PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη ποιοτητας



nekronomikon
19-10-11, 18:08
ειχα ενα Huawei Echolife HG520 και ολα πηγαιναν ρολοι, μεχρι που τα εφτησε με 10 μηνες χρησης. μου στελνουν ενα Baudtec TW263R4-A2/B2 και τοτε αρχιζουν τα βασανα μου. ασταθεια γραμμης με πολλα κοληματα. δηλωσα βλαβη και ηρθε τεχνικος. ελενξε τη γραμμη τα καλωδια ,τηλεφωνα πριζες και στο καφαο. ολα λεει ειναι οκ. γιατι ομως το προβλημα παραμενει? τι αλλο μπορει να φταιει? το snr παιζει συνεχεια μεταξυ 6 και 8 ενω πριν 9-11.5. τι αλλο να κανω?


SNR Margiν 7.6 10.4 db

Line Attenuation 22.8 13.8 db

Data Rate 12860 929 kbps

Vitruvian78
19-10-11, 23:10
Τα Baudtec έχουν αποδειχθεί λιγο προβληματικά. Εγώ είχα συχνές αποσυνδέσεις και όπως λες παρά τουσ συνεχείς ελέγχους απο τεχνικούς, που δεν έβρισκαν τίποτε, τελικά αποφάσισα να αλλάξω ρούτερ. Η γνώμη μου είναι να επιχειρήσεις να πάρεις ένα Thomson. Απο τότε που το απέκτησα και το έβαλα πάνω στη γραμμή μου, δεν αντιμετωπίζω πιά κανένα πρόβλημα αποσυνδέσεων. Είναι πολύ καλά στο να σου κρατάνε τη γραμμή σταθερή. Κυνήγησέ το όσο είσαι μέσα στην περίοδο της εγγύησης. Να συνεχίσεις να δηλώνεις βλάβες και να τους γίνεις στενός κορσές μέχρι που να σου δώσουν ένα αξιόπιστο ρούτερ.

Lapetr
19-10-11, 23:42
Δεν αγοράζεις κανένα netgear λέω εγώ γιατί με αυτά τα baudtec του ΟΤΕ ποτέ δεν ξέρεις τι πάιζει.

Z€r0
20-10-11, 01:22
το snr παιζει συνεχεια μεταξυ 6 και 8 ενω πριν 9-11.5. τι αλλο να κανω?Πές τους να σου ανεβάσουν το SNR στο 11 αλλά είναι μέση λύση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.