PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ



a.libe
27-10-11, 17:17
Παιδια καλησπερα, εχω το προγραμμα των απεριοριστων+60 κινητα+24connx..Tελη του επομενου μηνα κλεινω ετος και λογικα θα με παρουν τηλ για ανανεωση με καλυτερη τιμη.Γνωριζει κανεις ποια θα ειναι η προταση τους για το παραπανω προγραμμα ή για το προγραμμα των απεριοριστων+30 κινητα+2connx αν το αλλαξω....
Δεν εχω κανενα προβλημα απο τον ΟΤΕ εναν χρονο τωρα,ουτε μια αποσυνδεση-ολα τελεια.Φτάνει στα 13.6 mbs η γραμμη μου...
Μπας και τους πιεζα για καλυτερη τιμη απο την κλασσικη που θα μου κανανε ουτως ή αλλως???

emeliss
27-10-11, 17:40
Δεν θα σου κάνουν πρόταση. Υπάρχει συγκεκριμένος τιμοκατάλογος στο oteshop.gr. Αυτό είναι.

Τώρα τρέχει το "Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά" στα 43,9 για τέσσερις μήνες και μετά πάει 45,5.
Το "Conn-x 2 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 30' κλήσεις προς κινητά" στα 39,9 για τέσσερις μήνες και μετά πάει 41,50.

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

a.libe
27-10-11, 19:55
Πήραν τηλ απο τον ΟΤΕ γειτονά μου και του ανανέωσαν το απεριόριστα + 60 ...Πλήρωνε 61 το δίμηνο και τώρα θα πληρώνει 56 για το προσεχές 12μηνο .Έτσι του είπαν και συμφώνησε.
Για αυτό ρωτώ αν υπάρχει κάτι ανάλογο

emeliss
27-10-11, 21:54
Τα νούμερα που δίνεις είναι χωρίς conn-x. Του πρόσφεραν το "Όλη Μέρα + 60' Κινητά" που είναι προσφορά στα 27,99. Η τιμή αυτή ισχύει για 4 μήνες. Μετά πάει στα 30,5. Η δέσμευση είναι 12μηνη.
http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-60-4-/prodote_talk.html

Τα πάντα υπάρχουν στο oteshop.gr

Vitruvian78
27-10-11, 22:27
Να προσέχετε τα ψηλά γράμματα τί λένε πάντα!! :)

Lapetr
28-10-11, 20:57
Δεν υπάρχουν περιθώρια για ειδικές προσφορές και εκπτώσεις. θα πληρώνεις κανονικά αυτό που λέει ο emeliss. Ότι έχει ο κατάλογος του oteshop.

Dannie
29-10-11, 13:35
Δεν υπάρχουν περιθώρια για ειδικές προσφορές και εκπτώσεις. θα πληρώνεις κανονικά αυτό που λέει ο emeliss. Ότι έχει ο κατάλογος του oteshop.

Περσυ τετοια εποχη ειχαν δωρακι ρουτερ και media player...
φετος εκτος οτι η τιμη παραμενει σχεδον ιδια(και τα θεωρω πολλα πλεον με την κριση) δεν υπαρχει καποιο δωρο...!
Εγω μαλλον θα την κανω για καπου ποιο φτηνα....πολλα τα 90+ ευρω βαλε αποκρυψη κ.τ.λ ξεπερνα τα 100...!!

a.libe
29-10-11, 15:02
και εγω το σκεφτομαι να δινω 91 ευρω μα απο την αλλη ειναι ο πιο αξιοπιστος παροχος...ασε που επειδη εχει την προτεραιοτητα κανει και καποιες κουτσουκελες στους αλλους παροχους...το θεμα ειναι οτι αν κατσει βλαβη στους αλλους παροχους...αντε γεια....

Vitruvian78
29-10-11, 21:05
Αν ενδιέφερε ουσιαστικά τους εναλλακτικούς το θέμα, θα είχανε πιέσει αναλόγως......ωστόσο βολεύονται κι αυτοί με το κρυφτούλι......γιατί πίεση για ρυθμίσεις που θα αποσκοπούν στην καλύτερη εξυπηρέτηση σημαίνει και περισσότερο προσωπικό που θα θέλει να πληρώνεται....!! Δεν νομίζω οτι ο κ. Κόκκαλης θέλει να βάλει πιο βαθιά το χερι στην τσέπη, ειδικά στους καιρούς μας (άσε που η πελατειακή βάση με τόσο ανταγωνισμό δεν παραμένει σταθερή σε κανένα πάροχο)

Lagman
01-11-11, 21:55
Δηλαδή φέτος δεν έχει κάποιο δώρο; Δε θα βγάλουν καμία προσφορα ;

emeliss
01-11-11, 22:04
Δώροεπιταγή στα "πάμε τώρα" παίζει, των 50€

Lagman
02-11-11, 00:01
Έλεγα ότι δε βγάλανε τίποτα γιατί υπέθεσα ότι θα τρέχανε για το OTE tv ... Ελπίζω πως κάτι θα βγάλουν , δε θα βγάλουν ;

a.libe
05-11-11, 02:19
λες και το ηξερα..μου τηλ σημερα απο ΟΤΕ και μου ειπαν επειδη έχει παρελθει το 9μηνο και επειδη-και καλα-ειμαι καλος πελατης μπορουν να μου ανανεωσουν τη προσφορα απο τωρα με την ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΚΠΤΩΣΗ για 2 λογαριασμους απο 45,5 σε 43,9..αφου ανατριχιασα τους το εκλεισα ευγενικα...καλυτερος και πιο αξιοπιστος ο ΟΤΕ μα οικονομικα ...

Dannie
05-11-11, 16:08
Και εμενα τελειωσε το συμβολαιο την Παρασκευη και με πηραν γεματοι χαρα να μου πουν οτι αν συνεχισω το προγραμμα εχει μειωθει γυρω στα 2 ευρω....:rofl:
Τους ειπα να μην κανουν ανανεωση(για ενα χρονο....ειναι αστειο το ποσο μειωσης και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεσα σε ενα χρονο..) και να συνεχισω ως εχει μεχρι να δω τις τιμες σε αλλους παροχους κ.τ.λ.
Που τα περσυνα μεγαλεια με δωρα κ.τ.λ αλλα καθε εμμποδιο για καλο...!

a.libe
05-11-11, 16:19
οταν τελειώσει το συμβόλαιο συνεχίζεις με το 45,5 μα μπορείς να το σπάσεις οποιαδήποτε στιγμή λαμβάνοντας πίσω κάποια αναδρομικά?

emeliss
05-11-11, 16:31
λες και το ηξερα..μου τηλ σημερα απο ΟΤΕ και μου ειπαν επειδη έχει παρελθει το 9μηνο και επειδη-και καλα-ειμαι καλος πελατης μπορουν να μου ανανεωσουν τη προσφορα απο τωρα με την ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΚΠΤΩΣΗ για 2 λογαριασμους απο 45,5 σε 43,9..αφου ανατριχιασα τους το εκλεισα ευγενικα...καλυτερος και πιο αξιοπιστος ο ΟΤΕ μα οικονομικα ...
Είναι η προσφορά που έχει το oteshop για 4 μήνες και είχα γράψει παραπάνω. Επίσης μπορείς να γλιτώσεις επιπλέον 2,5 ευρώ το δίμηνο με πληρωμή μέσω ebill. Κουκιά θα μου πεις αλλά αυτά είναι.

Τώρα είσαι (ή θα είσαι σύντομα) σε αορίστου. Σταματάς όποτε θέλεις και θα γίνει συμψηφισμός στον τελευταίο λογαριασμό.

a.libe
05-11-11, 17:43
ναι φιλε,μεσω ebill το πληρωνω μα εχω και την αναγνωριση κλησης ποηυ μονο στον ΟΤΕ χρεωνεται ..συνεπως μου ειναι μια η αλλη...παντως εδω στην πατρα πολυ cyta παιζει.. γραμματοκιβωτια πολυκατοικιων εχουν κιτρινισει απο τους φακελους της

Dannie
07-11-11, 15:03
οταν τελειώσει το συμβόλαιο συνεχίζεις με το 45,5 μα μπορείς να το σπάσεις οποιαδήποτε στιγμή λαμβάνοντας πίσω κάποια αναδρομικά?
Εγω συνεχιζω με 91 ευρω το διμηνο και μπορω να φυγω οποτε θελω αλλα να παρω πισω αναδρομικα για ποιο λογο...?

emeliss
07-11-11, 15:06
Επειδή κάθε φορά προπληρώνεις τα επόμενα πάγια.

Vasilis 07
09-11-11, 19:35
Εμένα χθές συμπλήρωσε χρόνο αλλά τηλ. για ΅προσφορά΅:rofl: δεν είχα. Επειδή πακέτα ομιλίας δεν με ενδιαφέρουν, σκέφτομαι να πάω στο πακέτο των 24Mb που έχει 9,90 για το πρώτο εξάμηνο. Το έχει κανείς να πεί πόσο πάει συνολικά το 2μηνό ?

emeliss
09-11-11, 19:41
To 24άρι έχει 12,90 για το εξάμηνο. 9,90 έχει το 2άρι.

weather1967
09-11-11, 21:12
Εμένα χθές συμπλήρωσε χρόνο αλλά τηλ. για ΅προσφορά΅:rofl: δεν είχα. Επειδή πακέτα ομιλίας δεν με ενδιαφέρουν, σκέφτομαι να πάω στο πακέτο των 24Mb που έχει 9,90 για το πρώτο εξάμηνο. Το έχει κανείς να πεί πόσο πάει συνολικά το 2μηνό ?

Εσύ φίλε μου έχεις σκέτο connex χωρις πακέτο ομιλίας γιαυτο φαίνεται δέν σέ πηραν τηλέφωνο
Οπως σωστα ανεφερε ο φίλος emeliss 9.90 ευρώ το πρωτο εξαμηνο εχει η ταχυτητα 2 mbps,το δευτερο εξάμηνο ειναι 17,06 ευρώ τον μηνα.

12.90 ευρώ εχει το πρωτο εξαμηνο στην ταχυτητα εως 24 mbps.Το δευτερο εξαμηνο ειναι 23,26 ευρώ τον μηνα.

Vasilis 07
11-11-11, 02:01
Εσύ φίλε μου έχεις σκέτο connex χωρις πακέτο ομιλίας γιαυτο φαίνεται δέν σέ πηραν τηλέφωνο


Με πακέτο ομιλίας είναι: 3 ώρες σταθερά +30' κινητά. Το έβαλα πέρσι και πήρα το media player.

@ ADSLgr.com All rights reserved.