PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματα με Σελιδες



Avvocato
28-10-06, 15:12
Εχω την απορια, για ποιον λογο δεν ανοιγουν συγκεκριμενες ωρες της ημερας συγκερκιμενες σελιδες.

Εγραψα και παλιοτερα ενα τετοιο θεμα, αλλα κλειστηκε και διαγραφηκε γιατι οι σελιδες που εκανα αναφορα οτι δεν μου ανοιγαν ηταν σελιδες με ελληνικα τορρεντ.

Ομως το κακο εχει παραγινει και συγκεκριμενη σελιδα, αλλα και αρκετες αλλες ενω ανοιγουν κανονικα σε αλλο μηχανημα με αλλη γραμμη, με αυτη της HOL δεν ανοιγει.

Γραψτε κι εσεις εδω αν εχετε παρομοια προβληματα, τα οποια δυστιχως δεν ξερω πως προκαλουνται αφου δεν ανοιγουν απο την γραμμη της HOL ουτε βαζοντας την IP των συγκερκιμενω σελιδων

hemlock
28-10-06, 15:36
Μηπως αυτες οι σελιδες ειναι σε κανενα blacklist?
Μηπως ειναι "φορτωμενες " και δεν ανοιγουν ?

manoulamou
28-10-06, 17:38
Τελικα τι ακριβως γινεται?
Ανοιγουν οποιαδηποτε ωρα εκτος HOL
και δεν ανοιγουν μεσω HOL συγκεκριμενες ωρες, ενω αλλες ανοιγουν?

Avvocato
28-10-06, 17:51
σας ειπα ειναι μερικες σελιδες οι οποιες συγκεκριμενες ωρες της ημερας δεν ανοιγουν με συνδεση HOL, ουτε αμα βαζεις την IP τους.

Αντιθετως την ιδια στιγμη με αλλη συνδεση, πχ ΟΤΕΝΕΤ που εχω εγω στο διπλα μηχανημα, ανοιγουν κανονικα.

Δυστιχως για αυτες που εχω εντοπισει εγω δεν μπορω να γραψω url γιατι και την αλλη φορα που εβαλα το θεωρησαν οι ελενκτες του φορουμ ως διαφημιση τορρεντ σελιδας και μου εβσησαν το θεμα.

Αυτο ομως που θα ηθελα να δω απο αυτο το θεμα ειναι αν η HOL εχει γενικοτερα προβληματα με καποιες συνδεσεις της ή αν φιλτραρουν συγκεκριμενα url και ip.

Αν λοιπον δεν σας ανοιγει καποια σελιδα μπορειτε να το γραψετε εδω να δουμε τι ακριβως συμβαινει.

manoulamou
28-10-06, 18:56
Μηπως ειναι θεμα καποιων διαφορετικων ρυθμισεων
απο μηχανημα σε μηχανημα, μιλαμε για δικτυο?

Avvocato
29-10-06, 00:56
οχι, σας λεω μερικες σελιδες η hol απλα δεν τις ανοιγει καποιες συγκεκριμενες ωρες. Δεν συμβαινει καθε μερα, αλλα συμβαινει συχνα.

manoulamou
29-10-06, 11:59
Περιορισμος πακετων, dns, proxy, "δεν μπαινει" "δεν ανοιγουν σελιδες".
Μια αναζητηση με tags ή/και συνθετη στο forum
ισως σε βοηθησει...Προφατη περιπτωση. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=56664)Καλη τυχη:)

Avvocato
29-10-06, 15:34
μα αυτο αφορα συνδεσεις της vivodi.

Εδω μιλαμε για συνδεσεις HOL.

manoulamou
29-10-06, 15:51
Απ ολο το μηνυμα αυτο σου εκανε εντυπωση?
Τις αναζητησεις τις εκανες,
στο forum του δικου σου provider εψαξες
μηπως βρεις κατι αναλογο?
:hmm::hmm: :whistle:

Avvocato
30-10-06, 20:29
Απ ολο το μηνυμα αυτο σου εκανε εντυπωση?
Τις αναζητησεις τις εκανες,
στο forum του δικου σου provider εψαξες
μηπως βρεις κατι αναλογο?
:hmm::hmm: :whistle:


οχι δεν εψαξα,αλλα αυτο μικρο προβλημα ειναι.

το θεμα ειναι πως τετοια φαινομενα αδυναμιας πλοηγησης ειναι αν μη τι αλλο περιεργα.

Ειδικα καποιες ωρες γερμανικες σελιδες δεν τις ανοιγει με τιποτεεε

@ ADSLgr.com All rights reserved.