PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Mail



yapergis
24-10-11, 13:50
Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς, τώρα που το mail της hol έχει γίνει windows live mail, αν φύγω από την HOL, διαγράφουν το mail address (το xxx@hol.gr)?

Ευχαριστώ,

dikal
24-10-11, 14:24
Δε σου λύνω την απορία, αλλά από τη στιγμή που μπορεί κανείς να έχει email από microsoft, google, yahoo κλπ, το email από τον πάροχο καλό είναι να χρησιμοποιείται μόνο για επικοινωνία με τον πάροχο (ο οποίος συνήθως το κόβει μόλις πάμε αλλού).

yapergis
24-10-11, 14:26
Δε σου λύνω την απορία, αλλά από τη στιγμή που μπορεί κανείς να έχει email από microsoft, google, yahoo κλπ, το email από τον πάροχο καλό είναι να χρησιμοποιείται μόνο για επικοινωνία με τον πάροχο (ο οποίος συνήθως το κόβει μόλις πάμε αλλού).

Σωστά, έχεις δίκιο αλλά πάντως εγώ έχω αυτό τόσο καιρό (το οποίο χρησιμοποιείται παντού) οπότε είναι δύσκολο να το αλλάξω τώρα.

yapergis
26-10-11, 12:39
Καλημέρα,

Μήπως κανείς γνωρίζει την παραπάνω πληροφορία?

dikal
26-10-11, 13:05
Δε ρωτάς στη hol; Ή σου έχουν πει ότι το διαγράφουν, αλλά ελπίζεις ότι αυτό δεν τηρείται;

yapergis
26-10-11, 13:22
Δε ρωτάς στη hol; Ή σου έχουν πει ότι το διαγράφουν, αλλά ελπίζεις ότι αυτό δεν τηρείται;

Όχι δεν έχω ρωτήσει αλλά αυτό θέλω να αποφύγω. Φοβάμαι δηλαδή ότι αν τους πω ότι φεύγω, να μου πουν ότι θα διαγραφεί το email σαν μέσο πίεσης.

DSLaManiaC
26-10-11, 15:06
Θα διαγραφεί κανονικά όπως σε κάθε άλλη περίπτωση.

vampira
26-10-11, 21:59
Όχι δεν έχω ρωτήσει αλλά αυτό θέλω να αποφύγω. Φοβάμαι δηλαδή ότι αν τους πω ότι φεύγω, να μου πουν ότι θα διαγραφεί το email σαν μέσο πίεσης.

Νομίζω ότι είναι υποχρεωμένοι να το κρατήσουν για 6 μήνες. Δεν είναι μέσο πίεσης, σταμάτας να είσαι πελάτης τους, σταματάν να σου δίνουν υπηρεσίες λογικό δεν είναι?
Από την αλλη μπορείς να αγοράσεις υπηρεσία email από την hol και να το έχεις για πάντα... οικονομικά όμως δεν νομίζω να σε συμφέρει...

georgep138
31-10-11, 17:26
Από την αλλη μπορείς να αγοράσεις υπηρεσία email από την hol και να το έχεις για πάντα... οικονομικά όμως δεν νομίζω να σε συμφέρει...



Πόσο κοστίζει ?
Εψαξα στο www.hol.gr και δεν βρήκα τίποτα.
Πού γράφουν σχετικά ?
Ευχαριστώ

vampira
31-10-11, 18:52
Πόσο κοστίζει ?
Εψαξα στο www.hol.gr και δεν βρήκα τίποτα.
Πού γράφουν σχετικά ?
Ευχαριστώ

Κάποτε το χρέωναν 10-15 ευρώ τον μήνα, τώρα δεν ξέρω πόσο. Αν ρωτήσεις στις πωλήσεις τους θα σου πουν λύσεις.
Προσωπικά μου φαίνεται υπερβολικό τέτοιο ποσό για email. Με πολύ λιγότερα τον μήνα αγοράζεις ένα domain ( και hosting) και εξασφαλίζεσαι με το email, αν για οποιονδήποτε λόγο δεν σε καλύπτουν οι δωρεάν λύσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.