PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο αξιόπιστη είναι η Wind...



xnewtone
18-10-11, 12:06
Γεία σας παίδες ειμαι κάτοχος της Forthnet και εχω αγανάκτησή με την πάρτη τους και σκέφτομαι να καταφύγω σε αλλεσ εταιρίες αλλα δεν ξερω σε ποια. Ξέρω πως ο οτε ειναι ο καλύτερος απο όλους αλλά πολλα λεφτά. Σκεφτόμουν την cyta αλλα έχω δικό μου routeraki και οταν πήγα και μου ειπαν οτι δεν μπορω να βάλω αλλο εξοπλισμό παρα μόνο αυτο που δίνουν τους είπα γειαα σας. Τώρα με πηραν τηλέφωνο απο την wind δεν ξέρω ποσο αξιόπιστη ειναι και τι παίζει με την wind, μου παν πως δεν ειναι πλεον στην ΤΕΛΑΣ ουτε στην HOL, τότε που ειναι ρώτησα και λεν στην wind η δεν ηξερε η κοπελα η εγω δεν εχω ενημερωθεί σωστά. Με ενδιαφέρουν 2 πραγματα να εχω το χαμηλοτερο ping γιατι παιζω παιχνίδια και ταχύτερο internet. Τι μου προτείνεται ποια εταιρία ? ξερετε τιποτα για την wind ειναι καλη? αξιόπιστη?

adabter
18-10-11, 15:19
ο οτε καλυτερος απο ολους πλεον δεν ειναι και πολύ οπότε μην στεναχωρηθείς που δεν θα πας σε αυτόν.
αυτή τη στιγμή τι ταχύτητα πιάνεις? σε τι κατάσταση ειναι η γραμμή σου?

xnewtone
18-10-11, 18:14
κατεβάζω με 1.3mb συνήθως το κακο ειναι πως μεχρι χτες για μια βδομάδα περιπου κατεβαζα με 12.kb

sakels
18-10-11, 20:07
Μακρυα απο wind

FEFOS93
18-10-11, 20:32
κατεβάζω με 1.3mb συνήθως το κακο ειναι πως μεχρι χτες για μια βδομάδα περιπου κατεβαζα με 12.kb

Εξαρταται βεβαια και η περιοχη που μενεις.
Εαν ειχε καλο καιρο η οχι.
Πχ εδω που μενω εγω Ηρακλειο Κρητης, εχθες που εβρεχε δεν γινοταν να κατεβασω με πανω απο 200Kb/s.

Oσο χαζο και να σου φαινεται η κακοκαιρια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.

Eγω εχω wind small και ειμαι ευχαριστημενος.
Αποσυνδεσεις εχω αλλα το μηνα 4-5 φορες ( και αυτες δεν διαρκουν πανω απο μιση ωρα και δεν ειναι σε ωρες αιχμης).
Εχει τυχει ομως να περασει και μηνας και να μην εχω ουτε μια αποσυνδεση.

sakels
18-10-11, 22:49
Μακρυα απο σταθερη τηλεφωνια και adsl της wind. Θα κλαις τα λεφτα σου και απο τα νευρα σου...


Υπ ακου 200kbps! Και μισαωρη διακοπη!

Μια φιλη μου ειχε ακομα χειροτερη εμπειρια απο wind. Και μονο τετοιες ιστοριες ακουω απο wind

nnn
18-10-11, 22:51
Καμιά σχέση όμως πλέον με την παλιά Wind/tellas, γενικά δεν έχει πρόβλημα.

Gianniskriti
18-10-11, 23:07
Εξαρταται βεβαια και η περιοχη που μενεις.
Εαν ειχε καλο καιρο η οχι.
Πχ εδω που μενω εγω Ηρακλειο Κρητης, εχθες που εβρεχε δεν γινοταν να κατεβασω με πανω απο 200Kb/s.

Oσο χαζο και να σου φαινεται η κακοκαιρια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.

Eγω εχω wind small και ειμαι ευχαριστημενος.
Αποσυνδεσεις εχω αλλα το μηνα 4-5 φορες ( και αυτες δεν διαρκουν πανω απο μιση ωρα και δεν ειναι σε ωρες αιχμης).
Εχει τυχει ομως να περασει και μηνας και να μην εχω ουτε μια αποσυνδεση.

Σε ποια περιοχή είσαι ? Εγώ Θέρισσο εχτές δεν είχα κανένα πρόβλημα (κόμβος ther), κατέβαζε ταινιούλες μια χαρά, και γενικά αποσυνδέσεις δεν μου κάνει, ή κι αν κάνει είναι ώρες που δεν το χρησιμποιώ και έτσι δεν το βλέπω, και τηλέφωνο ολα οκ ποτέ δεν είχα πρόβλημα (γενικά 3 χρόνια τώρα δεν έχω παράπονο), αν είσαι Αριάδνη άστο έμπλεξες με κυκλοφοριακό.
Παιδιά το έχουμε ξαναπεί, είναι και θέμα περιοχής/dslam, δεν είναι κανόνας οτι η τάδε εταιρία είναι καλή και η τάδε κακή.

Z€r0
18-10-11, 23:19
Πάντως εάν σε ενδιαφέρουν τα pings ο ΟΤΕ δυστηχώς(από άποψη τιμής) είναι μονόδρομος.

Οι ενναλακτικοί το ίδιο (αν)αξιόπιστοι είναι και είναι και τί θα σου κάτσει δεν νομίζω από Forthnet σε Wind ή σε άλλο εναλλακτικό να δείς διαφορά αλλά εάν σε έχουν φθάσει στο αμήν.

FEFOS93
19-10-11, 01:18
Σε ποια περιοχή είσαι ? Εγώ Θέρισσο εχτές δεν είχα κανένα πρόβλημα (κόμβος ther), κατέβαζε ταινιούλες μια χαρά, και γενικά αποσυνδέσεις δεν μου κάνει, ή κι αν κάνει είναι ώρες που δεν το χρησιμποιώ και έτσι δεν το βλέπω, και τηλέφωνο ολα οκ ποτέ δεν είχα πρόβλημα (γενικά 3 χρόνια τώρα δεν έχω παράπονο), αν είσαι Αριάδνη άστο έμπλεξες με κυκλοφοριακό.
Παιδιά το έχουμε ξαναπεί, είναι και θέμα περιοχής/dslam, δεν είναι κανόνας οτι η τάδε εταιρία είναι καλή και η τάδε κακή.

Και εγω Θερισσο ειμαι.Ριζινιας 15 για την ακριβεια. To dslam μου δεν ξερω ποιο ακριβως ειναι, αυτο ομως που ξερω ειναι οτι απεχει 1 - 1.5 χιλιομετρο απο το σπιτι μου.
Αληθεια πως μπορεις να δεις σε ποιο dslam εισαι;

DSLaManiaC
23-10-11, 23:44
Γεία σας παίδες ειμαι κάτοχος της Forthnet και εχω αγανάκτησή με την πάρτη τους..

Ε, τότε κλείστους.. :p

thomNikolaou
25-10-11, 22:35
Πιο επικίνδυνη από όλες είναι η cyta, είναι νέα εταιρία με καινούργιο δίκτυο και όχι το καλύτερο τεχνικό προσωπικό, μην την επιλέξεις ειδικά εάν δεν πάρεις πρώτα πληροφορίες από την σταθερότητα στην περιοχή σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.