PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με proxy.otenet.gr:8080



NIKOLAKIS123
02-11-11, 14:42
Καλημερα παιδια,
απο την δευτερα ο proxy.otenet.gr:8080
σερνεται απιστευτα σε ολα τα site απο ελλαδα και εξωτερικο σχεδον με το ζορι να ανοιξει μια σελιδα.
Πηρα την οτενετ εστειλα 4 e-mail και ακομα περιμενω και τιποτα (το γνωστο να μην απαντανε).
Περνω σημερα ξανα τηλεφωνο και ενας μου λεει μετα απο πολλα τι ειναι αυτο
που τον βρηκατε εγω πρωτη φορα το ακουω τον proxy!!!!!!!!
αν ειναι δυνατον δουλευει στον οτε και δεν ξερει!!!!!
τελος παντων ακρη δεν βρηκα και εκλεισα το τηλεφωνο νευριασμενος.
Εγω κλειδωνω 17 mbps σε 24αρα γραμμη (με router to speedtouch 536 ενσυρματο)στο παγκρατι και
ειχα το ιδιο θεμα απο την εποχη που ειχα γραμμη 4mbps το οποιο ειναι:
Αν βαλω στον browser direct connection και κατεβασω ενα αρχειο απο οποιο site του εξωτερικου
ακομα και απο το ftp.otenet.gr η ftp.ntua.gr εχω ταχυτητα κατεβασματος περι τα 500-700kb/sec
και για να πιασω το maximum της γραμμης πρεπει να κατεβαζω 4 αρχεια μαζι
και ετσι να εχω την συνολικη ταχυτητα η φυσικα αν βαλω να κατεβαινει με idm και 16 connections.
Για αυτο τοσο καιρο ειχα τον proxy.otenet.gr:8080 και ετσι σε ενα αρχειο απο οπου
και αν κατεβαζα σχεδον παντα επιανα το maximum δηλαδη επιανε τερμα η γραμμη περιπου 1700-1800kb/sec φυσικα
αν και το ιδιο το site δεν ηταν αργο οπως καποια του εξωτερικου.
Κατι επαιξε ξαφνικα απο την δευτερα και ο proxy σερνεται ολη την ημερα και βελτιωνεται
μετα τις 12 το βραδυ και ξαναβαλτωνει κατα τις 8 παλι το πρωι που αυτο σημαινει οτι κατεβαζει το πολυ με 60kb/sec.
Δεν ξερω τι γινεται αυτοι ειναι ασχετοι και μου λενε ενα σωρο βλακειες αν και προφανως θα το ξερουν το προβλημα.
Δεν ξερω τι να κανω παιδια και,θα χαρω πολυ αν μπορειτε να με βοηθησετε και να το συζητησουμε το θεμα
η αν εχετε και εσεις κατι αντιστοιχο αν το τσεκαρετε.:)

NIKOLAKIS123
02-11-11, 19:15
αν δεν υπαρχει ενδιαφερον βοηθειας παρακαλω να κλεισει το συγκεκριμενο θεμα
μιας και δεν εχει νοημα να παραμενει ανοικτο.
ευχαριστω.

NIKOLAKIS123
02-11-11, 22:16
υπαρχει περιπτωση να βοηθησει κανεις?

Ingenius
02-11-11, 22:34
To ότι δε σου απαντάει κανείς δε σημαίνει ότι απαξιεί αλλά πιθανόν να μη γνωρίζει και κανείς να σου απαντήσει ;) Έτσι κι αλλιώς ειδικά σε ΟΤΕ με τα μπουριά που έχει δεν τον έχει ανάγκη κανείς τον proxy. Δοκιμασες να βγαλεις τον Proxy και να δοκιμασεις άλλο ρούτερ/Η/Υ σε direct dl; Υπομονή και πιθανόν να βρεθεί κάποιος να σου πει αν ξέρει κάτι:).

NIKOLAKIS123
02-11-11, 22:48
σε direct παει μια χαρα δηλαδη ως 600-700 ανα αρχειο.
ανεκαθεν ειχα τον proxy για πιο γρηγορα στο download
ως την δευτερα που μας περασε οπου βαλτωσε ξαφνικα.
ο οτε το χει κανει γαργαρα το θεμα τοσα mail εχω στειλει
για το θεμα και με γραφουν ουτε μια απαντηση γιατι απλα δεν τους νοιαζει.

DSLaManiaC
04-11-11, 00:55
Στείλε email στο noc@otenet.gr

@ ADSLgr.com All rights reserved.