PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με εξωτερικό σκληρό δίσκο WD



MITSOSCHIOS
07-11-11, 18:24
Γεια σας ρε παλικάρια, έχω το εξής πρόβλημα με τον εξωτερικό WD (160D036):

Μόλις τον συνδέσω στον υπολογιστή μου,αρχικά αναγνωρίζει ότι κάτι συνδέθηκε (ακούγεται και ο χαρακτηριστικός ήχος), αλλά στην συνέχεια απευθείας αποσυνδέεται.Και αυτό γίνεται συνέχεια, όσο τον έχω συνδεδεμένο!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Seitman
07-11-11, 18:41
Δοκίμασες και σε άλλες θύρες USB και κάνει το ίδιο;

cranky
07-11-11, 18:43
Δοκίμασέ τον και στις πίσω θύρες της μητρικής, και τρέξ' του τα διαγνωστικά της WD.

MITSOSCHIOS
07-11-11, 19:18
Σας ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Στις πίσω θύρες δούλεψε.Γιατί άραγε γίνεται αυτό; (εγκυκλοπαιδικά)

cranky
07-11-11, 19:20
Ξεκούμπωσε και ξανακούμπωσε το καλώδιο που συνδέει τις USB του κουτιού με την μητρική.
Ίσως, για κάποιο λόγο, δεν κάνει καλή επαφή.

MITSOSCHIOS
07-11-11, 19:28
Όχι, δε νομίζω να είναι αυτό, γιατί ό,τι άλλο και να συνδέσω στις μπροστινές usb, δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

cranky
07-11-11, 19:30
Ίσως ο δίσκος, να χρειάζεται περισσότερο ρεύμα, απο τις άλλες συσκευές που συνδέεις.

cuprakatos
08-11-11, 20:50
Εγκυκλοπαιδικά όπως είπες , είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με έναν εξωτερικό 160 γίγα τόν οποίο τον έβγαλα απο το κουτάκι , αφαίρεσα τον κοντρόλερ (τον usb) του κούμπωσα ένα ρευματάκι και μια sata και παίζει άψογα , Αυτοί οι controlers μερικών εξωτερικών είναι Γ Τ Π , και φαντάσου ότι επι ένα χρόνο μου είχε παίξει το νεύρο , έχω κρατήσει το κοντρολεράκι για ενθύμιο

@ ADSLgr.com All rights reserved.