PDA

Επιστροφή στο Forum : Απενεργοποίηση επιπλέον διευθύνσεων e-mail



wega
09-11-11, 12:47
Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω τις επιπλέον διευθύνσεις e-mail (otenet e-mail αορίστου);

termar
09-11-11, 14:22
Μαλών με κατάργηση του λογαριασμού που έχει το αντίστοιχο e-mail μέσα από το πρόγραμμα αλληλογραφίας που έχεις σε αυτήν την περίπτωση παραμένει δεσμευμένο το urername που έχεις και μπορείς να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό ξανά όποτε θέλεις
Τώρα αν θέλεις πλήρη κατάργηση του e-mail και αποδέσμευση του username που έχει το e-mail θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την οτενετ να σου που αν γίνετε

wega
09-11-11, 14:38
Φίλε μου termar σ' ευχαριστώ που μου απάντησες! Επειδή όμως έχω μπερδευτεί λίγο, μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; :)

FuS
09-11-11, 15:04
κανε μια κληση στο next2u της οτενετ (801-1135555).

termar
09-11-11, 15:18
Ας υποθέσουμε ότι έχεις 5 λογαριασμούς e-mail o ένας έχει το username που έχεις περασμένο στο ρουτερ για να έχεις πρόσβαση στο internet καλά μέχρι εδώ
Πάμε τώρα στους άλλους 4 λογαριασμούς e-mal
Και από αυτούς θέλεις να απενεργοποιήσεις του 2
Εάν χρησιμοποίει windows vista η 7 σίγουρα θα έχεις ένα πρόγραμμα που λέγετε windows live mail ανοίγεις το πρόγραμμα και δεξιά όπως βλέπεις την οθόνη θα δεις τα e-mail που έχεις
Κάνεις δεξή κλικ επάνω σε αυτό που θέλεις να απενεργοποίησης και πατάς κατάργηση λογαριασμού αν τώρα θέλεις να ξανά ενεργοποιήσεις πάλη το ίδιο e-mail από το ίδιο πρόγραμμα επιλέγεις λογαριασμοί και μετά ηλεκτρονικό ταχυδρομείο τώρα για την πλήρη απενεργοποίηση του e-mail δηλαδή να μην μπορείς να έχεις ξανά το ίδιο e-mail δεν ξέρω να σου πω για αυτό θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην οτενετ να έχεις υπόψη σου ότι ο ΟΤΕ κραταη username δεσμευμένο για 6 μήνες μετά μπορεί να το διαθέσει σε άλλον συνδρομητή

wega
09-11-11, 15:44
Το έψαξα λίγο και απ' ότι συμπέρανα δεν παρέχεται απενεργοποίηση των επιπλέον λογαριασμών e-mail otenet μέσα από το site του οτε. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ φίλε μου termar για τον χρόνο που διέθεσες!

wega
11-11-11, 18:32
Επανέρχομαι στο θέμα αυτό, αν και γίνομαι πλέον κουραστικός! Μήπως βρε παιδιά οι extra e-mail διευθύνσεις απενεργοποιούνται αν δεν κάνουμε χρήση για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα; Τα έκανα λίγο σαλάτα σ' αυτό το site της otenet! (my.otenet.gr)

euri
11-11-11, 19:32
Γιατί δεν κάνεις μια κλήση στην υποστήριξη πελατών του ΟΤΕ, όπως προτάθηκε παραπάνω;

@ ADSLgr.com All rights reserved.