PDA

Επιστροφή στο Forum : format win xp vs win 7



giannis
18-10-11, 11:27
Το πρόβλημα μου είναι πια ι διαφορά format windows xp σε windows 7 σε ένα σκληρό δίσκο 2ΤΒ ή και περισσότερο από 2ΤΒ σκληρό δίσκο .

scorpios
18-10-11, 12:40
Το πρόβλημά μας είναι το ότι μόνο εσύ καταλαβες τι θέλεις να πεις!!

cuprakatos
18-10-11, 13:23
Το πρόβλημα μου είναι πια ι διαφορά format windows xp σε windows 7 σε ένα σκληρό δίσκο 2ΤΒ ή και περισσότερο από 2ΤΒ σκληρό δίσκο .

Κουμπάρε καλως όρισες ,

Γράψε τα πάλι , αλλά να καταλάβουμε τι θες να πεις ;)

giannis
18-10-11, 15:17
ρε φίλε έχω ένα Υ/Η με windows xp και θέλω να το κάνω format και να βάλω τα windows 7 , ο σκληρώς μ δίσκος είναι 2ΤΒ . Για καπιο λόγο ξέρω ότι δεν γίνεται θέλω να μάθω το λόγο .

Από την κυπρο είμαι :p

cuprakatos
18-10-11, 15:51
Α μπράβο ! τώρα τα πες σωστά ;) Τι δίσκος είναι(μαρκα-μοντέλο) ; είναι άδειος ; παλιός ; καινούργιος ; σε ποιό σημείο κολλάει η εγκατάσταση ; σου βγάζει κάποιο μύνημα σφάλματος ;

scorpios
18-10-11, 18:31
Δεν είναι θέμα δίσκου...
Για τα win 7 πρέπει να έχεις:
1. καλό επεξεργαστή (τούλαχιστο dual core)
2. Καλή κάρτα γραφικών
3. Μνήμη τουλάχιστο 1 Gb

cuprakatos
18-10-11, 22:25
Δεν είναι θέμα δίσκου...
Για τα win 7 πρέπει να έχεις:
1. καλό επεξεργαστή (τούλαχιστο dual core)
2. Καλή κάρτα γραφικών
3. Μνήμη τουλάχιστο 1 Gb

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ , τα έχω σε πρόχειρους υπολογιστές του γραφείου σε Μονοπύρηνους P4 2,4GHZ και 2,8 και με κάρτα μέκαψες , και οι δυό , και μνήμη 1 γίγα και δουλεύουν άψογα , ασε ο δίσκος 40γίγα seagate (που τους θεωρώ και τους χειρότερους όλων των εποχών)

Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό , είναι γιατί δεν μπορεί να τα εγκαταστήσει

NoMoreDos
19-10-11, 00:04
ρε φίλε έχω ένα Υ/Η με windows xp και θέλω να το κάνω format και να βάλω τα windows 7 , ο σκληρώς μ δίσκος είναι 2ΤΒ . Για καπιο λόγο ξέρω ότι δεν γίνεται θέλω να μάθω το λόγο .

Από την κυπρο είμαι :p

Ρε παιδιά δεν λέει ότι δοκίμασε και δεν γίνεται λέει:« Για καπιο λόγο ξέρω ότι δεν γίνεται θέλω να μάθω το λόγο .» Για το ποιος είναι αυτός ο λόγος ούτε λόγος.

andm
19-10-11, 00:09
+1!
Πού ξέρεις ότι δεν γίνεται;

Simpleton
19-10-11, 00:12
Αν πρόκειται να δημιουργήσεις διαμέρισμα μεγαλύτερο από 2 TiB (ή 2,19 TB), θα πρέπει στο δίσκο να φτιάξεις GPT (http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table) και όχι MBR. Αν θέλεις να bootάρεις από τέτοιο διαμέρισμα, πρέπει επιπλέον να έχεις 64μπιτα 7 (ή Vista) και το BIOS σου να υποστηρίζει EFI.

@ ADSLgr.com All rights reserved.