PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με νέα σύνδεση conn-x



whatsup
02-11-11, 15:38
Έκανα με τη σειρά όλα τα βήματα που μου έλεγε ο οδηγός, έβαλα και τους κωδικούς και δεν γίνεται σύνδεση. Στο router είναι αναμμένα τα λαμπάκια εκτός το λαμπάκι που γράφει internet. Τί μπορεί να φταίει; Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένο το καλώδιο ή κάτι να γίνεται με το splitter;

Δοκίμασα απ'την αρχή όλα τα βήματα και τίποτα.:twisted:

George.K.
02-11-11, 19:04
Εφόσον συγχρονίζει κανονικά το ρούτερ και κάνει σύνδεση με τον υπολογιστή (ανάβει το λαμπάκι ethernet) το πιθανότερο είναι να έχεις κάνει κάποιο λάθος στους κωδικούς ή κάποια άλλη ρύθμιση. Τι ρούτερ χρησιμοποιείς?

whatsup
02-11-11, 19:08
Τους κωδικούς δεν τους έγραφα λάθος γιατί μας τους έδωσαν εκτυπωμένους σε χαρτί. Ρούτερ ασύρματο του ote. Αυτό που δίνουν δώρο με τη σύνδεση.

George.K.
02-11-11, 19:13
Ποιο μοντέλο? Thompson TG 585 v8 μήπως? Κάνεις εγκατάσταση από το cd ή από τη διεύθυνση 192.168.1. χ ?

whatsup
02-11-11, 19:25
Τώρα δε ξέρω ακριβώς μοντέλο γιατί τα έχω στο χωριό. Από το cd κάνω εγκατάσταση.

tsorbi
02-11-11, 19:26
Βάλε username:otenet@otenet.gr
και password:otenet
αν μπεις στο my.otenet.gr τότε φταίνε οι κωδικοί σου.

George.K.
02-11-11, 19:31
Το μοντέλο θα το γράφει και στην ετικέττα, κάτω από το ρούτερ. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να καλέσεις στην τεχνική υποστήριξη (13888 επιλογή 3 και μετά 2) και θα σε βοηθήσουν να συνδεθείς, ή θα διαπιστωθεί αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο ρούτερ ή στη γραμμη.

whatsup
02-11-11, 19:37
Τους κωδικούς τους δοκίμασα τώρα για να μπω στο email του connx και μπήκε. Οπότε δεν φταίνε οι κωδικοί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.