PDA

Επιστροφή στο Forum : online gaming (WoW)



npil
20-10-11, 09:15
Καλημερα ,

Εχω wind dp με μεγιστη ταχυτητα 14,1d. 1up Μεχρι προτινος δεν επαιζα παιχνιδια ,και μπορω να πω οτι ημουν ικανοποιημενος με τη γραμμη .Τωρα τελευταια που παιζω το wow μου κανει καμια φορα εως συχνα αποσυνδεσεις (κυριως τις βραδυνες ωρες) .Ειμαι σιγουρος οτι φταει η συνδεση διοτι και αφου μου γινεται η αποσυνδεση για μερικα λεπτα σερνεται και ο explorer.
Μηπως υπαρχει καμια λυση να χρησιμοοποιησω διοτι με customer service δεν βγαζεις ακρη.

thanx
:hmm:

victorpapa
20-10-11, 21:36
Μήπως το πρόβλημα αυτό σου εμφανίστηκε τις 3-4 τελευταίες ημέρες;

Σε ρωτώ γιατί και σε μένα συμβαίνει κάτι παρεμφερές, με συχνές, αλλά τυχαίες αποσυνδέσεις τις βραδυνές ώρες (περίπου από τις 20.00 και μετά) οι οποίες έχουν ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό: ο router δεν αποσυγχρονίζεται ( η ένδειξη για το δίκτυο dsl είναι θετική), αλλά όποια εφαρμογή με συνεχή ροή δεδομένων - WoW, LoL, skype, mumble κ.ά. - βρίσκεται σε εκτέλεση, "τρώει" αποσύνδεση.
Η κάθε αποσύνδεση διαρκεί περίπου μισό λεπτό.

Αν και δοκίμασα factory reset, και δεύτερο router, ενώ αντικατέστησα το καλώδιο μέχρι το splitter με καινούργιο, το πρόβλημα παραμένει, οπότε μπορώ να πω με 99,99% σιγουριά πως το πρόβλημα είναι μάλλον του δικτύου (μπούκωμα ίσως).

CybeRNerO
20-10-11, 21:45
Τελευταίες 5 μέρες έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα... Σαν να μπουκώνει η γραμμή!
(Στο League of Legends ειδικά, τρώω "lag spikes" τα οποία κρατάνε και 20 δευτερόλεπτα!)
Μήπως έχουμε καμία ιδέα?

theopan
20-10-11, 23:02
ο router δεν αποσυγχρονίζεται ( η ένδειξη για το δίκτυο dsl είναι θετική), αλλά όποια εφαρμογή με συνεχή ροή δεδομένων - WoW, LoL, skype, mumble κ.ά. - βρίσκεται σε εκτέλεση, "τρώει" αποσύνδεση.
Η κάθε αποσύνδεση διαρκεί περίπου μισό λεπτό.


Ακριβώς το ίδιο ανακάλυψα κι εγώ χθες βράδυ, βλέποντας "web tv" του Mega channel. 2 ή 3 φορές συνέβη σε διάστημα 1-1,5 ώρας. Την μια δε εξ'αυτών με αποσύνδεσε και από msn-google talk. Αυτό προστέθηκε στην απαράδεκτη υστέρηση στο browsing κατά τη διάρκεια της μέρας. Πρωτόγνωρα πράγματα ζω με τη Wind...

CybeRNerO
21-10-11, 00:49
Από την ώρα που έγραψα το post, μέχρι τώρα, έχω φάει 5-6 αποσυνδέσεις (και μάλιστα πάνω σε match στο LoL, μα δεν είναι σπαστικό να τρως dc την ώρα του gank?!).
Σε μια από αυτές έκανα alt-tab και είδα ότι ΚΑΙ το Skype ήταν αποσυνδεδεμένο (δεν το κλείνω ποτέ!).
Τόσους μήνες στην Wind, γιατί να μας κάνει νερά τώρα? :( Τόσο καλά πήγαινε!

neji
21-10-11, 01:26
επιβεβαιώνω και εδω συνεχεις αποσυνδεσεις καθε 15 λεπτα περιπου....

karmiros
21-10-11, 02:06
Και εγω επιβεβαιωνω με εχει τρελανει στις αποσυνδεσεις χωρις ο router να αποσυγχρονίζεται. Απλα πεφτει το PPP. To προβλημα αρχησε πριν 3-4 μερες.

CaBooM
21-10-11, 10:23
Τα ίδια κι εγώ. Παίζω Battlefield Play4free και με ανοιχτό τονν Windows Live Messenzer και οι αποσυνδέσεις είναι επαναλαμβανόμενες.. Απαράδεκτη εντελώς.. Έκανα ήδη αίτηση να πάω σε Hol αφού η απατεώνες της Wind δεν μου προσφέρουν αυτά για τα οποία πληρώνω παρά μόνο σπάσιμο νεύρων.

npil
21-10-11, 10:32
Και εγω επιβεβαιωνω με εχει τρελανει στις αποσυνδεσεις χωρις ο router να αποσυγχρονίζεται. Απλα πεφτει το PPP. To προβλημα αρχησε πριν 3-4 μερες.

Τε λικα οπως βλεπω εχουμε αρκετοι προβλημα(την ιδια ωρα) .....Τι μπορουμε να κανουμε ? εχει μιλησει καποιος με customer service ? διοτι εγω δεν βγαζω ακρη με δαυτους .........
Μηπως να καρφωσουμε καμια ip? (λεω τωρα δεν ξερω και πολλα απο router)

CaBooM
21-10-11, 10:41
Είναι γελοίοι όλοι εκεί στην wind..Οχι βέβαια ότι φτάινε οι ίδιοι για αυτά που μας λένε σαν απαντήσεις...."τεχν. υποστήριξης".. (εδώ γελάνε..)

djpar
24-10-11, 12:31
ρε caboom μην spamαρεις...
Παιδες δεν παιρνετε το τμημα εξυπηρετησεις να δηλωσετε το προβλημα να σας πουν τι παιζει?

@ ADSLgr.com All rights reserved.