PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με wifi



Insomniac
17-10-11, 20:28
Συνδεομουν στο σπιτι καμμια φορα στο internet μεσω wifi με το desire S και χθες δεν συνδεοταν με τιποτα.Ουτε 2 iphone ουτε ενα nokia .

Πηρα τηλ την τεχνικη εξυπηρετηση κατι εκαναν και τωρα συνδεοντε παρα πολυ αργα ενω μεχρι προχθες ηταν αρκετα γρηγορα..

Λεω να ξαναπαρω τηλεφωνο αλλα αν πεσω σε ασχετο μπορει και να κανει ζημια σκαλιζοντας απο εκει το speedtuch που εχω απο εποχης netone.

Εχει καποιος αναλογη εμπειρια ?

Ευχαριστω.

Insomniac
19-10-11, 17:57
Μιλησα με cyta ου εστειλαν αμμεσα email με οδηγο ρυθμισης ασυρματου δικτυου αλλαξα το καναλι απο auto σε manual εβαλα το 9 και ολα καλα.

μου ειπαν να προτιμω καναλια με μονο αριθμο .

πχ 7,9,11 κλπ

Το 9 μου ειπαν ειναι πιο σταθερο

Seitman
19-10-11, 20:43
Να προτιμάς ένα εκ των 1, 5, 9, 13. Είναι αυτά που έχουν τις λιγότερες ή σχεδόν καθόλου επικαλύψεις από τα γειτονικά κανάλια.

Insomniac
19-10-11, 21:11
Μου κανει εντυπωση οτι μεχρι πριν μερικες μερες με το αυτοματο δεν ειχα προβλημα.

Seitman
19-10-11, 21:13
Με το αυτόματο κάθε φορά που γίνεται restart του router αλλάζει και το κανάλι. Οπότε μπορεί να έπεσε σε κάποιο που δέχεται "παρεμβολές".

kanonias
20-10-11, 22:50
Προσοχή στο κανάλι 13 γτ Αμερικάνικες συσκευές δεν το βλέπουν καθόλου π.χ. iphone

deltadeltamike
22-10-11, 00:36
Με το αυτόματο κάθε φορά που γίνεται restart του router αλλάζει και το κανάλι. Οπότε μπορεί να έπεσε σε κάποιο που δέχεται "παρεμβολές".

Ακριβώς! :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.