PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπό ΟΤΕ/Forthnet σε wind DP



pan82
01-11-11, 01:41
Kαλησπέρα σε όλους, αν και καιρό μέλος η αλήθεια είναι ότι έχω καιρό να γράψω, σήμερα με πήρε φίλη μου που είχε ΟΤΕ στο τηλέφωνο και forthnet adsl και έκανε αίτημα για μεταφορά στη wind και ενώ όλα οκ της είπαν τώρα να πάει στη forthnet να κάνει αίτηση διακοπής του adls και να ρωτήσει σε πόσο καιρό θα γίνει για να συνδεθεί το ιντερνετ. Και η απόρία μου είναι καινουργιο είναι αυτό;; εγώ ξέρω αν πας σε ενα νεο πάροχο συνδεονται τηλέφωνο και ιντερνετ ολα μαζί, όπως είχε γίνει και σε μένα εκτός κι αν παίζει κατι αλλο αν ειναι σε αλλο πάροχο τηλεφωνο και σε αλλο ιντερνετ (σημειωνω οτι το τηλ ειναι στο ονομα της μαμας της και το adsl στο ονομα της φιλης μου αν παίζει ρόλο). Βεβαια ουτε που ηξεραν στο καταστημα τι θα γινει αν δε κανει τη διακοπή... Και είπα να ρωτήσω εδώ να μάθω, εγώ της ειπα να μη κανει τίποτα και οταν συνδεθει τοτε να κανει διακοπή μη τυχον τρεχουν λογαριασμοι οπως γινοταν σε μενα από wind σε ote οταν πήγα

hakerboy
01-11-11, 05:09
δηλαδή είναι σε πρόγραμμα ΆΡΥΣ. Voice-> OTE DATA-> Forthnet αυτό γίνετε σπάνια, θέλει να πάει και σταθερό και ιντερνετ στην Wind?

pan82
01-11-11, 17:21
δηλαδή είναι σε πρόγραμμα ΆΡΥΣ. Voice-> OTE DATA-> Forthnet αυτό γίνετε σπάνια, θέλει να πάει και σταθερό και ιντερνετ στην Wind?
Eίναι share LLU στο ιντερνετ στο ιδιόκτητο της forthnet και το σταθερό τηλέφωνο στον ΟΤΕ και πλέον έχει κάνει αίτηση το σταθερό να μεταφερθεί στη wind. Εκεί είναι το θέμα όταν τους το ειπαν αρχικά είπαν να πάει στο double play της wind παίζει επειδή ειναι σε άλλο ονομα να πάει μονο το τηλεφωνο και το ιντερνετ να παραμείνει στη forthnet; φαντάζομαι δε γινεται να χει μεριζόμενο βρόγχο σε δυο εναλλακτικούς, σωστά;

hakerboy
01-11-11, 20:22
Όχι δεν γίνετε να είναι σε διαφορετικό βρόγχο η γραμμή, θα είναι στον ίδιο βρόγχο, αλλά γιατί το είχε κάνει έτσι εξ αρχής? Τέλος πάντων πες της να το ακυρώσει από τον προηγούμενο πάρχ και να κάνει αίτηση στην Wind θα μείνει βέβαια 15-20 μέρες χωρίς Internet αλλά μετά θα είναι gg

pan82
01-11-11, 23:23
Όχι δεν γίνετε να είναι σε διαφορετικό βρόγχο η γραμμή, θα είναι στον ίδιο βρόγχο, αλλά γιατί το είχε κάνει έτσι εξ αρχής? Τέλος πάντων πες της να το ακυρώσει από τον προηγούμενο πάρχ και να κάνει αίτηση στην Wind θα μείνει βέβαια 15-20 μέρες χωρίς Internet αλλά μετά θα είναι gg
απλά δεν ηθελαν να φύγουν από τον οτε οπότε εβαλαν απλά forhtnet για ιντερνετ. Οπότε δε γίνεται να μεταφερθεί όλο στη wind γιατί το θέμα τους είναι να μη μείνουν χωρίς ιντερνετ ουτε μέρα αν ειναι για 15 μερες να το ακυρωσουν οσο προλαβαινουν γιατι μετά θα τ΄ακουσω κι εγω που τους ειπα οτι λίγες ώρες μονο μπορει να διακοπεί πέραν του ότι οντως το χρειάζονται. Είσαι σίγουρος γι΄αυτο;

hakerboy
02-11-11, 12:47
Περίμενε γιατί μπερδφτκ. τους είπαν να ακυρώσουν την σύνδεση τους στην προηγούμενη εταιρία και μετά να κάνουν αίτηση στην Wind για Internet? και αν ναι τους είπαν να ακυρώσουν από την εταιρία του Internet η την εταιρία του Voice?

psylos
02-11-11, 13:46
Γιατι δεν μπορει η wind να διαχειριστει απευθειας το αιτημα μονη της? Εγω παλια ειχα τηλεφωνο ΟΤΕ κ ιντερνετ ΑΡΥΣ απο hol και μια χαρα η wind τα βρηκε και τα μετεφερε στο δικτυο της..

hakerboy
03-11-11, 02:05
Ψηλέ, παίζει να υπάρχει θέμα με την ΕΒΔΑΘ περί SLLU τι να σου πω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.