PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματα αποσυνχρονισμου



nick_f
13-11-11, 11:01
Εδω και 15 μερες εχει αρχισει να αποσυνχρονιζει-συνχρονιζει απο τις 5 το απογευμα μεχρι και τις 7 περιπου το πρωι και ανα 3-5-10 λεπτα το.Μιλαω με τους τεχνικους τις Ηολ εδω και καμια βδομαδα περνωντας μετρησης μια το πρωι που δεν εχει προβλημα μια το απογευμα που σκορπα το συστημα,κατεβασανε την ταχυτητα συνχρονισμου στα 2mbs και ακρη δεν βγαλαμε ακομη.Στην γραμμη φενεται οτι δεν εχει αλλαξει κατι απο πριν και την ωρα του προβληματος βλεπω οτι και τα volt στην γραμμη δεν αλλαζουν (50.5ν).Επειδη μας εχει κανει τα νευρα τσαταλια,εχει αντιμετωπισει κανεις αναλογο θεμα η οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη.

swaron
13-11-11, 13:12
Εγώ που είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, αποσυγχρονισμός-συγχρονισμός κάθε λεπτό επί 3 μέρες συνέχεια, απλά έβαλα φίλτρο στη 2η τηλεφωνική συσκευή και ένα splitter στη γραμμή του ΟΤΕ όπου συνδέω το καλώδιο για το internet. Από τότε δεν έχω κανέναν αποσγχρονισμο κλπ και μάλιστα 2πλασιάστηκε η ταχύτητα στο Internet.

nick_f
13-11-11, 18:07
δεν υπαρχει 2 τηλεφωνικη συσκευη και το φιλτρο ειναι στην θεση του κανονικα.Εχω δοκιμασει και αλλα φιλτρα,αλλα modem αλλατιπτα.Τομονο ποθ παρατηρω σαν αλλαγη ειναι οτι ενο παλιοτερα με εκτοσ το φιλτρο συνχρονιζε τωρα δεν συνχρονιζει χωρις φιλτρο.5 τωρα η ωρα και αρχισε τα χαζα.μεχρι τωρα ολα ητανε οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.