PDA

Επιστροφή στο Forum : Άραγε που βρίσκομαι.; Hol db ή hol db gr?



zx007
03-11-11, 01:04
Θα προσπαθήσω να εκθέσω το πρόβλημά μου όσο πιο σύντομα μπορώ. Είμαι που λέτε συνδρομητής στην hol εδώ και τέσσερα χρόνια συνολικά. Αρκετά καλή εταιρεία, ποτέ πρόβλημα ιδιαίτερο, μόνο κάποιες μικροαποσυνδέσεις που και που και αυτές πολύ ελάχιστες. Γενικά είχα net και τηλεφωνία ακόμη και με παγωνία και με βροχή. Ως εδώ όλα καλά.

Πριν από περίπου 4-5 μήνες μπορεί και ένας χρόνος, δεν θυμαμαι καλά, από hol dp ζητάω την μεταφορά μου σε hol db gr. Δεν έβγαινα οικονομικά, πολλές φορές είχα ληξιπρόθεσμες οφειλές και ήλπιζα κάπως να μειώσω το ποσό μέσω αυτής της μεταφοράς.

Όμως οι μέρες παιρνούσαν και δεν έβλεπα κάποια αισθητή μειωση στο λογαριασμό μου. Αντίθετα έβλεπα hol dp με σταθερά σε 47 χωρες και 60 λεπτά προς κινητά (πράγμα που δεν τα περιλαμβάνει το hol db gr στο οποίο έκανα μεταφορά). Εντούτοις όμως κάποιες ελάχιστες κλήσεις που έκανα σε κινητά (λιγοτερο της μιας ωρας συνολικά/μήνα) χρεωωνοντουσαν άρα μπήκα έλεγα σε gr παρα τις αρχικες υποψίες μου ότι η μεταφορά δεν έχει γίνει. Συνεχιζα να βλέπω στον αναλυτικό λογαριασμό hol dp αλλά το αγνοούσα.

Μπαίνω σήμερα που λέτε εντελώς τυχαία στοe-care και πάω να τρελαθώ....:twisted: Ας πάμε βήμα βήμα. Ξέρετε ότι η εταιρεία έκανε αλλαγές και χαζεύοντας εκει παταω ανάλυση χρεωσεων από 1-10-2011 - 30-10-2011. Βλέπω αυτό.

92744
Παταω αναλυση κλησεων βλεπω αυτό.

92745

Η ερώτησή μου είναι. Εφόσον υποτιθεται ότι είμαι db gr γιατί μου λέει ότι έχω 60 λεπτά προς κινητά και δωρεαν κλησεις σε 47 χώρες (από την στιγμή που το db gr δεν τα περιλαμβάνει) χρεονοντάς με 41.20 που έχει το db.;

Και έστω ότι δεν έγινε η μεταφορά γιατί αν και έχω ακριβώς μία ώρα κλήσεων προε κινητά μου την χρέωσαν ενώ δεν έπρεπε εφόσον είμαι σε db ... (έστω και λανθασμένα).

Το πρόβλημα καταλαβατε ποιο είναι.; Είναι ότι αφενός με χρεωνουν 41.20 που είναι το db και περιλαμβάνει και 60 λεπτά προς κινητά) και αφετέρου με χρώνουν και προς κινητά (δεν ξέπερασα την μία ώρα). Εγώ αυτή την στιγμη είμαι μπερδεμένος με αυτό που συμβαίνει. Αν μπορεί κάποιος να ρίξει καμια ιδέα τί συμβαίνει θα είμουν ευγνώμων. Οι χρεωσεις είναι κάπως μεγάλες και για αυτό αναρωτιέμαι παιδιά :)

hol dp = hol double play

hol db gr= hol double play gr
Συγνωμη αν κούρασα :)

Didimos_GR
03-11-11, 05:11
Τα πράγματα είναι απλά....
Τηλεφωνείς στο 13844 και ξεκαθαρίζεις τη κατάσταση... :mad:

Seitman
03-11-11, 08:50
Στο e-care, στο tab "προϊόντα και υπηρεσίες", αναφέρει σε ποιο πρόγραμμα είσαι. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.