PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέες πόρτες σε DSLAM Ν.Φιλαδέλφειας!!!!!!!!



macuser
14-04-04, 14:50
Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά σήμερα (μετά από 1 1/2 μήνα που έκανα την αίτηση) με πήραν τηλ να με ενημερώσουν ότι πιθανώς σε μια εβδομάδα θα ενεργοποιηθεί η γραμμή μου.

Υ.Γ over isdn

nvas
15-04-04, 00:02
Πες μας περισσότερες πληροφορίες... Τι σου είπαν δηλαδή; (αυτό το πιθανώς που γράφεις τι σημαίνει;) Περιμένω και εγώ από αρχές Φεβρουαρίου τα χαρμόσυνα νέα για DSL over ISDN στη Νέα Φιλαδέλφεια

macuser
15-04-04, 11:53
Τίποτα παραπάνω από αυτό που έγραψα. Με πήραν τηλ. να με ρωτήσουν αν θα προχωρήσουν την αίτηση και ότι την άλλη εβδομάδα μάλλον θα την ενεργοποιήσουν.</p>

Λέω μάλλον, γιατί με προέτρεψαν να αποφύγω ακόμη ττην αγορά modem και ότι θα με πάρουν τηλ. μόλις είναι έτοιμη η γραμμή.</p>

Sarisn2000
20-04-04, 10:22
Τίποτα παραπάνω από αυτό που έγραψα. Με πήραν τηλ. να με ρωτήσουν αν θα προχωρήσουν την αίτηση και ότι την άλλη εβδομάδα μάλλον θα την ενεργοποιήσουν.</p>

Λέω μάλλον, γιατί με προέτρεψαν να αποφύγω ακόμη ττην αγορά modem και ότι θα με πάρουν τηλ. μόλις είναι έτοιμη η γραμμή.</p>

LOL !! Ακριβώς το ίδιο μου είπαν και μένα!!! Λέτε να είναι συνεννοημένοι όλοι τους στον πΟΤΕ και να μείνουμε όλοι τελικά στα κρύα του λουτρού???

Πάντως αν τελικά σου την ενεργοποιήσουν γράψε ένα μηνυματάκι εδώ να ξέρουμε και εμείς τι να περιμένουμε. :lol:

Sarisn2000
20-04-04, 13:00
Εγώ πάντως αύριο το πρωί πάω να πάρω το modem (Zyxel Prestige 650R-33) και θα περιμένω να ανάψει το led-άκι που γράφει DSL !!!! (αν ανάψει ποτέ :mrgreen: )

profitis
20-04-04, 23:03
Παιδια,τι μαρκα ειναι το dslam στην Ν.Φιλαδελφεια?

dantouan
20-04-04, 23:07
Για να δεις τον τυπο του dslam της περιοχης σου πηγαινε στην θρυλικη πλεον σελιδα :
http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/DSLAMfasma050204.pdf

profitis
20-04-04, 23:13
Για να δεις τον τυπο του dslam της περιοχης σου πηγαινε στην θρυλικη πλεον σελιδα :
http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/DSLAMfasma050204.pdf

Δεν ειμαι σε αυτο το dslam....Ειμαι στην Αλυσιδα και περιμενω για αναβαθμιση και ηθελα να δω αμα ειναι intracom (ειναι και της Αλυσιδας) ....


Ωραια,intracom ειναι.......Αρα και στο δικο μου κεντρο θα γινει συντομα αναβαθμισει

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Sarisn2000
21-04-04, 16:24
Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απο τον ΟΤΕ (όπως μου είχαν πει την περασμένη Τετάρτη) και μου είπαν ότι η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί και ότι μπορώ πλέον να πάρω και το modem (το οποίο είχα ήδη πάρει :mrgreen: ). Σύνδεσα το modem με τη γραμμή του σπιτιού και το φωτάκι του DSL είναι αναμμένο!!!! Πήρα τηλέφωνο και την Τellas για να κάνω αίτηση για συνδρομή την οποία και έκανα! Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να μου φέρει ένας φίλος μου το hub για να μπορέσω να συνδέσω και τους 2 υπολογιστές του σπιτιού και.....

MAY THE HIGH SPEED DOWNLOAD BEGIN !!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Madness
21-04-04, 16:46
Πήρα τηλέφωνο στο 8227080 και μου είπανε οτι για Ηλιούπολη μέχρι τισ 20 Μαιου θα έχουμε DSL στην Ηλιούπολη και Αργυρούπολη άλλος γνωστός μου που είχε πάρει του είχανε πει οτι μέχρι τέλη Απριλίου θα έχουνε γίνει οι απαραίτητες αναβαθμίσεις!

nvas
21-04-04, 17:02
Ναι είναι γεγονός, μετά από 3 μήνες άναψε το λαμπάκι!!! Πρέπει όμως να περιμένουμε και τη σύνδεση με τον BAS...Ελπίζω να μην πάρει πάνω από 1-2 μέρες...

profitis
21-04-04, 21:11
Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απο τον ΟΤΕ (όπως μου είχαν πει την περασμένη Τετάρτη) και μου είπαν ότι η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί και ότι μπορώ πλέον να πάρω και το modem (το οποίο είχα ήδη πάρει :mrgreen: ). Σύνδεσα το modem με τη γραμμή του σπιτιού και το φωτάκι του DSL είναι αναμμένο!!!! Πήρα τηλέφωνο και την Τellas για να κάνω αίτηση για συνδρομή την οποία και έκανα! Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να μου φέρει ένας φίλος μου το hub για να μπορέσω να συνδέσω και τους 2 υπολογιστές του σπιτιού και.....

MAY THE HIGH SPEED DOWNLOAD BEGIN !!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε ποιο dslam εισαι?Στο ιδιο με τον macuser?

wintech2003
21-04-04, 22:22
Για την επαρχία απο που μπορούμε να ενημερωθούμε "επίσημα"? (εδώ στο κατάστημα δεν ξέρουν τπτ..)

Εχω τουλάχιστον 10 άτομα που ενδιαφέρονται...

profitis
21-04-04, 22:26
wintech2003,

τι ψηνεις πανω στον prescot?

Sarisn2000
22-04-04, 02:05
Με πήραν τηλέφωνο σήμερα απο τον ΟΤΕ (όπως μου είχαν πει την περασμένη Τετάρτη) και μου είπαν ότι η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί και ότι μπορώ πλέον να πάρω και το modem (το οποίο είχα ήδη πάρει :mrgreen: ). Σύνδεσα το modem με τη γραμμή του σπιτιού και το φωτάκι του DSL είναι αναμμένο!!!! Πήρα τηλέφωνο και την Τellas για να κάνω αίτηση για συνδρομή την οποία και έκανα! Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να μου φέρει ένας φίλος μου το hub για να μπορέσω να συνδέσω και τους 2 υπολογιστές του σπιτιού και.....

MAY THE HIGH SPEED DOWNLOAD BEGIN !!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε ποιο dslam εισαι?Στο ιδιο με τον macuser?

Ναι στης Νέας Φιλαδέλφειας. Λοιπόν παιδιά με μένα ο ΟΤΕ ήταν συνεπέστατος σε όσα είπε (όσα έγραψα και παραπάνω). Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι περίμενα 1.5 μήνα όλα πήγαν τέλεια. Επιτέλους έχω DSL πήρα και την Τellas και όλα τέλεια. Απολαμβάνω πλέον κι'εγώ υψηλές ταχύτητες!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

macuser
23-04-04, 10:07
Εχθές συνδέθηκα με το DSLM και σήμερα το πρωί με το ΑΤΜ. Οπότε έχω και εγώ ADSL!

256 ACN (Αλυσίδα)

Καλή τύχη και σε εσάς!!!

profitis
23-04-04, 15:46
macuser,Με τι εισαι ?over isdn και στην Αλυσιδα?

Sarisn2000
23-04-04, 15:53
Εχθές συνδέθηκα με το DSLM και σήμερα το πρωί με το ΑΤΜ. Οπότε έχω και εγώ ADSL!

256 ACN (Αλυσίδα)

Καλή τύχη και σε εσάς!!!

Welcome to the club ;)

stako
23-04-04, 16:13
Πάντως στο oteshop.gr δεν φαίνεται διαθεσιμότητα στη Νέα Φιλαδέλφεια..... Εγώ ευτυχώς είχα προλάβει από Οκτώβριο και έβαλα αλλά ένας φίλος δεν πρόλαβε και καίγεται ρε γμτ.......

Sarisn2000
23-04-04, 16:25
Καλά μέχρι να φανεί στο ΟΤΕSHOP.gr θα έχει βάλει όλη η Φιλαδέλφεια :mrgreen:

stako
23-04-04, 16:34
Καλά μέχρι να φανεί στο ΟΤΕSHOP.gr θα έχει βάλει όλη η Φιλαδέλφεια :mrgreen:

Μάλλον έχεις δίκιο οπότε θα του πω να πάει να κάνει την αίτηση και βλέπουμε.......

Sarisn2000
23-04-04, 16:40
Καλύτερα έτσι και εγώ έτσι το έκανα αν περίμενα να φανεί στο oteshop ή στο ondsl.gr δεν θα έβαζα ποτέ!

profitis
23-04-04, 20:31
Εχθές συνδέθηκα με το DSLM και σήμερα το πρωί με το ΑΤΜ. Οπότε έχω και εγώ ADSL!

256 ACN (Αλυσίδα)

Καλή τύχη και σε εσάς!!!


Την Αλυσιδα που γραφεις στην παρενθεση,ενοεις το dslam Αλυσιδας?Στο κεντρο Ν.Φιλαδελφειας δεν εισαι?

@ ADSLgr.com All rights reserved.