PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα στα ports



nwntas
09-11-11, 22:42
εχω server στο counter strike source και θλεω να ανοιξω ports.τα ανοιξα στο ρουτερ κανοντας τις ρυθμισεις αλλα το θεμα ειναι οτι οταν τα ελεγχω φαινονται κλειστα.τι προβλημα υπαρχει.εχω ιντερνετ απο την HOL με router net faster iad (wlan). κ ελεγχω τα ports με το pfport checker...

........Auto merged post: nwntas πρόσθεσε 108 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

please ειν επειγων

MarkoDiMarko
10-11-11, 01:33
Χωρίς να θέλω να γίνομαι κακός, περιμένεις κάποια σοβαρή απάντηση χωρίς να γράφεις καμία άλλη πληροφορία;
Με τις πληροφορίες που δίνεις, μάλλον κάνεις κάτι λάθος και δεν τις ανοίγεις στην πραγματικότητα.

nwntas
10-11-11, 01:59
πες μου τι αλλες πληροφοριες χρειαζεσαι και 8α στις δωσω. δεν ειπα οχι σε αυτο...:mad:

MarkoDiMarko
10-11-11, 02:01
Ποιες πόρτες και προς τα που. Επίσης, ποια βήματα ακολουθείς, σε ποια μενού πηγαίνεις, κάποια screenshots θα ήταν πολύ χρήσιμα. Τέλος, έχεις ανοίξει άλλες πόρτες που δουλεύουν, ή είναι η πρώτη φορά που το δοκιμάζεις;

nwntas
10-11-11, 02:15
ανοιξα τα ports που χρειαζεται to css πχ: 27000-27050 και αλλα. πηγαινω στο virtual server του μενου και συμπληρωνω οτι χρειαζεται δες και στην εικονα.εχω ξανα ανοιξει σε αλλο router με επιτυχια αλλα στο συγκεκριμενο δεν γινεται.μολις παω να και ελεγχω αν ειναι ανοιχτα μου λεει port is not open or it is not reachable

MarkoDiMarko
10-11-11, 02:26
Τα ρυθμίζεις στο μενού Virtual Server, έτσι;
Σωστά φαίνονται, το μόνο που έχω να σου προτείνω είναι επανεκκίνηση του router και στην τελική να τα σβήσεις και να τα ξαναπεράσεις, μου έχει τύχει.
Από κει και πέρα, αν δεν λυθεί, νομίζω πως πρέπει να κοιτάξεις και προς το μηχάνημα που τις προωθείς, firewall ή κάτι ανάλογο...

Υ.Γ: Τώρα πρόσεξα ότι ήδη ανέφερες Virtual Server :)

nwntas
10-11-11, 02:33
θα προσπαθησω...αλλιως μπορει να παρω το αλλο ρουτερ και να το συνδεσω.... επισης καπου ειχα δει οτι χρειαζεται να εχω και static route. προσπαθησα να το φτιαξω αλλα μου ελεγε λαθος στοιχεια σε οτι εβαζα παρολο που ακολουθουσα σωστα τις οδηγιες

MarkoDiMarko
10-11-11, 02:41
Static route; Αν οι Η/Υ σου είναι στο ίδιο δίκτυο με αυτό του ρουτερ, δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι static route.
Όπως και να έχει, καλή τύχη.

nwntas
10-11-11, 02:44
α οκ.ευχαριστω.

nwntas
10-11-11, 14:54
δεν εγινε τπτ :(

cosmo_vicius
12-11-11, 15:44
Έχω και γω ένα πρόβλημα με τις πόρτες. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο iPhone. Όταν κάνει verification με την Apple μου βγάζει error "you are not eligable for this update". Δεν έχει γίνει jailbrake, και το κινητό πριν βάλω HOL έκανε update κανονικά. Το πήγα σε άλλο σπίτι με άλλη σύνδεση και το έκανε κανονικά το update. Έφερα άλλο iPhone εδώ και βγάζει το ίδιο error. Επίσης δεν δουλεύει μια εφαρμογή για wake up του Υ/Η μέσω internet. Όπου διάβασα αναφέρει για κλειστές πόρτες. Όλα τα firewall και τα antivirus είναι απενεργοποιημένα και μετά από ψάξιμο άνοιξα και όλες τις αναφερόμενες πόρτες. Αλλά μία από τα ίδια. Το ανέφερα και στη HOL αλλά δεν έχουν ιδέα.... Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα ή με κάποια λύση??????

@ ADSLgr.com All rights reserved.