PDA

Επιστροφή στο Forum : Γλυφαδα εργασιες οτε Mini Dslams?



grash2
14-11-11, 15:03
Καλησπερα,

εδω και 20 μερες ο οτε εχει σκαψει κυριολεκτικα ολη την γλυφαδα, ειδικα ανω,
Μενω Τερψιθεα και γινεται χαμος

Σκαβουν 20 εκατοστα πλατος στο δρομο βαζοντας καλωδια και σχεδον σε καθε δυο στενα καινουργια κουτια, μηπως εχει κανενας ιδεα τι γινεται?

εχω forthnet αν οντως ειναι mini dslams να ελπιζω οτι θα φτιαξει η γραμμη?
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα πλεον να επιστρεψω στον οτε αν οντως αναβαθμιζει της γραμμες

ΥΓ. Πριν δυο μηνες τεχνικος του οτε μου ειχε πει οτι ετοιμαζουν οπτικες συγκεκριμενα στην Τερψιθεα. και να κανω υπομονη (Αγνωστο αν ισχυει)

rc31
14-11-11, 16:35
Το ιδιο μου εχουν πει και σε μενα . Επειδη το θεμα με την εμπορικη διαθεση internet σε οπτικες ινες εχει φαει μπλοκαρισμα απο την ΕΕΤΤ θα δειξει ποτε πραγματικα θα απολαυσουμε μεγάλες ταχυτητες.

Μην βιαστεις να επιστρεψεις πριν γίνουν διαθέσιμες στο κοινο .

blugosi
15-11-11, 11:05
Είναι καμπίνες VDSL. Σε πρώτη φάση φτάνει το χάλκινο καλώδιο από το κέντρο στην καμπίνα, και από εκεί στο σπίτι σου με χάλκινο πάλι.

Στη δική μου περίπτωση , με την αλλαγή της καμπίνας προχθές και μόνο, πήγα από τα 6500 στα 8900 επειδή η παλιά ήταν σκουριασμένη και χάλια.

Όταν εγκατασταθούν όλες οι νέες καμπίνες, θα τις συνδέσουν στην οπτική ίνα.

Δε θα μας δώσουν VDSL άμεσα, αφού εκκρεμεί το θέμα με την επιτροπή χαντακώματος του ΟΤΕ, αλλά θα μπορέσουμε να έχουμε ADSL+ με ταχύτητες κοντά στα άνω όρια, πάνω από 20 ΜBIT πάντως.

Εμένα μου είπαν ότι θα είμαστε με υψηλή ταχύτητα όλοι μέχρι τις γιορτές, για να πουλήσουνε ΟΤΕ - TV και τέτοια...

grash2
17-11-11, 15:04
Η γραμμη μου συνχρονιζει με 4-5 mb εστω και καινουργια καλωδια να περασουν και με το κουτι διπλα σιγουρα θα ειναι πολυ καλυτερα

αναμενουμε λοιπον :)

Lapetr
18-11-11, 23:20
Εμένα μου είπαν ότι θα είμαστε με υψηλή ταχύτητα όλοι μέχρι τις γιορτές, για να πουλήσουνε ΟΤΕ - TV και τέτοια...
δε το πιάνω αυτό...τι εννοείς?

orck
19-11-11, 00:00
Εμένα μου είπαν ότι θα είμαστε με υψηλή ταχύτητα όλοι μέχρι τις γιορτές, για να πουλήσουνε ΟΤΕ - TV και τέτοια...

Δηλαδη ο εξοπλισμος της νεας καμπινας θα λειτουργει μονο λιγο πριν τα Χριστουγεννα και μετα θα βαζουν παλι τα παλια; Λογικο δεν ειναι; Εσυ τι λες; :tease:

abousayad
07-12-11, 02:58
Εμενα μολις τελειωσανε και συνδεσανε στο νεο ΚΑΦΑΟ αρχισαν οι αποσυνδεσεις του ρουτερ ....
Τυχαιο ? δε νομιζω !!!
Η τεχνικη υποστηριξη της 4νετ ... στον κοσμο της ! τα ριχνει στην καλωδιωση του σπιτιου κλπ κλπ

@ ADSLgr.com All rights reserved.