PDA

Επιστροφή στο Forum : Cellpipe 7130 vs Thomson 585v8



dvamvak12
26-10-11, 09:46
Εχω τα παρακατω στοιχεία γραμμής και παρακαλώ για την γνώμη σας
Ποιο απο τα δυο να κρατήσω?

thomson 585v8
up down
SNR Margin 12,5.......... 11,5
Attenuation 23,5.......... 38
Output Power 12............. 20,5



Cellpipe 7130
SNR Margin 125............ 116
Attenuation 207............ 510
Output Power 126............ 125

Ευχαριστώ

Bourdoulas
26-10-11, 22:10
Θα πάρεις το Cellpipe, θα βγεις στο μπαλκόνι, θα προσέξεις μην περνάει κάποιος από κάτω και θα το αφήσεις στο έλεος της βαρύτητας.

Μακράν ότι χειρότερο έχει φέρει ISP στην αγορά.

dvamvak12
27-10-11, 19:10
Α!!! Τόσο καλό?
Οκ. Κατάλαβα

Ευχαριστώ

Didimos_GR
27-10-11, 20:18
Ελληνικές υπερβολές... !!! :p

aa144
28-10-11, 18:33
Μην το πετάξεις, βρες κάποιον (που δεν ξέρει) και πούλα το.

Z€r0
28-10-11, 23:25
Thomson 585v8 στην γραμμή, Cellpipe 7130 το κρατάς να βρίσκεται εάν δεν έχεις άλλο δεύτερο.

dvamvak12
28-10-11, 23:36
Ευχαριστώ όλους
Θα το κρατησω γιατι νομιζω ότι αν φυγω απο την hol θα μου το ζητήσουν πίσω.........

Z€r0
28-10-11, 23:46
Θα το κρατησω γιατι νομιζω ότι αν φυγω απο την hol θα μου το ζητήσουν πίσω.........Ναι εκεί θα φανεί χρήσιμο.:oneup:

Vitruvian78
29-10-11, 23:31
Ευχαριστώ όλους
Θα το κρατησω γιατι νομιζω ότι αν φυγω απο την hol θα μου το ζητήσουν πίσω.........

Εννοείται!!Σου το έχουν παραχωρήσει ως χρησιδάνειο, δεν γίνεται ποτέ δικό σου...

aa144
03-11-11, 13:37
Εναλλακτικά, μπορείς να τους το επιστρέψεις από τώρα, και να πάρεις απόδειξη οτι το πήραν πίσω, μετά μέσω ΕΕΤΤ ζήτα πίστωση για το ποσοστό επί του ποσού που πληρώνεις κάθε μήνα το οποίο αντιστοιχεί στο "χρησιδάνειο".

valen_gr
03-11-11, 14:00
και ποσο ειναι το ποσο αυτο?
Γιατι εγω βλεπω στην ιστοσελιδα απλα αναφορα για δωρεαν εξοπλισμο, αρκει να παραμενει καποιος συνδρομητης.
Αν θα επιλεξει καποιος να μην χρησιμοποιησει τον δωρεαν εξοπλισμο, δικαιωμα του, δεν θα τον πληρωσει ομως και η εταιρεια επειδη αποφασισε να βαλει αλλο ρουτερ...
αν ειναι δυνατον..

pRieStaKoS
03-11-11, 14:46
Το "χρησιδάνειο" δεν είναι στον πάγιο μέσα....Χαλαρώστε λίγο

aa144
03-11-11, 15:27
Είναι μέσα στο ποσό που πληρώνει ο πελάτης, είτε το πούμε πάγιο είτε το πούμε κάπως αλλιώς.

Ο πελάτης μπορεί να το διεκδικήσει, εφόσον επιστρέψει (με απόδειξη) τον εξοπλισμό.

Τότε, ο πάροχος δεν έχει πλέον αυτό το κόστος (της δέσμευσης κεφαλαίου για αγορά του εξοπλισμού και ακόλουθη διάθεσή του στον πελάτη) και άρα δεν μπορεί να το μετακυλίει στον πελάτη, αλλιώς ο πάροχος εισπράττει αχρεωστήτως ποσά και εμπίπτει στις διατάξεις περί παράνομου πλουτισμού.

Αρκεί ο πελάτης να το διεκδικήσει, αρχικά τον προσδιορισμό του ποσού, και μετά την επιστροφή του (μέσω ΕΕΤΤ) και θα γίνει μια χαρά, ενώ θα δημιουργηθεί και αξιόλογη γραφειοκρατική αλληλογραφία, έτσι για να απασχολούνται και τα παράσιτα του συστήματος.

pRieStaKoS
03-11-11, 15:32
Είναι μέσα στο ποσό που πληρώνει ο πελάτης, είτε το πούμε πάγιο είτε το πούμε κάπως αλλιώς.

Ο πελάτης μπορεί να το διεκδικήσει, εφόσον επιστρέψει (με απόδειξη) τον εξοπλισμό.

Τότε, ο πάροχος δεν έχει πλέον αυτό το κόστος (της δέσμευσης κεφαλαίου για αγορά του εξοπλισμού και ακόλουθη διάθεσή του στον πελάτη) και άρα δεν μπορεί να το μετακυλίει στον πελάτη, αλλιώς ο πάροχος εισπράττει αχρεωστήτως ποσά και εμπίπτει στις διατάξεις περί παράνομου πλουτισμού.

Αρκεί ο πελάτης να το διεκδικήσει, αρχικά τον προσδιορισμό του ποσού, και μετά την επιστροφή του (μέσω ΕΕΤΤ) και θα γίνει μια χαρά, ενώ θα δημιουργηθεί και αξιόλογη γραφειοκρατική αλληλογραφία, έτσι για να απασχολούνται και τα παράσιτα του συστήματος.
Ανέκδοτο μου ακούγεται όλο αυτο......Καλή τύχη

PS: Ποιά ειναι τα παράσιτα και ποιο το σύστημα ??

aa144
03-11-11, 15:37
Ωραίο είναι, ακριβώς σαν ανέκδοτο. Όμως δεν μπορεί να συναγωνιστεί τα ανέκδοτα που λένε οι πάροχοι στους πελάτες, καθόσον αυτοί έχουν επαγγελματική εμπειρία στο θέμα.

Πράγματι, στον πάροχο θα γελάσουν πολύ μόλις το ζητήσει κάποιος, και μετά θα γελάσουν ακόμα περισσότερο όταν έρθουν τα χαρτιά από ΕΕΤΤ. Αργότερα μάλιστα μπορεί και να τους μειωθεί λίγο το γέλιο, λέμε τώρα...

valen_gr
03-11-11, 15:42
Είναι μέσα στο ποσό που πληρώνει ο πελάτης, είτε το πούμε πάγιο είτε το πούμε κάπως αλλιώς.

Ο πελάτης μπορεί να το διεκδικήσει, εφόσον επιστρέψει (με απόδειξη) τον εξοπλισμό.

Τότε, ο πάροχος δεν έχει πλέον αυτό το κόστος (της δέσμευσης κεφαλαίου για αγορά του εξοπλισμού και ακόλουθη διάθεσή του στον πελάτη) και άρα δεν μπορεί να το μετακυλίει στον πελάτη, αλλιώς ο πάροχος εισπράττει αχρεωστήτως ποσά και εμπίπτει στις διατάξεις περί παράνομου πλουτισμού.

Αρκεί ο πελάτης να το διεκδικήσει, αρχικά τον προσδιορισμό του ποσού, και μετά την επιστροφή του (μέσω ΕΕΤΤ) και θα γίνει μια χαρά, ενώ θα δημιουργηθεί και αξιόλογη γραφειοκρατική αλληλογραφία, έτσι για να απασχολούνται και τα παράσιτα του συστήματος.

troll....

Μονο ετσι εξηγειται.
Γιατι αυτα που γραφεις στερουνται σοβαροτητας...

pRieStaKoS
03-11-11, 15:47
+1 valen_gr

kaltzone
04-11-11, 20:56
Είναι μέσα στο ποσό που πληρώνει ο πελάτης, είτε το πούμε πάγιο είτε το πούμε κάπως αλλιώς.

Ο πελάτης μπορεί να το διεκδικήσει, εφόσον επιστρέψει (με απόδειξη) τον εξοπλισμό.

Τότε, ο πάροχος δεν έχει πλέον αυτό το κόστος (της δέσμευσης κεφαλαίου για αγορά του εξοπλισμού και ακόλουθη διάθεσή του στον πελάτη) και άρα δεν μπορεί να το μετακυλίει στον πελάτη, αλλιώς ο πάροχος εισπράττει αχρεωστήτως ποσά και εμπίπτει στις διατάξεις περί παράνομου πλουτισμού.

Αρκεί ο πελάτης να το διεκδικήσει, αρχικά τον προσδιορισμό του ποσού, και μετά την επιστροφή του (μέσω ΕΕΤΤ) και θα γίνει μια χαρά, ενώ θα δημιουργηθεί και αξιόλογη γραφειοκρατική αλληλογραφία, έτσι για να απασχολούνται και τα παράσιτα του συστήματος.

Ερώτηση και δε θελω απαντηση για να χαρακτηριστει αλλιως το μηνυμα μου.. Φίλε τι ηλικίας έχεις? Γιατί ολα αυτά που γράφεις ένας σοβαρος άνθρωπος δεν τα σκέφτεται.
Ειλικρινά δεν εχω λόγια, ειναι οτι πιο κουφο εχω δει εδω μέσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.