PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελος η forthnet



greg7vas
24-10-11, 18:41
Λεω μετα απο 5 χρονια να βαλω ενα τελος στη forthnet λογω κοστους και να κοιταξω μια αλλη εταιρεια για 2play.

Επειδη εχω μεινει λιγο πισω απο τις εξελιξεις εχει καποιος στο νου του καποια φθηνοτερη υπηρεσια;

Η ταχυτητα με ενδιαφερει λιγοτερο, καθως η κυρια εργασια μου ειναι κυριως το σερφαρισμα, οσο η αξιοπιστια και σταθεροτητα.

Αν γραφω σε λαθος τοπικ ζητω συγγνωμη.

nnn
24-10-11, 18:46
Μια καλή προσφορά
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

invaider
24-10-11, 18:55
πηγενε σε ενα καταστμα και πες τους οτι θελεις να φυγεις να σου κανουν καποια προσφορα για να μην αλαζεις παροχο. το ADSL στο δεινουν με 15Euro/μηνα.

greg7vas
24-10-11, 20:00
Η wind τι λεει απο σταθεροτητα? Ειναι αξιοπιστη η θα τρεχω..
Ομολογω πως με τη φορθνετ ειχα σχεδον το κεφαλι μου ησυχο.

Η cyta τι λεει γενικα?

soypia
24-10-11, 20:03
Όσον αφορά το κόστος, μετά απο μία ερευνα αγοράς, βλέπω ότι η forthnet έχει πολύ καλά προγράμματα για κάθε τσέπη. Προσωπικά με βόλεψε το 2play economy. Στην ίδια τιμή, οι άλλοι δίνουν 6mbps αντι για 24 που δινει αυτή.

Η Wind τώρα παίζεται. Εγώ αγανάκτησα με τις ταχύτητες του τελευταίου εξαμήνου (3-5mbps με 15db attenuation!)

psyxakias
24-10-11, 20:05
@greg7vas: Αν είχες με την Forthnet το κεφάλι σου ήσυχο όσον αφορά την σταθερότητα και την αξιοπιστία της, λογικά θα το έχεις ήσυχο και με την Wind ή σχεδόν οποιαδήποτε άλλη επιλέξεις.

billstamaniac
24-10-11, 21:07
Λεω μετα απο 5 χρονια να βαλω ενα τελος στη forthnet λογω κοστους και να κοιταξω μια αλλη εταιρεια για 2play.

Επειδη εχω μεινει λιγο πισω απο τις εξελιξεις εχει καποιος στο νου του καποια φθηνοτερη υπηρεσια;

Η ταχυτητα με ενδιαφερει λιγοτερο, καθως η κυρια εργασια μου ειναι κυριως το σερφαρισμα, οσο η αξιοπιστια και σταθεροτητα.

Αν γραφω σε λαθος τοπικ ζητω συγγνωμη.

παντως προτου φυγεις κ μπαινεις σε ολη την διαδιαδιακσια να αλλαζεις παροχους κτλ ενημερωσε τους γιατι αυτη την περιοδο κανουν προσφορες σε παλιους συνδρομητες οπως
2play 29.90 και 2play economy 24.90 για ενα χρονο και τα 2 :oneup:

makis
24-10-11, 22:32
παντως προτου φυγεις κ μπαινεις σε ολη την διαδιαδιακσια να αλλαζεις παροχους κτλ ενημερωσε τους γιατι αυτη την περιοδο κανουν προσφορες σε παλιους συνδρομητες οπως
2play 29.90 και 2play economy 24.90 για ενα χρονο και τα 2 :oneup:

Καλησπέρα σου αλλά εγώ βλέπω στο επίσημο sitehttp://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960 ότι είναι για τους πρώτους 4 μήνες εκτός και αν κατάλαβα εγώ λάθος στην διατύπωση σου

GiannisG7
25-10-11, 08:40
Καλησπέρα σου αλλά εγώ βλέπω στο επίσημο sitehttp://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960 ότι είναι για τους πρώτους 4 μήνες εκτός και αν κατάλαβα εγώ λάθος στην διατύπωση σου

Και γω που πηρα τηλ το ιδιο μου ειπαν οτι ειναι για του 4 μηνες και μετα παει στα 34,90Ε;)

pat122
25-10-11, 11:59
αφου εχεις το κεφαλι σου ησυχο καλο ειναι να μην αλλαξεις εταιρια αλλα να ψαχτεις για καμια προσφορά της forthnet.
αυτό με τη προπληρωμή δες που βγαινει το μηνα 17ευρώ νομιζω και γλιτωνεις καποιους μηνες.

apan72
26-10-11, 10:35
Καλημέρα,

Έψαχνα κι εγώ να φύγω λόγω ...τιμής! Τελικά όμως τους πήρα τηλέφωνο και είπαν ότι θα μου κάνουν αντιπροσφορά. Πράγματι μετά από λίγες ώρες με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν 29,90 για ένα χρόνο στο 2play. Δέχτηκα και έγινε ηχογράφηση για την ανανέωση του ενός έτους, χωρίς να χρειαστεί να πάω να υπογράψω πάλι. Τέλος καλό όλα καλά. Του χρόνου βλέπουμε.

johnsruro
26-10-11, 15:06
τους είπες να το κόψεις και σου κάνανε προσφορά για να μείνεις? 30 για το 2play ή για το 2play economy.

apan72
27-10-11, 09:36
τους είπες να το κόψεις και σου κάνανε προσφορά για να μείνεις? 30 για το 2play ή για το 2play economy.

Τους είπα ότι σκέφτομαι να πάω στη Cyta, για καθαρά οικονομικούς λόγους και τους ρώτησα αν μπορούν αυτοί να μου αντιπροτείνουν κάποια μείωση στο πάγιο για να μην μπω στη διαδικασία να αλλάζω πάροχο. Τα 29,90€ για ένα χρόνο, αφορούν το 2play. Moυ πρότειναν και το 2play economy με ακόμη λιγότερα χρήματα (24,90€ για ένα χρόνο) αλλά με ενδιαφέρει η μία ώρα δωρεάν το μήνα στα κινητά και έτσι διάλεξα να παραμείνω στο 2play. :)

seven4seven
08-12-11, 20:14
Καλησπερα σε ολους.

Εκοψα την Forthnet (:worthy::respekt::clap::oneup::oneup::oneup:) και ο τελευταιος λογαριασμος που μου ηρθε ειναι πιστωτικος 31 ευρω. Εννοειται οτι στο καταστημα Περιστεριου οι αντιπαθικλες που εχει μεσα δεν μπορουν να μου τα δωσουν μετρητα, και θελουν αριθμο λογαριασμου, η να παω στα κεντρικα. Τι συμβουλευετε ρε παιδια? Να τους τα χαρισω δεν υπαρχει περιπτωση. Δεν ειναι τα 31 ευρω, ειναι το γαμωτο και η κοροϊδια που ετρωγα 5 χρονια απο αυτο το εξαμβλωμα εταιρειας, κοροϊδια και ταλαππωρια που θελουν αν συνεχιστει ακομα και μετα το τελος μαζι τους.

Ακουω!

GSF
09-12-11, 01:26
Δεν ειναι τα 31 ευρω, ειναι το γαμωτο και η κοροϊδια που ετρωγα 5 χρονια απο αυτο το εξαμβλωμα εταιρειας, κοροϊδια και ταλαππωρια που θελουν αν συνεχιστει ακομα και μετα το τελος μαζι τους.
Ακουω!

μου φτιάχνεις την διάθεση που σε 2-3 μέρες θα έχω forthnet !! :p
τόσο τραγικά??

w2vc
09-12-11, 15:59
μου φτιάχνεις την διάθεση που σε 2-3 μέρες θα έχω forthnet !! :p
τόσο τραγικά??

Μπήκα στην Forthnet πριν περίπου 1 μήνα και μπορώ να πω πως πραγματικά έχω μείνει θετικά έκπληκτος με την εταιρία.
Πήρα την προσφορά nova cinema + forthnet 2play economy. Νέα γραμμή και συνδέθηκα μέσα σε 10 ημέρες!!!! Πραγματικά δεν το πίστευα αυτό που έγινε. Μετακόμισα σε καινούριο σπίτι και πρώτα ήρθε το internet στο σπίτι και μετά μπήκα εγώ.
Είχα ακούσει διάφορα σχετικά με την τηλεφωνία (ότι είναι voip και δεν ακούγεται καλά) αλλά εμένα μου φαίνεται μια χαρά (ακριβώς όπως ο ΟΤΕ).
Απο την αρχή είχα ψιλοπρόβλημα στο internet. Με line attenuation 30, συνδεομουν στα 8,5. Προφανώς για κάποιον που δεν πολυψάχνεται, αυτό ούτε καν θα το παρατηρούσε. Μίλησα αρκετές φορές με την εξυπηρέτηση πελατών (τεχνικό τμήμα) και μπορώ να πω πως πραγματικά είναι η καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών που έχω πετύχει ever. Ότι ήθελα το κάναμε επιτόπου. Και τι δεν δοκιμάσαμε. Το τελευταίο που είχε μείνει είναι να αλλάξουν κάτι οι τεχνικοί στο DSLAM. Έστειλε e-mail και μέσα σε 2 ημέρες είχαν διορθωθεί τα πάντα και τώρα συγχρονίζω στα 11 (και είμαι και σε σκατά πολυκατοικία).

Και το κορυφαίο δεν το είπα. 2play economy με 20 ευρώ/μήνα. Βέβαια τόσο βγαίνει λόγο προσφοράς, αλλά και πάλι 49,9 ευρώ για τηλέφωνο, ιντερνετ και νοβα είναι φοβερή τιμή (τόσα περίπου έδινα στο προηγούμενο σπίτι μόνο για το conn-x του ΟΤΕ - όπου 6 μήνες προσπαθούσα να λύσω τα προβλήματα adsl αλλά όλο μου το έφτιαχναν και μετά χαλούσε πάλι).

Μάλιστα σκεφτόμουν πως θα είχε ενδιαφέρον να ανοίξει ένα θέμα σχετικά με τις εμπειρίες που έχει ο καθένας. Οι δικές μου, ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ, είναι θετικότατες! Φτου φτου να μη το ματιάσω δηλαδή.

vonzuchter
11-12-11, 16:34
Μπήκα στην Forthnet πριν περίπου 1 μήνα και μπορώ να πω πως πραγματικά έχω μείνει θετικά έκπληκτος με την εταιρία.
Πήρα την προσφορά nova cinema + forthnet 2play economy. Νέα γραμμή και συνδέθηκα μέσα σε 10 ημέρες!!!! Πραγματικά δεν το πίστευα αυτό που έγινε. Μετακόμισα σε καινούριο σπίτι και πρώτα ήρθε το internet στο σπίτι και μετά μπήκα εγώ.
Είχα ακούσει διάφορα σχετικά με την τηλεφωνία (ότι είναι voip και δεν ακούγεται καλά) αλλά εμένα μου φαίνεται μια χαρά (ακριβώς όπως ο ΟΤΕ).
Απο την αρχή είχα ψιλοπρόβλημα στο internet. Με line attenuation 30, συνδεομουν στα 8,5. Προφανώς για κάποιον που δεν πολυψάχνεται, αυτό ούτε καν θα το παρατηρούσε. Μίλησα αρκετές φορές με την εξυπηρέτηση πελατών (τεχνικό τμήμα) και μπορώ να πω πως πραγματικά είναι η καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών που έχω πετύχει ever. Ότι ήθελα το κάναμε επιτόπου. Και τι δεν δοκιμάσαμε. Το τελευταίο που είχε μείνει είναι να αλλάξουν κάτι οι τεχνικοί στο DSLAM. Έστειλε e-mail και μέσα σε 2 ημέρες είχαν διορθωθεί τα πάντα και τώρα συγχρονίζω στα 11 (και είμαι και σε σκατά πολυκατοικία).

Και το κορυφαίο δεν το είπα. 2play economy με 20 ευρώ/μήνα. Βέβαια τόσο βγαίνει λόγο προσφοράς, αλλά και πάλι 49,9 ευρώ για τηλέφωνο, ιντερνετ και νοβα είναι φοβερή τιμή (τόσα περίπου έδινα στο προηγούμενο σπίτι μόνο για το conn-x του ΟΤΕ - όπου 6 μήνες προσπαθούσα να λύσω τα προβλήματα adsl αλλά όλο μου το έφτιαχναν και μετά χαλούσε πάλι).

Μάλιστα σκεφτόμουν πως θα είχε ενδιαφέρον να ανοίξει ένα θέμα σχετικά με τις εμπειρίες που έχει ο καθένας. Οι δικές μου, ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ, είναι θετικότατες! Φτου φτου να μη το ματιάσω δηλαδή.


Συμφωνω μαζι σου φιλε. Και εγω τοσα χρονια ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Δεν ειχα το παραμικρο προβλημα και ειχα αμεση εξυπηρετηση σε οτι χρειαστηκα. Απλα πλεον δεν ειναι ανταγωνιστικη οσον αφορα τη τιμη. το 2play unlimite d Πηγε 50 ευρω το μηνα... σκεφτομαι να αλλαξω μετα απο πολλα χρονια αλλα δεν εχω ιδεα που να παω. θα κατσω το βραδακυ να σερφαρω στο adslgr sτα φορουμ να δω τι παιζει

billstamaniac
11-12-11, 16:56
Συμφωνω μαζι σου φιλε. Και εγω τοσα χρονια ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Δεν ειχα το παραμικρο προβλημα και ειχα αμεση εξυπηρετηση σε οτι χρειαστηκα. Απλα πλεον δεν ειναι ανταγωνιστικη οσον αφορα τη τιμη. το 2play unlimite d Πηγε 50 ευρω το μηνα... σκεφτομαι να αλλαξω μετα απο πολλα χρονια αλλα δεν εχω ιδεα που να παω. θα κατσω το βραδακυ να σερφαρω στο adslgr sτα φορουμ να δω τι παιζει

το 2play unlimited με τις 4 ωρες για κινητα παντα στα 50 ηταν μαλλον κατι εχεις μπερδεψει :whistle:

vonzuchter
11-12-11, 22:01
το 2play unlimited με τις 4 ωρες για κινητα παντα στα 50 ηταν μαλλον κατι εχεις μπερδεψει :whistle:

οταν ειχα κανει εγω τη συνδεση δεν υπηρχε τετοιο πακετο. δεν υπηρχε ΚΑΝ η μια ωρα στα κινητα. μπηκε μετα απο 1 χρονο .... και τοτε το προιον που ειχα εγω Unlimited λεγοταν. δεν εχω υπογραψει νεα συμβαση απο τοτε. απλα μαλλον θεωρησαν λογικο αφου ειχα unlimited τοτε να μe χρεωνουν unlimited και τωρα φαινεται. αλλη εξηγηση δε μπορω να βρω. αυριο θα παω σε μαγαζι φορθνετ να δω τι παιζει. παντως το παγιο μου πηγε απο 41 ευρω στα 50. και χωρις να μιλησουν καθολου μαζι μου ή εστω να στειλουν επιστολη. Παντως δεν ηξερα οτι υπαρχει ακομα πακετο με τη 1 ωρα στα κινητα. ασφαλως και δεν αξιζουν για μενα τα 9 ευρω τις 3 ωρες στα κινητα γιατι δε μιλαω με κινητα απο το σταθερο.

jimpall
11-12-11, 22:20
Πάντως αν μιλάτε πολύ σε κινητά η CYTA είναι μονόδρομος... Είναι η μόνοι που χρεώνουν ανά sec και όχι σαν τους άλλους κλέφτες με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης. Έτσι για παράδειγμα έχω πραγμάτικά δωρεάν 80 λεπτά προς κινητά...

Harby
12-12-11, 19:24
Καλησπέρα σου αλλά εγώ βλέπω στο επίσημο sitehttp://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012960 ότι είναι για τους πρώτους 4 μήνες εκτός και αν κατάλαβα εγώ λάθος στην διατύπωση σου

Αυτο που βλεπεις ειναι το τιμολογιο για νεους συνδρομητες. Τα παιδια μιλουν για retention, δηλαδη εξατομηκευμενες προσφορες. Για καποιον που ειναι τοσα πολυ χρονια ενεργοι συνδρομητες θα του δωσουν πολυ καλη προσφορα παντως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.