PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΡΟΧΕΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ



andreas
08-11-11, 22:07
Σε νεο σπιτι που δεν εχει καποια τηλεφωνικη συνδεση ακομη τι πρεπει να κανω για να βαλω απεριοριστο ιντερνετ και τι επιλογες εχω?
Στο Λεωνιδιο Αρκαδιας ειναι το σπιτι.
Π.χ. για το conx μονο ιντερνετ, πρεπει πρωτα να βαλω γραμμη και μετα να παρω το προγραμμα για το ιντερνετ? Και τι θα πληρωνω?Παγιο για την γραμμη του ΟΤΕ και αλλο παγιο για το ιντερνετ?Γραμμη για τηλεφωνο ουσιαστικα εγω δεν χρειαζομαι γιατι να πληρωνω παγιο(αναρωτιεμαι τωρα)?
Και τι θα πληρωνω τελικα? Μπηκα στο site τους αλλα καταμπερδευτικα με ολα αυτα γιατι ειμαι λιγο ασχετος για να ειμαι ειλικρινης
Λετε τελικα να προτιμησω cosmote internet on the go που δινουν 10gb στα 40 ευρω? Αλλο το απεριοριστο ομως και λογικα πιο φθηνο ε?
Καμια βοηθεια καποιος που τα εχει ψαξει?

alex24
08-11-11, 22:25
Ειναι ποιο φθηνο απο την cosmote κατα πολυ και πρωτα απ ολα πρεπει να πιανει 3G αλλιως οι ταχυτητες θα ειναι απελπιστικες και δευτερο οπως ειπες δεν ειναι απεριοριστο.Πληρωνεις παγιο τηλεφωνικης γραμμης και ιντερνετ αναλογα με το τι ζητας εσυ.Μπορεις να μπεις στο www.oteshop.gr και να δεις τα προγραμματα.

FuS
09-11-11, 04:06
Κάνεις αίτηση για γραμμή τηλεφώνου και μαζί και το conn-x.

Aφού όπως λες δεν πρόκειται κάνεις κλήσεις, υπάρχει όσον αφορά το ιντερνετ το πακέτο (6+6).

2 mbps: 9,90 ευρώ (6 πρώτοι μήνες), 17,06 (υπόλοιποι 6 μήνες)

24 mbps: 12,90 ευρώ (6 πρώτοι μήνες), 23,26 (υπόλοιποι 6 μήνες)

Σε αυτά προσθέτεις και το πάγιο pstn που είναι 15,25 ευρώ/μήνα.
Αν θες αναγνώριση κλήσης χρεώνεται 1,23 μήνα.

andreas
09-11-11, 20:23
Κάνεις αίτηση για γραμμή τηλεφώνου και μαζί και το conn-x.

Aφού όπως λες δεν πρόκειται κάνεις κλήσεις, υπάρχει όσον αφορά το ιντερνετ το πακέτο (6+6).

2 mbps: 9,90 ευρώ (6 πρώτοι μήνες), 17,06 (υπόλοιποι 6 μήνες)

24 mbps: 12,90 ευρώ (6 πρώτοι μήνες), 23,26 (υπόλοιποι 6 μήνες)

Σε αυτά προσθέτεις και το πάγιο pstn που είναι 15,25 ευρώ/μήνα.
Αν θες αναγνώριση κλήσης χρεώνεται 1,23 μήνα.


Σευχαριστω αυτο μου ακουγεται σαν καλυτερη λυση και λογω περιοχης στο Λεωνιδιο λογικα ο ΟΤΕ θαναι ο πιο αξιοπιστος σε θεματα συνδεσης ε?
Ξερεις ποσα πληρωνω για ενεργοποιηση της γραμμης pstn και του ιντερνετ και ποσο θα πληρωσω για να τα διακοψω εαν χρειαστει το καλοκαιρι δηλαδη σε 8 μηνες?
Οπως μου τα λες ισως ειναι η καλυτερη λυση αυτη

Lapetr
09-11-11, 22:49
Για να τα έχεις όλα, πάγιο από εδώ, πάγιο από εκεί, (24άρα και απεριοριστα αστικά υπεραστικά) πας στα 45 ευρώ το μήνα τουλ.

FuS
14-11-11, 00:46
Για να τα έχεις όλα, πάγιο από εδώ, πάγιο από εκεί, (24άρα και απεριοριστα αστικά υπεραστικά) πας στα 45 ευρώ το μήνα τουλ.

Δεν θέλει πακέτο ομιλίας όπως αναφέρει αλλά μόνο ιντερνετ.


Σευχαριστω αυτο μου ακουγεται σαν καλυτερη λυση και λογω περιοχης στο Λεωνιδιο λογικα ο ΟΤΕ θαναι ο πιο αξιοπιστος σε θεματα συνδεσης ε?
Ξερεις ποσα πληρωνω για ενεργοποιηση της γραμμης pstn και του ιντερνετ και ποσο θα πληρωσω για να τα διακοψω εαν χρειαστει το καλοκαιρι δηλαδη σε 8 μηνες?
Οπως μου τα λες ισως ειναι η καλυτερη λυση αυτη

Το κόστος νέας σύνδεσης είναι 36 ευρώ εφάπαξ στον πρώτο λογαριασμό (περιλαμβάνει φπα).
Το conn-x στα πακέτα με 12μηνη δέσμευση δεν έχουν και δεν χρεώνεσαι τέλος ενεργοποίησης.

Αν γίνει διακοπή του παραπάνω πακέτου πριν το 12μηνο χρεώνεσαι τα υπόλοιπα πάγια μέχρι την λήξη της δέσμευσης.
Και λέγοντας πάγια εννούμε με την <κανονική> χρέωση τιμοκαταλόγου και όχι με την τιμή προσφοράς.

(πχ. αν έχεις 2 mbps και θες να διακόψεις στους 8 μήνες, θα πρέπει να πληρώσεις το υπόλοιπο, δηλαδή 4*17=68 ευρώ.. δηλαδή πολλά..)

Υπάρχει περίπτωση να κάτσεις λιγότερο από 6-7 μήνες;
Γιατί τότε δεν σε συμφέρει το πακέτο αυτό. Κοίταξε το conn-x αορίστου.
(conn-x αορίστου: Κανονική χρέωση conn-x, χωρίς δέσμευση -διακόπτεις όποτε θέλεις χωρίς καμία ποινη- και χρεώνεσαι εφάπαξ το τέλος ενεργοποίησης conn-x, δηλαδή 43 ευρώ -συμπερ. φπα- )

@ ADSLgr.com All rights reserved.