PDA

Επιστροφή στο Forum : E-BILL ??? *ΠΡΟΒΛΗΜΑ*



GEOGEPL
31-10-11, 03:31
Καλησπερα σε ολους παιδια!!!

Εκανα μια νεα συνδεση με τη wind, σταθερο και Internet.

Μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος και πηγαινοντας σε καταστημα να τον πληρωσω, ζητησα απο τον υπαλληλο να ενεργοποιησω το e-bill basic. Δηλαδη να βλεπω ηλεκτρονικα την αναλυτικη του λογαριασμου και να μου ερχεται ταχυδρομικος η πρωτη σελιδα με το ποσο του λογαριασμου (οπως εχω και το κινητο μου, σε διαφορετικο λογαριασμο)...

Μου εξειγησε ο υπαλληλος οτι πλεων η ενεργοποιηση της υπηρεσιας γινεται απο εμενα μεσω internet χρησιμοποιωντας τον κωδικο ενεργοποιησης e-bill που ειναι σημειωμενος στον λογαριασμο μου.

Εκανα ολες τις διαδικασιες και ενεργοποιηθηκε η εφαρμογη.

Απο προεπιλογη εχει ομως το e-bill plus, με τον οποιο ομως δεν θα ερχεται καθολου λογαριασμος στο σπιτι.

Ακολουθω την διαδικασια να το αλλαξω σε e-bill basic, αλλα ματαια... δεν υπακουει το συστημα...

Αλλαγη συνθηματικου εποδεχεται το συστημα... μου στελνει κωδικο στο κινητο μου... και επειτα αποστελει e-mail επιβεβαιωσης στην διευθυνση μου...

Αλλαγη/εμφανιση προφιλ... δεν επιδεχεται καμιας αλλαγης... δεν υπακουει!!!

Επικοινωνισα με wind, επανιλιμενος ........ μη τα πολυλογω με βγαζουν απ'τα ρουχα μου!!! Με την αγνοια τους και την προσπαθεια τους να σε κανουν με διπλωματικο τροπο να καταλαβεις οτι δεν προκυται να γινει τιποτα διοτι απλα δεν ξερουν τι να κανουν...
Σκεφτομαι τα παιδια στο τηλεφωνικο τους, που τα εκμεταλευονται και τους βαζουν να προσπαθουν να καταλαγιασουν και να αποροφησουν το θυμο των "εξαγριωμενων" πελατων τους... αφου οι υπυρεσιες της wind δεν ανταποκρινονται σε αυτα που θα περιμενες απο μια τοσο μεγαλη εταιρια, σε αυτα που πληρωνεις και σε αυτα που σου εχουν υποσχεθει οτι θα απολαμβανεις...

Θα επεκταθω σε γενικοτερα κοινωνικα ζητηματα και σιγουρα θα κουρασω καποιους!!!

Καμια ιδεα εχει κανεις πως θα μπορεσω να αλλαξω το e-bill plus σε e-bill basic???

Χιλια ευχαριστω εκ των προταιρων απο ολους!!! :)

vasileios13
31-10-11, 11:36
Έχω το ίδιο πρόβλημα.......και πάω και το πληρώνω σε κατάστημα,λέγοντας τον αριθμό τηλ...!!! Μου είπαν ότι πρέπει να σταματήσω τελείως το e-Bill,για να μου έρχεται και με ταχυδρομείο! Σιγά μην ασχοληθούμε παραπάνω,κάνε το ίδιο αν θες.....:ork

psylos
31-10-11, 12:18
Δηλαδη εννοεις οτι απο το προφιλ σου επιλεγεις το wind e-bill basic πατας την αποθηκευση και δεν σου κραταει την επιλογη? Εγω παντως οταν το ειχα αλλαξει τοτε δεν ειχα κανενα θεμα... Δοκιμασε το με καποιον αλλον browser. Ισως υπαρχει εκει θεμα...

GEOGEPL
31-10-11, 14:16
Γεια σας παιδια!!! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...
Δοκιμασα και σε ολους browser και σε αλλα pc... τιποτα...
Και με υπαλληλο στο 13800 που δε "πιστευε" του εδωσα κωδικους... ουτε αυτος...
Ολο αυτο κρατησε καμια βδομαδα...
Σημερα ως εκ θαυματος μπαινοντας να ξαναπροσπαθησω ειχε αλλαξει απο μονο του, διχως κωδικο στο κινητο, διχως τιποτα... Οποτε το εκαναν απο μονοι τους διχως να με ειδοποιησουν οπως μου ειχαν πει... Υστερα απο μια εβδομαδα... και αρκετα τηλεφωνα...
Παντως γενικος αυτο που εχω αντιμετοπισει απο τη wind ειναι κακες υπηρεσιες...
Σε οποιον την σκεφτεται θα του ελεγα να το ξανασκεφτει!!! Το θεμα βεβαια ειναι καθαρα "αξιων" και γενικευμενο και στις αλλες εταιριες αλλα και σε ολους τους κλαδους πλεων...:hmm:

vasileios13
31-10-11, 15:28
Και εμένα,ΟΚ......!!!:viking

lex_luthor
31-10-11, 22:53
Πιθανόν να αφορούσε σε κάποιο προσωρινό θέμα του online συστήματος τους, γιατί και εγώ που το χρησιμοποιώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Πάντως και χωρίς παρεξήγηση φίλε GEOGEPL δεν συμφωνώ με το γεγονός ότι οι υπηρεσίες της Wind δεν ανταποκρίνονται στο όνομα της εταιρίας, ίσα, ίσα που από τη στιγμή που την επέλεξα, έχει ησυχάσει το κεφάλι μου :)

GEOGEPL
01-11-11, 02:58
Εμενα παλι απο τη στιγμη που την επελεξα μου φαινεται οτι το ιντερνετ ειναι πιο αργο...
Ασε που 1-2 φορες τη μερα παρατηρω κατω δεξια διπλα στο ρολοϊ... local area connection μολις συνδεθηκατε...
ισως να ειναι αρχη ακομα και αργοτερα να στρωσουν τα πραγματα...
μεχρι τοτε θα εχω τις επιφυλαξεις μου...
και στη τελικη το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι λιγοτερο χειροτερος... νομιζω?

vasileios13
01-11-11, 11:58
Εμενα παλι απο τη στιγμη που την επελεξα μου φαινεται οτι το ιντερνετ ειναι πιο αργο...
Ασε που 1-2 φορες τη μερα παρατηρω κατω δεξια διπλα στο ρολοϊ... local area connection μολις συνδεθηκατε...
ισως να ειναι αρχη ακομα και αργοτερα να στρωσουν τα πραγματα...
μεχρι τοτε θα εχω τις επιφυλαξεις μου...
και στη τελικη το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι λιγοτερο χειροτερος... νομιζω?

Τι σχέση έχει αυτό.....με το e-Bill...............?

lex_luthor
07-11-11, 21:44
Εμενα παλι απο τη στιγμη που την επελεξα μου φαινεται οτι το ιντερνετ ειναι πιο αργο...
Ασε που 1-2 φορες τη μερα παρατηρω κατω δεξια διπλα στο ρολοϊ... local area connection μολις συνδεθηκατε...
ισως να ειναι αρχη ακομα και αργοτερα να στρωσουν τα πραγματα...
μεχρι τοτε θα εχω τις επιφυλαξεις μου...
και στη τελικη το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι λιγοτερο χειροτερος... νομιζω?

Σωστό. Αλλά επειδή τα πράγματα δεν πηγαίνουν πάντα όπως τα θέλεις κάποια στιγμή χρειάζεται να τα αξιολογείς και βάσει διαφορετικής σκοπιάς.

Machete
09-11-11, 12:43
Εμένα είναι οκ αλλά μόνο με Int. Expl. Το Firefox δεν μου εμφανίζει όλα τα μενου ! Δεν ξερω γιατι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.