 16:48
ο μονος που κραζει στη προκειμενη περιπτωση παντως εισαι εσυ...δεν το καταλαβαινω το 2ο πληθυντικο που χρησιμοποιεις, ειλικρινα...

τυχαία να μπω σε οποιοδήποτε ποστ, οποιουδήποτε νήματος, οποιασδήποτε εταιρίας, κατά 80% θα πέσω σε κράξιμο...

ακόμα και σε αυτό το νήμα, ανέβα λίγο παραπάνω και θα διαπιστώσεις πόσοι κράζουν, εντελώς δικαιολογημένα κατά την γνώμη μου.
άρα, δεν κράζω μόνο εγώ.

σε λίγο θα μου πεις να ζητήσω και συγγνώμη από την καυμένη την Cyta...

τόσο φυσιολογικά τα βλέπετε όλα ρε παιδιά???
τόσο εύκολα τα προσπερνάτε???
να μην μιλάμε δηλαδή??
επειδη η Νετονε ήταν των 6000 συνδρομητών και ειχε ΑΨΟΓΕΣ υπηρεσίες, τι πάει να πει??
ότι θα δεχόμαστε την κάθε Cyta να μας αφήνει χωρίς τηλέφωνο και όλα καλά???

........Auto merged post: PANTELOSM πρόσθεσε 9 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........




Αν επιζητάς τη ποιότητα μίας μικρής (από άποψης μεριδίου αγοράς) εταιρίας να τη βρείς σε μία 10πλάσια και 30πλάσια (επίσης από μεριδίου αγοράς αποψη) εταιρία τότε εσύ άδικα μπαίνεις εδώ και κράζεις...


τότε μάλλον είμαι πολύ ρομαντικός καταναλωτής, ίσως και σε επίπεδο ΔωνΚιχωτισμού, που κυνηγάω (και απαιτώ!) την ουτοπία της ποιότητας των υπηρεσιών που καλοπληρώνω...

προφανώς οι ανεμομυλοι δεν είναι στρατιώτες...

και προφανώς η Νετονε χάλαγε και την πιάτσα...

winzig
31-10-11, 17:54
τυχαία να μπω σε οποιοδήποτε ποστ, οποιουδήποτε νήματος, οποιασδήποτε εταιρίας, κατά 80% θα πέσω σε κράξιμο...

ακόμα και σε αυτό το νήμα, ανέβα λίγο παραπάνω και θα διαπιστώσεις πόσοι κράζουν, εντελώς δικαιολογημένα κατά την γνώμη μου.
άρα, δεν κράζω μόνο εγώ.

σε λίγο θα μου πεις να ζητήσω και συγγνώμη από την καυμένη την Cyta...

τόσο φυσιολογικά τα βλέπετε όλα ρε παιδιά???
τόσο εύκολα τα προσπερνάτε???
να μην μιλάμε δηλαδή??
επειδη η Νετονε ήταν των 6000 συνδρομητών και ειχε ΑΨΟΓΕΣ υπηρεσίες, τι πάει να πει??
ότι θα δεχόμαστε την κάθε Cyta να μας αφήνει χωρίς τηλέφωνο και όλα καλά???

........Auto merged post: PANTELOSM πρόσθεσε 9 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........



τότε μάλλον είμαι πολύ ρομαντικός καταναλωτής, ίσως και σε επίπεδο ΔωνΚιχωτισμού, που κυνηγάω (και απαιτώ!) την ουτοπία της ποιότητας των υπηρεσιών που καλοπληρώνω...

προφανώς οι ανεμομυλοι δεν είναι στρατιώτες...

και προφανώς η Νετονε χάλαγε και την πιάτσα...

δε σου ειπα οτι κραζεις μονο εσυ και μη βαζεις σαλτσα σε αυτα που εχω πει...

Hetfield
31-10-11, 22:12
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι σαν καταναλωτες ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να ειμαστε απαιτητικοι, δεν μας παρεχεται κανενα προιον δωρεαν για να συγχωρουμε καθε μηνα τη καθε Cyta που θα μας αφηνει χωρις τηλεφωνο καθε μηνα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.