PDA

Επιστροφή στο Forum : NetFaster WLAN 3



Σελίδες : [1] 2 3

georgep138
16-11-11, 00:32
Σας παρακαλώ, αν είναι εύκολο σε κάποιον ας ανεβάσει το manual,
με τις αναλυτικές οδηγίες χρήσης του Netfaster WLAN 3
Ευχαριστώ

pRieStaKoS
16-11-11, 17:25
Υπάρχει στο CD

georgep138
17-11-11, 12:08
Υπάρχει στο CD

Αυτό θέλω που υπάρχει στο CD
# Επειδή ΔΕΝ έχω το CD #

pRieStaKoS
19-11-11, 11:30
http://www.hol.gr/GR/e-support/downloads/Pages/default.aspx

georgep138
19-11-11, 14:09
http://www.hol.gr/GR/e-support/downloads/Pages/default.aspx

Σ΄ευχαριστώ , αλλά δεν ζήτησα αυτή την σελιδούλα,
Ζήτησα το αναλυτικό manual με τις οδηγίες χρήσης.

pRieStaKoS
19-11-11, 14:11
Σ΄ευχαριστώ , αλλά δεν ζήτησα αυτή την σελιδούλα,
Ζήτησα το αναλυτικό manual με τις οδηγίες χρήσης.

Το CD το πέταξες ? Τωρα δεν μπορω να σου περασω το αρχείο απο εδώ που ειμαι. Μόλις παω σπιτι θα το ανεβάσω.

DjTony
05-12-11, 02:14
Παιδιά Καλησπέρα! Σε 2 μέρες θα είμαι & εγώ HOL Σύμφωνα με το Site τους...

Έχω Thomson TG 585v8 τώρα πάνω με την Forthnet, απλά πάει τέλεια... πολυ σταθερό και γενικά κανένα πρόβλημα...

Μου Στείλανε το NetFaster WLAN 3 & μένα!

Να αφήσω το Thomson πάνω Η να βάλω το netFaster ? Με ποιο θα δουλεύω καλύτερα πιστεύετε ?

pRieStaKoS
05-12-11, 02:29
Παιδιά Καλησπέρα! Σε 2 μέρες θα είμαι & εγώ HOL Σύμφωνα με το Site τους...

Έχω Thomson TG 585v8 τώρα πάνω με την Forthnet, απλά πάει τέλεια... πολυ σταθερό και γενικά κανένα πρόβλημα...

Μου Στείλανε το NetFaster WLAN 3 & μένα!

Να αφήσω το Thomson πάνω Η να βάλω το netFaster ? Με ποιο θα δουλεύω καλύτερα πιστεύετε ?
Βαλτο και δες διαφορα.......:clap:

DjTony
05-12-11, 03:47
Απ'οτι εχω διαβάσει εδώ μέσα δε θέλει κωδικούς ε... απλώς πετάω το NetFaster πάνω και όποιο μου κάνει ?

DjTony
07-12-11, 13:59
http://i.lulzimg.com/bdebfa2d3b.jpg

Πως τα βλέπετε τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου ?

Καλημέρα! Συνδέθηκα ΑΚΡΙΒΩΣ στην ώρα που μου είπανε... Τα στοιχεία είναι αυτά... 1.5mbps παραπάνω απο την Forthnet...

Μπορώ το NetFaster με κάποιο DMT να το πειράξω να ανεβάσω καθόλου download speed ?

pRieStaKoS
07-12-11, 14:00
Πως τα βλέπετε τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου ?

Καλημέρα! Συνδέθηκα ΑΚΡΙΒΩΣ στην ώρα που μου είπανε... Τα στοιχεία είναι αυτά... 1.5mbps παραπάνω απο την Forthnet...

Μπορώ το NetFaster με κάποιο DMT να το πειράξω να ανεβάσω καθόλου download speed ?

Με τετοιο LA dB, ευχαριστώ να λες.... Μην το πειραζεις ! :)

DjTony
07-12-11, 15:08
Υπάρχει όμως κάποιο DMT που να δουλεύει ?

valen_gr
07-12-11, 15:23
οχι.

123

darkmoon
09-12-11, 23:44
Τι διαφορά έχει από τα προηγούμενα netfaster παιδιά;

vampira
11-12-11, 15:02
Τι διαφορά έχει από τα προηγούμενα netfaster παιδιά;

Δεν έχει θύρες fon για να βάλεις τηλέφωνα. Έτσι αν θέλεις να ρυθμίσεις κάποιον voip provider χωρίς να έχεις υπολογιστή ανοιχτό θέλεις και ΑΤΑ (αλλά από ότι λένε οι υπόλοιποι συνφορουμίτες, την έκοψαν αυτή τη δυνατότητα και από το άλλο netfaster με το νεο firmware).
Προσωπική εκτίμηση: μου φαίνεται ότι το ασύρματό του είναι καλύτερο από το netfaster 2. Ίσως είναι και ιδέα μου όμως, το σπίτι μου δεν είναι έπαυλη για να καταλάβω και πολλά :)

shocked
23-12-11, 14:03
Το CD το πέταξες ?.

γεια σας παιδιά, σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ στην hol, μου έφεραν και εμένα το NetFaster WLAN 3 σήμερα, αλλά cd δεν είχε μέσα. (απλά το αναφέρω). :)

zalisleo
26-12-11, 22:14
εδω CD ?? εκει CD ?? που ειναι το CD ??:rolleyes:
ουτε εγω βρηκα CD στην συσκευασια του wlan3 που μου εστειλαν
αν τo βρει κανεις ,,,ας ανεβασει καπου τα files :)

bpapad81
28-12-11, 14:34
τι να το κανετε βρε παιδεια το cd? μηπως θα βάλετε drivers??
Το Wlan 3 υποστιρίζει , στο wifi b/g/n.
και η σελιδα του ειναι 192.168.2.1, με user name - pass : admin, α ναι και δεν έχει dhcp list

kouliss
28-12-11, 22:49
Δοκίμασε να προβάλεις την σελίδα http://192.168.2.1/lan_dhcp_new.stm εκεί θα δεις το DHCP list αλλά δεν μπορείς να κάνεις εισαγωγή στοιχείων. Μπορείς όμως να μαρκάρεις κάποια συσκευή να παίρνει πάντα την ίδια IP.
Φαίνεται πως όλοι χρησιμοποιούν "δικό τους εξοπλισμό"¨με υλικό/λογισμικό pirelli.
Οι διαδρομές είναι ίδιες με τον εξοπλισμό της ON.

bpapad81
29-12-11, 13:38
Δοκίμασε να προβάλεις την σελίδα http://192.168.2.1/lan_dhcp_new.stm εκεί θα δεις το DHCP list αλλά δεν μπορείς να κάνεις εισαγωγή στοιχείων. Μπορείς όμως να μαρκάρεις κάποια συσκευή να παίρνει πάντα την ίδια IP.
Φαίνεται πως όλοι χρησιμοποιούν "δικό τους εξοπλισμό"¨με υλικό/λογισμικό pirelli.
Οι διαδρομές είναι ίδιες με τον εξοπλισμό της ON.

σωστός, :oneup: δεν ήρεξα για την σελιδα αυτη.
:oneup::oneup::oneup:

georgep138
30-12-11, 22:57
τι να το κανετε βρε παιδεια το cd? μηπως θα βάλετε drivers??


Για τα Manuals - Αν είναι εύκολο ας τα ανεβάσει κάποιος - κάπου !

Ikaria Power
09-06-12, 14:49
Καλησπέρα !!! Χθες έγινε η φορητότητα από forthnet σε hol και άρχισαν τα όργανα !!! Πολλές αποσυνδέσεις και άρνηση του τεχνικού τμήματος να μου δώσει οδηγίες πως να βάλω το NetFaster Lan 3 σε bridge mode επειδή θέλω η κωδικοποίηση να γίνεται από το router της apple που έχω λόγω ότι στο σπίτι υπάρχουν μόνο apple μηχανήματα !!! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;;

George_GPS
09-07-12, 19:52
Παιδιά στο IAD 3 το Led ADSL DATA σας αναβοσβήνει συνέχεια;

makis
19-07-12, 00:29
Παιδιά στο IAD 3 το Led ADSL DATA σας αναβοσβήνει συνέχεια;

Και εμένα έτσι κάνει ... Τον λόγο δεν μπορώ να φανταστώ όταν είναι κλειστός ο υπολογιστής , με κλειστό το ασύρματο ...

Blackfox2k7
29-07-12, 08:31
Ερώτηση. Με το ασύρματο του router πως τα πάτε;
2 στους 3 υπολογιστές μου, με το συγκεκριμένο "λουλουδάτο" modem χάνουν, μετά από λίγη ώρα, την ασύρματη σύνδεση.
Ο μεν ένας υπολογιστής με RT61 κάρτα δικτύου, ο δε δεύτερος laptop με Intel 5100.
Όταν είχα άλλα router το ασύρματο ήταν μια χαρά.
Να τονίσω πως αυτό γίνεται σε ό,τι μορφή κι αν ρυθμιστεί η ασύρματη εκπομπή του router [b/g -- b/g/n].

equi
03-08-12, 21:00
λάθος....

fsmpoing
23-08-12, 16:38
βρε το λουλουδατο και νομιζα πως ηταν καλο



Προσωπική εκτίμηση: μου φαίνεται ότι το ασύρματό του είναι καλύτερο από το netfaster 2. Ίσως είναι και ιδέα μου όμως, το σπίτι μου δεν είναι έπαυλη για να καταλάβω και πολλά :)
Εχω ενα φλασακι της πλακας για το ασυρματο
Το netfaster 3 δεν μου επιανε να φανταστεις ουτε στα 6 μετρα υπο γωνια
(Δοκιμασα δυο απο δαυτα), και ενα netfaster 2
Λοιπον ...εβαλα το netfaster 2 και βρηκε την υγεια του

(Αλλο ρουτερ δεν δοκιμασα ακομα μονο αυτα τα 2)
...αρα μου βγαζει το συμπερασμα πως το 3 ειναι χαλια:hmm:

kostas2005
31-08-12, 18:46
.για τις διακοπές κάπου έχει μια επιλογή 20/40 αν δεν κάνω λάθος..
παίξτε με αυτό και θα "διορθωθεί"

Blackfox2k7
05-09-12, 17:08
Μπαααα.... τα ίδια Παντελάκη μου με το ασύρματο, είτε 20 είτε 40 είτε.... αν κάνω κ@@#$# τις ρυθμίσεις.

kostas2005
05-09-12, 20:52
εμένα διακοπές κάνει ακόμα αλλα οχι τόσες
τουλαχιστον δείχνει να εχει καλύτερο σήμα αποτέλεσμα λιγότερες διακοπές
εκτός αν είναι ιδέα μου

giorgosk
14-09-12, 21:06
Πως μπορούμε να αλλάξουμε τον κωδικό για τη σύνδεση π.χ κινητό με ασύρματο ιντερνέτ του ρούτερ;

bathan
04-10-12, 16:46
Εχω τον wlan3 εδώ και 4 μέρες και παρατηρώ σχεδόν κάθε μέρα διάφορα περίεργα κολλήματα :
1) ενώ όλα τα λαμπάκια του είναι οκ φαίνεται πως δεν έχω σύνδεση ή παίρνω μήνυμα απο τον browser του στυλ "server not found"
2) μία αποσύνδεση ανά 1,5 μέρα και γενικώς μια αστάθεια

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ;

fsmpoing
06-10-12, 15:09
Και σε εμένα είχε πρόβλημα (με το νετφαστερ 2 αλλα και με το 3) -στις ιδιες μερες που λες- με τα λαμπάκια να ανάβουν οπως-ναναι και με συχνότερες αποσυνδεσεις απο τις δικιές σου,
...αλλα σημερα μάλλον έφτιαξε...
Μπορει να ειναι και τυχαιο

bathan
07-10-12, 02:54
Φίλε μου τίποτε δεν είναι τυχαίο. Και με το netfaster2 και με το netfaster3 εγώ έχω αποσυνδέσεις.
Δεν είναι δυνατόν να μην έχω προβλήματα όταν συνδέω το παλιό καλό siemens που έχω απο την εποχή που ήμουν στην forthnet (αν και με 1.5 mbit κάτω) και να έχω με τα "ρημάδια" που δίνει η hol. Είνα προφανές πως δεν είναι αξιόπιστα

gasmas21
08-10-12, 14:27
Παιδια ήρθε σήμερα το wlan 3 και σε 10 μέρες θα εχω συνδεθεί λογικα...Με αυτά που διαβάζω λέω να αφήσω το ZTE πάνω της wind που ειμαι τωρα...Η ταχύτητα θα μου ανεβει με HoL η θα παίζω 9-10 mbps που ειμαι τωρα?

bathan
08-10-12, 17:27
Η γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις πρώτα το ρουτεράκι που έχεις, να δεις νούμερα και συμπεριφορά και μετά να βάλεις το netfaster3 να το αφήσεις μια εβδομάδα για να δεις διαφορές

swaron
29-10-12, 00:12
Περιμένω αύριο 29/10/12 να συνδεθω με την hol. Συνδεσα το ρούτερ αλλά τα λαμπάκια του Lan 1,2,3 k 4 είναι μονίμως αναμένα, και του power και wlan αχνοαναβοσβηνουν. ξερει κανεις τι συμβαινει; μηπως είναι ελαττωματικό;;

Vitruvian78
29-10-12, 00:46
Μια χαρά είναι τα ρούτερ της εταιρείας! Παιζει να έχουν καποιο πρόβλημα αυτα που έχετε...τηλέφωνο πρώτα στην τεχνική υποστήριξη για απομακρυσμένο έλεγχο του ρούτερ, εξηγήστε λεπτομερώς τί συμβαινει, αφήνετε το ρούτερ ανοιχτό ώστε οι τεχνικοι να το κοιτάξουν, κι αν δεν λύνεται το πρόβλημα ζητήστε αντικατάσταση, αυτο το νόημα έχει το χρησηδάνειο που σας προσφέρει.....αντικατάσταση ανα πασα στιγμή και πάψτε να αναθεματίζετε την εταιρεία όταν μπορεί να σας λύσει το πρόβλημα χωρίς ταλαιπωρία!

swaron
30-10-12, 11:50
Τελικά θα μου στείλουν καινούριο router! Μου είπαν ότι χάλασε! μόλις το είχα ενεργοποιήσει! Ε, ρε Ιντρακόμ με τα ωραία σου!

Didimos_GR
05-11-12, 20:31
Τι παίζει ρε παιδιά με το NetFaster WLAN 3 ??!!!! :hmm:

Σήμερα μου το έστειλε η HOL και το έστησα για πλάκα έτσι για να το δω και έπαθα "ολίγον" πλάκα ! :)

Μου κατέβασε το Attenuation στο 24.5 από τα 27 που είχα πριν με το NetGear DGN 2200 v3 !!!
Επίσης μου ανέβασε λίγο και το upload και κλείδωσε και σχεδόν 1 Mbps πιο πάνω !!!
Τέλος από την ώρα που το έβαλα , εδώ και 5-6 ώρες δεν έκανε καμια αποσύνδεση ή κάτι άλλο....

Τί να πω... , θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες και αν πηγαίνει έτσι βλέπω το NetGear DGN 2200 v3 να επιστρέφει μόνιμα στο κουτί του !!!
Ήμαρτον . . . :) :oneup:

111598

alexakos7
06-11-12, 13:30
Έκανα αίτηση HOL και μου στείλανε το Router της Alcatel to Cellpipe 7130. Ξέρετε αν αξίζει?
Σταμάτησε η διάθεση των Netfaster?

Didimos_GR
06-11-12, 19:12
Έκανα αίτηση HOL και μου στείλανε το Router της Alcatel to Cellpipe 7130. Ξέρετε αν αξίζει?

Φίλε εγώ όταν το είχα δεν είχα κάποιο παράπονο. Ήταν πολύ σταθερό και έκανε μια χαρά τη δουλειά του για κάποιον που δεν ζητά πολλά.

Αν η γραμμή σου δεν είναι προβληματική πιστεύω δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

alexakos7
06-11-12, 21:39
έμαθα ότι υποστηρίζει VDSL, το VDSL είναι οπτικές ίνες? πως γίνεται να συνδεθώ εκεί? πληρώνεις παραπάνω ε?

Vitruvian78
07-11-12, 00:33
Δεν προσφέρονται υπηρεσίες πραγματικού VDSL ακομη. Μόνο η CYTA το προσφέρει και πρέπει να είσαι πολύ κοντά στο κέντρο της εταιρείας στην περιοχή σου για να μπορείς να το βάλεις. Ένας γνωστός μου που έιχε βάλει, τελικά έκανε υπαναχώρηση σε ADSL γιατι ένιωσε οτι πλήρωνε κατι παραπανω, χωρίς να παίρνει κατι παραπανω απο αυτο που είχε πριν. Ο ΟΤΕ αναμένεται να το λανσάρει, οι εναλλακτικοι δεν γνωρίζουμε τί θα πράξουν, προφανώς θα το προσφέρουν κι αυτοι μέσω μισθωμένων γραμμών απο τον ΟΤΕ. Μέχρι το VDSL να γίνει πραγματικο προίον στην αγορά του ιντερνετ, φαίνεται πώς θα περάσει πολύς καιρός ακόμη, μιας και τα ζητηματα είναι αρκετά, και απο πλευράς υποδομών, ο ΟΤΕ έχει δουλειά ακόμη, και απο ρευστότητα αγνωστο. Οπότε βγάλε τα συμπεράσματα σου... :)

ORIONAS21
07-11-12, 14:13
Μια χαρά είναι τα ρούτερ της εταιρείας! Παιζει να έχουν καποιο πρόβλημα αυτα που έχετε...τηλέφωνο πρώτα στην τεχνική υποστήριξη για απομακρυσμένο έλεγχο του ρούτερ, εξηγήστε λεπτομερώς τί συμβαινει, αφήνετε το ρούτερ ανοιχτό ώστε οι τεχνικοι να το κοιτάξουν, κι αν δεν λύνεται το πρόβλημα ζητήστε αντικατάσταση, αυτο το νόημα έχει το χρησηδάνειο που σας προσφέρει.....αντικατάσταση ανα πασα στιγμή και πάψτε να αναθεματίζετε την εταιρεία όταν μπορεί να σας λύσει το πρόβλημα χωρίς ταλαιπωρία!

+1000000000000

evdometap
07-11-12, 16:46
Τι παίζει ρε παιδιά με το NetFaster WLAN 3 ??!!!! :hmm:

Σήμερα μου το έστειλε η HOL και το έστησα για πλάκα έτσι για να το δω και έπαθα "ολίγον" πλάκα ! :)

Μου κατέβασε το Attenuation στο 24.5 από τα 27 που είχα πριν με το NetGear DGN 2200 v3 !!!
Επίσης μου ανέβασε λίγο και το upload και κλείδωσε και σχεδόν 1 Mbps πιο πάνω !!!
Τέλος από την ώρα που το έβαλα , εδώ και 5-6 ώρες δεν έκανε καμια αποσύνδεση ή κάτι άλλο....

Τί να πω... , θα το παρακολουθήσω λίγες μέρες και αν πηγαίνει έτσι βλέπω το NetGear DGN 2200 v3 να επιστρέφει μόνιμα στο κουτί του !!!
Ήμαρτον . . . :) :oneup:

111598
Τα NetFaster είναι μια χαρά,όταν δεν είναι κακή η παρτίδα. Αν σου κάτσει καλό NetFaster είσαι τζάμι. Είχα NetFaster 2, έχω τώρα ADB P.RG 4201 που είναι ιδια πλακέτα με άλλα πλαστικά,και ΠΑΝΤΑ κλείδωναν πιο πάνω από ότι άλλο ρούτερ είχα βάλει,εκτός από το Fritz που έσπερνε τρόμο!!!

Didimos_GR
07-11-12, 18:28
Μετά από δυο μέρες και συνεχίζει το WLAN 3 να ξεσκίζει !
Ακόμα και στο browsing βλέπω διαφορά ! :oneup:

bathan
08-11-12, 18:21
Μετά από δυο μέρες και συνεχίζει το WLAN 3 να ξεσκίζει !
Ακόμα και στο browsing βλέπω διαφορά ! :oneup:Τυχερός είσαι, εγώ είχα προβλήματα αστάθειας (κυρίως με το wifi του που δεν είναι ισχυρό) και τον αντικατέστησα με το netfaster2 μέσα σε 10 μέρες

DrWh0
25-11-12, 20:47
Ξέρει κάποιος αν υποστηρίζει το NetFaster3 WDS mode ( wireless distribution mode). Δεν μπορώ να το βρω πουθένα ενώ όλοι οι οδηγοί μιλάνε για αυτό σαν πρώτο βήμα για αυτό που σκοπεύω.
Σκοπεύω να χρησιμοποιήσω 2 NetFasteR WLAN 3 το ένα κανονικά σαν router που δινει wireless σήμα και το άλλο σαν wireless bridge συνδεδεμένεο με ethernet calbe ε ενα PC στον κάτω όροφο.
Γίνεται αυτό; Το έχει πετύχει κανείς ;
Αν όχι μήπως μπορεί να φανεί χρήσιμο ένα Netgear WAG120N που διαθέτω ( αν και αυτό επίσης αμφιβάλλω αν έχει WDS).

jogatore
05-01-13, 17:22
Γνωριζει κανεις αν υπαρχει firmware update για netfaster wlan 3 και που το βρισκω?
Τωρα εχει επανω το 1.23Α Μαρτιος 2010
Ευχαριστω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.