PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγή προγράμματος HOL



praxitelison
22-10-11, 19:11
Καλησπέρα παίδες και μέλη του adslgr

Θα ήθελα να ρωτήσω, σχετικά με την αλλαγή προγράμματος της HOL και συγκεκριμένα από το double play lite στα 6Mbps στο HOL adsl internet στην ίδια ταχύτητα. Με βολεύει να έχω πια μόνο internet και δεν θέλω σταθερό μιας και δεν το χρησιμοποιώ πια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν θα μείνω χωρίς internet για κάποιες ώρες μέχρι και μέρες.

Thanks in advance :)

Vitruvian78
22-10-11, 20:39
Το πακέτο που αναφέρεις προϋποθέτει γραμμή και πάγιο ΟΤΕ. Δηλαδη θα πρέπει να πας την γραμμή σου στον ΟΤΕ και να πληρώνεις πάγιο 15,75 + 17,00 το ίντερνετ στη hol.....δεν νομίζω οτι θες κάτι τέτοιο. Σκετο ίντερνετ χωρίς τηλεφωνία δεν μπορείς να έχεις. Το πιο οικονομικό πακέτο στη hol είναι αυτό που έχεις, δεν υπάρχει κατι άλλο. Εκτός κι αν κάνεις κάποια συνδιαστική προσφορά με το κινητό στη vodafone, οπότε έτσι μπορεις να κατέβεις κάτω απο τα 20 και να απολαμβάνεις και φθηνότερες χρεώσεις στο κινητό. Διαφορετικά, κοιτάς αλλού για χαμηλότερες χρεώσεις.

sofaki
22-10-11, 22:14
Γιατί να μην βάλει το adsl plus της hol?Εχει ιντερνετ και τηλεφωνια με χρονοχρεωση.Αν θελει θα παιρνει κα κανενα τηλ

Vitruvian78
23-10-11, 00:00
Eαν μπορεί να πιάσει κάτι κοντά εως 24 ας το βάλει, διαφορετικά δεν συμφέρει, το αφήνει όπως είναι και αν χρειάζεται να κανει κανα τηλεφώνημα απλά δεν θα χρεώνεται παραπάνω....

sofaki
23-10-11, 18:14
Μετά από πόσο διάστημα μπορεί κάποιος να αλλάξει πρόγραμμα στη hol?Μετά τους 12 μήνες?

Vitruvian78
23-10-11, 19:11
Μετά από πόσο διάστημα μπορεί κάποιος να αλλάξει πρόγραμμα στη hol?Μετά τους 12 μήνες?

Όποτε θέλεις, με την προϋπόθεση οτι κάνεις αναβάθμιση και όχι υποβάθμιση, δηλαδή πας σε ακριβότερο πακέτο και όχι φθηνότερο. Μπορείς να πας και σε φθηνότερο ανα πάσα στιγμή, αλλά πληρώνεις κάποιο τέλος στην εταιρεία για υποβάθμιση πακέτου.

akilleas
28-10-11, 09:51
Τα λες πολύ καλά.
Δωρεάν η αναβάθμιση...15αφρό η υποβάθμιση.

john84
28-10-11, 12:39
Αν δεν κανω λαθος εκτος της οποιας αλλαγης μπαινεις και σε νεα δεσμευση , 12μηνη φυσικα.

akilleas
28-10-11, 13:43
Όχι. Η αλλαγή του πακέτου δεν είναι και νέα 12μηνη σύμβαση.

john84
28-10-11, 14:07
πριν ενα χρονο ειχα ζητησει "υποβαθμηση" πακετου απο DP σε Lite και εκτος απο τα περιπου 15 € που μου ζητησαν μου ειπαν οτι θα εμπαινα σε νεα δεσμευση 12 μηνου. Τελικα δεν το προχωρησα και εκανα νεα αιτηση για αλλη γραμμη που ειχα στον ιδιο χωρο.

akilleas
28-10-11, 14:45
Έκανα υποβάθμιση πακέτου μόνο τηλεφωνίας στο σπίτι στο χωριό τηλεφωνικά. Ποτέ μα ποτέ δεν μου είπανε ότι ανανεώνω για νέο 12μηνο. Βέβαια, δεν θυμάμαι στα σίγουρα, αλλά δεν πρέπει να ρώτησα κιόλας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.