PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συμβολαίου



Φευ...Γάτος
14-10-11, 14:18
Παίδες, ήμουν στο συμβόλαιο με τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και 60 λεπτά το μήνα σε κινητά ( διαδίκτυο 24άρα ). Αυτό έληγε Μάρτιο του 2012.

Ζήτησα ανανέωση συμβολαίου με τις νέες προσφορές και επίσης πήγα σε φθηνότερη λύση, ήτοι 4 ώρες σε σταθερά και 50 λεπτά σε κινητά. Το διαδίκτυο το άφησα ανέπαφο.

Όλα καλά ως εδώ... Τους πρώτους 4 μήνες θα πληρώσω κάπως λιγότερα, ήτοι 37€ το μήνα και για τους υπόλοιπους 8, 41€ ανά μήνα.

Η ερώτηση μου: Υπήρχε περίπτωση να λάβω και τον εξοπλισμό ( ρουτεράκι );

Η κοπέλα μου είπε ότι δεν γίνεται, διότι κάνω ανανέωση... Έπρεπε δηλαδή να ήμουν στο «αορίστου χρόνου»... Καταλαβαίνεται που το πάω... Όπως επί παραδείγματι, τα κολπάκια που ντεμέκ διακόπτεις τη σύνδεση και επανασυνδέεσαι ( χωρίς να συμβεί ούτε λεπτό η αποσύνδεση ) ώστε να μπεις στα νέα συμβόλαια και να λάβεις τον εξοπλισμό προσφοράς κ.λπ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Φεύ-Γάτος

redbull790
14-10-11, 15:18
και μενα αυτο μου ειχε πει ενα παλικαρι του ΟΤΕ οταν εκανα αναβαθμιση απο "2" σε "24"...δηλ να διακοψω τη συνδεση κ να κανω καινουρια για να παρω το δωρακι.....

karetsos
14-10-11, 15:23
ναι, μόνο έτσι γίνεται, αλλά μένεις ένα μικρό διάστημα χωρίς υπηρεσία...

Φευ...Γάτος
14-10-11, 21:48
Αν το «κανονίσεις», δε μένεις ούτε στιγμή χωρίς την υπηρεσία. Απλά του λες με όμορφο τρόπο «αν γίνεται μη κοπεί η σύνδεση» και έπειτα είναι στο χέρι του...

Το θέμα είναι άλλο... Εγώ δε μιλάω για αναβάθμιση. Ουσιαστικά, πρόκειται πιθανώς για άτυπη διακοπή συμβολαίου και συνάμα σύναψη νέου... Γι΄αυτό φυσικά δεν υπάρχουν και ποινή ( ρήτρα ).

Βρίσκομαι ήδη σε συμβόλαιο το οποίο λήγει σε 5 μήνες, και το ανανεώνω εκ νέου σε 12 μήνες... Το ερώτημα εδώ είναι... Κατ΄αυτή τη διαδικασία, έχει πάρει κανείς τον «εξοπλισμό» ( με λίγο πρήξιμο πχ );

Θα δικαιούμουν κατά τα λεγόμενά της τον εξοπλισμό αν ήμουν νέος συνδρομητής ή είχα αορίστου χρόνου ( είχε παρέλθει ο χρόνος δέσμευσης ).

@ ADSLgr.com All rights reserved.