PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάγκη για αίμα 0- ΜΗΔΕΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ



random
24-10-06, 16:22
Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, λεπτομέρειες εδώ
http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=163587


http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=163572



Φιλοι μου ζηταω την βοηθεια σας.Νοσηλευομουν στο Αττικο νοσοκομειο 10 μερες για χειρουργικη επεμβαση αποκαταστασης καταγματος σπονδυλου Ο1 και 3 φορες αναβληθηκε το χειρουργειο γιατι ενω ειχαν δωσει αιμα για μενα φιλοι και συναδελφοι κανεις δεν ειχε την σπανια ομαδα μου Ο ρεζους αρνητικο.

Σημερα μου εδωσαν εξητηριο .Αν καποιος ειναι αιμοδοτης και εχει την ιδια ομαδα θα του ημουν υποχρεος να δωσει. Το αιμα πρεπει να δοθει μονο στο Κρατικο Νικαιας γιατι το Αττικο δεν εχει αιμοδοσια. Εννοειτε οτι αν καποιος μπορει θα τον παω και θα τον γυρισω σπιτι του.Χρειαζομαι 5 φιαλες.
Αν καποιος φιλος μπορει ας επικοινωνησει μαζι μου με pm.Ειμαι αιμοδοτης 20 χρονια και εχω γεμισει δυο καρτες και τωρα που το θελω δεν βρισκω.

Ευχαριστω προκαταβολικα και ζητω συγνωμη για τυχον ενοχληση.


edit: συγνώμη, δεν πρόσεξα οτι υπάρχει ειδική ενότητα για αιμοδοσία. αν θέλετε το μεταφέρετε εκεί.

kostthem
24-10-06, 19:10
Επειδή δεν έχω γραφτεί στο site που παραπέμπει το link,μπορεί κάποιος που μπορεί να δει, να μου δώσει τα σχετικά στοιχεία; Ευχαριστώ.

EvilHawk
24-10-06, 22:31
Δεν έχει ούτε εκεί στοιχεία για την αιμοδοσία, παρά μόνο αναφορά στο Νοσοκομείο, αλλά απο ότι θυμάμαι είναι και εδώ μέλος ο χρήστης, φαντάζομαι ότι θα επικοινωνήσει μαζί σου ...

Insomniac
25-10-06, 05:39
Φιλοι μου εγω ειμαι αυτος που ζηταει το αιμα.Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα του ημουν υποχρεος.Ευχαριστω πολυ.

gallahant
25-10-06, 07:46
Πραγματικα αν ειχα την ομαδα σου θα εδινα οσο μπορουσα, δυστυχως ειμαι Α+ :(

Ελπιζω να σε βοηθησουν οσοι μπορουν φιλε μου!

Insomniac
25-10-06, 14:48
Θελω να ευχαριστησω και απο εδω τον φιλο kosthem http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=450 που πηγε ηδη και εδωσε μια φιαλη για μενα.Ο Θεος να τον βοηθα παντα.


Ααααα Και κατι που εμαθα σημερα.Το 70-80% της μαυρης φυλης εχει αιμα σαν το δικο μου !!!!!!:evil: :evil: :evil: :evil:

kostthem
25-10-06, 16:29
Όπως σου είπα φίλε Γιάννη και στο pm, δεν χρειάζεται να ευχαριστείς κανέναν. Και μόνο που έχεις δώσει αίμα τόσες φορές στην ζωή σου, σημαίνει πως και εσύ το ίδιο θα έκανες σε αντίστροφη περίπτωση!

Insomniac
27-10-06, 14:49
Θελω να ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου ολους τους φιλους για το ενδιαφερον τους.


Φιλοι μου εχω μαζεψει 3 φιαλες και θελω τουλαχιστον αλλη μια .Αν καποιος σκεφτει κατι ... καλο απο Αθηνα ευχαριστω πολυ. :) :) :) :)

Την Δευτερα ξαναμπαινω νοσοκομειο και αν βρεθει αιμα την Τεταρτη χειρουργουμαι.

manoulamou
27-10-06, 18:22
Δυστυχως και ο γιος μου εχει την ιδια δυσκολη ομαδα και το ανακαλυψαμε, οταν πηγε στρατο!
H προηγουμενη μοναδικη φορα που ειχαν ερευνησει την ομαδα οπου ανηκε
ήταν στο Νοσοκομειο Παιδων νεογεννητο και την εβγαλαν Ο + δλδ λαθος.
Ομως ειναι σιγουρο πως δεν μπορει να βοηθησει καποιον αλλο δινοντας αιμα,
γιατι εχει ολικη ανεπαρκεια g6pd:( ευρυτερα γνωστη ως φαβισμο (http://en.wikipedia.org/wiki/Favism)!
Ευχομαι να βρεθει αμεσα η τεταρτη φιαλη:) και καλη επιτυχια στην εγχειρηση:oneup:

Insomniac
27-10-06, 18:49
Ευχομαι να βρεθει αμεσα η τεταρτη φιαλη:) και καλη επιτυχια στην εγχειρηση:oneup:

Σε ευχαριστω πολυ φιλη μου.:oneup:

Insomniac
06-11-06, 13:42
Φιλοι μου μολις γυρισα σπιτι.Ολα πηγαν καλα.

Η...πλακα ειναι οτι ο γιατρος ηταν μαστορης φαινεται και δεν χρειαστηκε να μου βαλει καθολου αιμα.


Ενα τελευταιο μεγαλο ευχαριστω.

Gordito
06-11-06, 13:45
Μπραβο ρε μεγαλε.
Κριμα που δεν μπορω να γινω και εγω αιμοδοτης λογω στιγμτος αναιμιας αλλα προσφατα σωθηκε και ο αδερφος μου-2 φιαλες του εβαλαν

crimson
06-11-06, 14:13
Μπράβο σ όλα τα παιδιά που βοήθησαν

:respekt: :respekt: :respekt: :respekt:



υγ αν θέλετε γράφτε κάτι στο τόπικ ή στο 1ο ποστ,
πιάστηκε (οκ λίγο) η ψυχή μου μέχρι να τα διαβάσω όλα :)

manoulamou
06-11-06, 22:01
Μπραβο σε αυτους που συμμετειχαν, :oneup:
(η εθελοντικη αιμοδοσια παντα πιανει τοπο)
και περαστικα στον Insomniac:) .

@ ADSLgr.com All rights reserved.