PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο ΟΤΕ σε ΗOL?



giannispass
05-11-11, 14:59
Γεια χαρα σε ολους.
Αυτη την στιγμή ειμαι στον οτε, και μιλάμε για μια γραμμη pstn που βρίσκεται στο Λαγονήσι, σε απόσταση περίπου 2 με 3 χιλιόμετρα απο το κέντρο του ΟΤΕ.
Αυτη την περιοδο κλεινω 1 χρονο στον οτε και πριν ημουν στην forthnet, απο την οποια δεν ημουν και τοσο ικανοποιημενος, λογω αποσυνδεσεων και κολλημάτων στο router.
Με τον Οτε ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οσο αφορα την ποιοτητα, βεβαια προφανως λόγω αποστασης ειμαι στα 2 mbps ενω κανονικα ειχα κάνει αιτηση για 24, αλλα δεν κλειδωνε με τιποτα...
λογω ομως οικονομικων και μονο σκεφτομαι την HOL.
Στο μυαλο μου ομως ειναι συνεχεια οι κακες αναμνησεις με την forthnet.
Τι λετε?

nnn
05-11-11, 15:40
Το ίδιο καλώδιο θα έχεις οπότε μην περιμένεις καλύτερη ταχύτητα.

Vitruvian78
05-11-11, 22:23
Στη hol θα κλειδώνεις λίγο παραπανω απο τον ΟΤΕ. Να βάλεις το πακέτο των 6Mbps, μια και περισσότερο απο αυτό δεν θα πιάνεις....

giannispass
06-11-11, 09:40
Eυχαριστω πολύ.

ribo7
06-11-11, 23:41
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, κάτι στα γρήγορα..

Ενδιαφέρομαι για το hol double play lite.
Αυτή τη στιγμή έχω τηλεφωνία από άλλο πάροχο.
Αν κάνω αίτηση online για HOL, η διακοπή από τον τωρινό μου πάροχο θα γίνει αυτόματα? Πρέπει να κάνω ξεχωριστά αίτηση διακοπής στον πάροχο?
Τι είναι πιο γρήγορο σαν διαδικασία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Vitruvian78
06-11-11, 23:47
Θα κάνεις απλά αίτηση στην hellas online μέσω ίντερνετ και στην συνέχεια εκτυπώνεις την αίτηση, την υπογραφεις, και τη στέλνεις με φαξ μαζί με την ταυτότητα του κατόχου της γραμμής και ενα πρόσφατο λογαριασμό τηλεφώνου και τα υπόλοιπα θα τα αναλάβει η hellas online

tolisscsd
07-11-11, 00:26
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, κάτι στα γρήγορα..

Ενδιαφέρομαι για το hol double play lite.
Αυτή τη στιγμή έχω τηλεφωνία από άλλο πάροχο.
Αν κάνω αίτηση online για HOL, η διακοπή από τον τωρινό μου πάροχο θα γίνει αυτόματα? Πρέπει να κάνω ξεχωριστά αίτηση διακοπής στον πάροχο?
Τι είναι πιο γρήγορο σαν διαδικασία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Απλά κάνεις αίτηση στο νέο πάροχο. Δεν χρειάζεται να ζητήσεις διακοπή από τον παλιό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.