PDA

Επιστροφή στο Forum : απορίες στην αίτηση φορητότητας



legas
17-10-11, 16:16
γεια χαρά σε όλους-ες

4 Σεπτέμβρη έκανα αίτηση φορητότητας για μεταφορά σταθερής τηλεφωνίας και ιντερνετ από την wind στη forthnet.
Ταυτόχρονα ζήτησα μεταφορά της γραμμής σε άλλη διέυθυσνη καθώς θα μετακόμιζα άμεσα.


τα προβλήματα και οι ερωτήσεις ταυτόχρονα, αν γνωρίζει κάποιος είναι 2

1. Μέχρι σήμερα (1,5 μήνας) δεν έχω συνδεθεί στη forthnet. Υπάρχει οριζόμενος από το νόμο χρόνος υλοποίησης φορητότητας και μεταφοράς γραμμής;
2. Το χειρότερο δε είναι, ότι, καλούμε να πληρώσω την γουιντ για τον περασμένο μήνα και ενώ δεν έχω κάνει χρήση της υπηρεσίας καθώς έχω αλλάξει σπίτι. Εδώ το ερώτημα είναι το εξής: η διακοπή από τον παλιό πάροχο (εδώ γουίντ) έπρεπε να έχει γίνει κοντά στις 4/9 που έκανα την αίτηση όπως μου είχαν υποσχεθεί ; ή η διακοπή από τον παλιό πάροχο γίνεται μόλις συνδεθείς με τον νέο (όπως μου λένε τώρα;) και αν ισχύει το δεύτερο παράλογο σενάριο τι θα γινόταν αν η forthnet χρειαζόταν 4 μήνες για να κάνει την αλλαγή παρόχου; εγώ θα πλήρωνα στη γουιντ 4 μήνες χωρίς να να κάνω χρήση;

από την ΕΕΤΤ μου είπαν να κάνω γραπτή καταγγελία πράγμα που σκέφτομαι σοβαρά

Αν γνωρίζει κάποιος τι ισχύει θα το εκτιμούσα

ευχαριστώ πολύ

tsekouras
17-10-11, 16:21
Για μεταφορά γραμμής πρέπει να γίνει καινούρια μεικτονόμιση και εξαρτάται από το πότε θα έιναι έτοιμη η νέα σου γραμμή.
Η φορητότητα στην ίδια διεύθυνσγη γίνεται σε 3-4 εργάσιμες μέρες

@ ADSLgr.com All rights reserved.