PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο πάροχο για double play να διαλέξω?



MariosX
29-10-11, 13:32
Καλησπέρα.
Είμαι συνδρομητής της ConnX double play εδώ και 2 χρόνια και αποφάσισα να αλλάξω πάροχο για τους έξεις λόγους:
1) Μικρές ταχύτητες. Ότι modem και να βάλω συγχρονίζει εως 6518kbps σπάνιο φαινόμενο να συγχρονίσει στα 8mbit. Το δοκίμασα και χωρίς άλλες τηλεφωνικές συσκευές και στην κεντρική πρίζα του σπιτιού.
2) Πληρώνουμε για αναγνώριση κλήσεων και δεν την έχουμε. Έχουμε δηλώσει τόσες φορές για βλάβη και όλο μας λένε θα φέρουνε τεχνικό να το κοιτάξει.
3) Λόγο τιμής

Αυτήν την στιγμή είμαι ανάμεσα σε HOL, Wind και Forthnet.
Στην Forthnet ως παλιός συνδρομητής της ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
HOL ακούω καθημερινά καλά λόγια και για την Wind είδα πρωτοσέλιδο ότι χρήστες τις έχουν προβλήματα.

Ποιον πάροχο χρησιμοποιείτε και ποιον προτείνετε?
Είστε ευχαριστημένοι με τον πάροχο που διαλέξατε και γιατί?

Υ.Σ.) H Connx είναι εκτός γιατί ήδη έχω

Off-topic: Μπορώ να κάνω καταγγελία στην Connx για την αναγνώριση κλήσεων? Εάν ναι, τι κερδίζω?

Bananas
29-10-11, 14:14
Ψήφισα HOL αν και ειναι στα 42 περιπου ευρώ το μήνα ήμουν συνδρομητής 2 χρόνια και βάλε. Δεν αντιμετώπισα ποτέ μου σοβαρό πρόβλημα. Παρ όλα αυτά θα σου λεγα να κοιτάξεις και σε forthnet γιατι έχει κατι καλές προσφορές μαζί με την νόβα. Νομίζω μέχρι τέλος του μηνός με τ αίδια λεφτα που θα δινες σε hol παίρνεις και το nova start pack.
Για μένα πιστεύω καλυτερα hol αλλα αν θέλεις να το ρισκάρεις βαλε forthnet (οπως έκανα και γω και περιμένω ενεργοποιηση :P ) .

CrazyScientist
29-10-11, 14:16
ψηφιζω forthnet .. στην εξυπηρετηση ειναι αριστη και μακραν καλυτερη σε ποιοτητα απο αλλους παροχους.. διαλεγεις και παιρνεις..

Lapetr
02-11-11, 01:09
forthnet.από προσωπική εμπειρία: κανένα πρόβλημα με εξυπηρετηση και ΤΥ, ταχύτητες πολύ καλές (αλλά εδώ έχει να κάνει με πολλού ςπαράγοντες) και από τιμές, βγάζει προσφορές. Τώρα τρέχει αυτή με τα 17,9 με προπληρωμή για ενα χρόνο το ιντερνετ.

Z€r0
02-11-11, 02:25
Αυτήν την στιγμή forthnet γενικότερα εάν μπορείς να προπληρώσεις και το 12μηνο με την σχετική προσφορά.

Τώρα έχω ON Telecoms αλλά με τα προβλήματα που έχω τους τελευταίους μήνες εάν δεν είμουν σε 12μηνο θα είχα γυρίσει στην Forthnet που ήμουν πρίν.

Oionos
02-11-11, 03:15
+1 στη Forthnet

danko
02-11-11, 14:46
Είχα ανοίξει και εγώ παρόμοιο thread και τελικά κατέληξα σε forthnet double play με δώρο το nova start pack και όλο τον εξοπλισμό με 41,24 το μήνα.Νομίζω είναι πολύ καλή προσφορά.

adabter
02-11-11, 16:43
forthnet λόγω εξυπηρετησης και των προσφορων που δινει τελευταια

danko
02-11-11, 19:52
Off-topic: Μπορώ να κάνω καταγγελία στην Connx για την αναγνώριση κλήσεων? Εάν ναι, τι κερδίζω?

Eνσύρματο έχεις?Μπαταρίες έχεις αλλάξει φαντάζομαι.:p Μη μου πεις ότι πληρώνεις και την υπηρεσία (κάπου 1 ευρώ το μήνα νομίζω) που λέει αν σου χαλάσει το τηλέφωνο ερχόμαστε άμεσα και στο φτιάχνουμε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.