PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπέρογκες - ληστρικές χρεώσεις πρόσβασης στο ιντερνετ



arga
10-11-11, 21:52
Και έτσι λοιπόν επειδή την 28η Οκτωβρίου κατανάλωσα το υπέρογκο αριθμό των 9,4 ΜΒ μέσω του παγίου wind flexy 25 η αγαπητή μας εταιρία αποφάσισε να χρεώσει 52,74!!! για την παραπάνω κίνηση:mad:. (Συνολικός λογαριασμος 118,61). Στο κατάστημα Βριλησίων μου ζήτησαν εξουσιοδότηση από τη σύζυγο!:clap: για να μου πουν τις χρεώσεις (εκτός παγίου) που έχει το wind flexy 25 για πρόσβαση στο Ιντερνετ... και οτι αν χρησιμοποιούσα WAP(?!) η χρέωση είναι 12ευρω/ΜΒ (άρα σχεδόν 120 ευρω-μήπως είχα και κάποια έκπτωση;...:lol:)
Με λίγα λόγια: προσοχή στις υπέρογκες - ληστρικές χρεώσεις πρόσβασης στο ιντερνετ στους κατόχους παλαιών προγραμάτων. (Η ίδια η wind το πακέτο των 100ΜΒ για ένα μήνα το κοστολογει 5 ευρω....)

yiapap
10-11-11, 22:07
Και έτσι λοιπόν επειδή την 28η Οκτωβρίου κατανάλωσα το υπέρογκο αριθμό των 9,4 ΜΒ μέσω του παγίου wind flexy 25 η αγαπητή μας εταιρία αποφάσισε να χρεώσει 52,74!!! για την παραπάνω κίνηση:mad:. (Συνολικός λογαριασμος 118,61). Στο κατάστημα Βριλησίων μου ζήτησαν εξουσιοδότηση από τη σύζυγο!:clap: για να μου πουν τις χρεώσεις (εκτός παγίου) που έχει το wind flexy 25 για πρόσβαση στο Ιντερνετ... και οτι αν χρησιμοποιούσα WAP(?!) η χρέωση είναι 12ευρω/ΜΒ (άρα σχεδόν 120 ευρω-μήπως είχα και κάποια έκπτωση;...:lol:)
Με λίγα λόγια: προσοχή στις υπέρογκες - ληστρικές χρεώσεις πρόσβασης στο ιντερνετ στους κατόχους παλαιών προγραμάτων. (Η ίδια η wind το πακέτο των 100ΜΒ για ένα μήνα το κοστολογει 5 ευρω....)
Το έχουμε πει πολλές φορές. Μια μικρή διόρθωση μόνο... Η Wind (όπως και οι υπόλοιπες) μπορείς να κοστολογεί χαμηλά το πακέτο των 100MB αλλά για ρίξε μια ματιά αν ξεπεράσεις αυτό το όριο πόσο χρεώνει! ;)

arga
10-11-11, 22:32
Χρέωση μετά τα προσφερόμενα MB (Internet & WAP)
0,1€/MB*
Άλλο 0,1 και άλλο 7! ευρω/ΜΒ. Τέτοια διαφορά στη χρέωση λέγεται αισχροκέρδια...

3llinas
11-11-11, 11:31
Χρέωση μετά τα προσφερόμενα MB (Internet & WAP)
0,1€/MB*
Άλλο 0,1 και άλλο 7! ευρω/ΜΒ. Τέτοια διαφορά στη χρέωση λέγεται αισχροκέρδια...


Και γιατι δεν ενεργοποιησες ενα προγραμμα internet εφοσον ειχες σκοπο να κανεις χρηση...
2. πριν κανουμε καποια χρηση εκτος προγραμματος καλο ειναι να ενημερωθουμε για το κοστος και οχι να ελπιζουμε οτι ειναι χαμηλη η χρεωση.
3. δεν εχει να κανει αν εχεις παλαιο προγραμμα την υπηρεσια παλι μπορουσες να την ενεργοποιησεις
4. δεν δικαιολογω την τιμη εκτος προγραμματος και βεβαια ειναι ακριβη αλλα δεν ειναι κανενα μυστικο ο καθενας μπορει να την μαθει

παρεμτιτοντως η χρεωση μετα τα προσφερομενα MB που αναφερης ειναι μονο για προγραμματα που εχουν ενσωματομενη καποια χρηση Internet η ενα πακετο MB ενεργο

και το ξαναλεω δεν δικαιολογω καμια εταιρια αλλα καλο ειναι να ενημερωνομαστε πριν κανουμε καποια καινουργια χρηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.