PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony Xperia Neo V



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

nnn
11-05-13, 12:51
Τι λες τώρα, αφού έχεις στα χέρια το απόλυτο status symbol :rofl:, θες και πληκτρολόγιο με Prediction ?
:nono:

Gordito
11-05-13, 12:55
Eγω θα το πω.


Που να δειτε τι παπατζιλικια διαβαζω σε iphone forums ή σε σχολια στο app store.

Ενας ρωταγε αν μπορει να κανει remote desktop στον κλειστο υπολογιστη του :rofl:

tsavman
11-05-13, 13:00
Τελικά ποια rom να βάλω;
Να κάνω ένα poll; :p

Gordito
11-05-13, 13:05
Εγω προτεινω οτι και να βαλεις (JellyBean) τον kernel απο το box.com που εδωσα.
Δε με κρεμασε ποτε το wifi και το 3g σε καμια ρομ. Και το gps αριστο, αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ οποτε δεν μπορω να κρινω.

tsavman
11-05-13, 13:09
Βάζω το πακέτο που μου έδωσες, και το κρίμα στον λαιμό σου.

- - - Updated - - -

Για να είμαστε σαφείς, περνάω με σειρά:

1. Kernel (fastboot)
2. Modules (cwm)
3. ROM (cwm)
4. gapps

?


Τα wipes τα κάνω μεταξύ 2 και 3;

Gordito
11-05-13, 13:19
Eγω κανω αυτο:

1) Kernel
2) Wipes (factory reset, wipe cache, format /system, format /sd-ext, wipe dalvik cache επι τρεις φορες με τη σειρα για να γινουν σωστα)
3) rom
4) gapps
5) wipe cache και wipe dalvik cache
6) modules
7) wipe cache, wipe davik cache

Μπορει να το παρακανω με τα wipes, το 5 ισως να μην χρειαζεται :p

tsavman
11-05-13, 18:32
Ωραίος! :p
Το cwm του fusion4.4 είναι με power+vol.down;

- - - Updated - - -

Τι φάση με τον ροζ μονόκερο; :lol:

- - - Updated - - -

H KangXperia μπήκε για να μείνει.
Δε θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα, αλλά δεν βλέπω λόγο να μπει άλλη ROM επάνω. Ίσως μόνο αν βγουν drivers για HDMI.

Μέχρι στιγμής :oneup:

Gordito
11-05-13, 20:24
Ο ροζ μονοκερος ειναι ειναι το trademark της ΑΟΚP :p

Παιξε με τις επιλογες στα toggles, δες πως σου ταιριαζουν (το swagger δεν κανει τιποτα, ειναι easter egg)
Αν θες OnScreen buttons, εχει ρυθμιση για το υψος, καθως και διαφορα shortcuts στο longpress κλπ

Δες και στο accessibility, εχει ενα ωραιο, Press Home To Answer Call, δεν ειναι AOKP αλλα οπου το βρω το χρησιμοποιω!

Δες και το viber αν το χρησιμοποιεις, εδω μου ερωγε την μπαταρια σε μια μερα, ενω η ρομ κραταει 2 (δεν αφηνει το κινητο να κοιμηθει!)

tsavman
11-05-13, 23:16
Καλά, από παραμετροποίηση είναι ό,τι καλύτερο έχω δει. Χαλαρά έχω φάει 3ωρο βάζοντας-βγάζοντας πράγματα :p
Μου άρεσε πολύ το kill all και το keep back to kill όσον αφορά τις εφαρμογές. Στο status μπορείς να βάλεις τα πάντα.
Ο trebuchet είναι πλήρης launcher, τον nova τον ξήλωσα, γιατί δεν θα τελείωνα ποτέ το στήσιμο.

Το σημαντικό, μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα απρόοπτο, και συνηθίζω να το λιώνω το κινητό όταν πρωτοπερνάω rom.
Και με την μπαταρία το βλέπω να πηγαίνει καλά, το ίδιο με την UHD, αλλά με 3πλάσιες επιδόσεις :p

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο ο kernel, αλλά με fusion 5.5 πριν στην moProject42 είχα αγαναχτήσει. Τώρα έχω τον 4.4 που μου πρότεινες και είναι όλα καλά. Ούτε overclock χρειάζεται, ούτε τίποτα. :oneup:

Το viber το βάζω και το έχω ανοιχτό;

- - - Updated - - -

Μπορώ να βρω κάπου το stock xperia keyboard; Το AOSP δεν με βολεύει πολύ στην γρήγορη πληκτρολόγηση, έχει ελαφρώς μικρότερα κουμπιά ή δεν καταλαβαίνει τι πατάω.
Αν το έχει κάποιος σας και μου κάνει extract το apk θα μπορέσω να το περάσω;

Gordito
12-05-13, 05:03
Καλά, από παραμετροποίηση είναι ό,τι καλύτερο έχω δει. Χαλαρά έχω φάει 3ωρο βάζοντας-βγάζοντας πράγματα :p
Μου άρεσε πολύ το kill all και το keep back to kill όσον αφορά τις εφαρμογές. Στο status μπορείς να βάλεις τα πάντα.
Ο trebuchet είναι πλήρης launcher, τον nova τον ξήλωσα, γιατί δεν θα τελείωνα ποτέ το στήσιμο.

Τα εχω πει εγω εδω και καιρο.
Αν βαλεις Nova, απλα ειναι ακομα πιο smooth.
Προσωπικα, δεν βρισκω λογο να μην βαλει καποιος Nova ή Apex ή Holo αφου την ιδια μνημη καταλαμβανουν με τον μαμισιο με 500 επιλογες παραπανω.



Το σημαντικό, μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα απρόοπτο, και συνηθίζω να το λιώνω το κινητό όταν πρωτοπερνάω rom.
Και με την μπαταρία το βλέπω να πηγαίνει καλά, το ίδιο με την UHD, αλλά με 3πλάσιες επιδόσεις :p

Μα πως να γυρισεις σε ICS, πλεον εισαι smooth as hell, ουτε το iphone δεν το εχει.



Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο ο kernel, αλλά με fusion 5.5 πριν στην moProject42 είχα αγαναχτήσει. Τώρα έχω τον 4.4 που μου πρότεινες και είναι όλα καλά. Ούτε overclock χρειάζεται, ούτε τίποτα. :oneup:

Και εγω δεν τον συμπαθω τον 5.5, αυτος που εχω παντα δουλευει αριστα.


Το viber το βάζω και το έχω ανοιχτό;
Ναι.

Με το betterbatterystats (free απο xda) βλεπεις κατα ποσο μπαινει το κινητο σου σε deep sleep.
Επισης, σου δειχνει τι κραταει το κινητο ξυπνιο.

Αν αποφασισεις να ασχοληθεις, εδω ειμαι!



Μπορώ να βρω κάπου το stock xperia keyboard; Το AOSP δεν με βολεύει πολύ στην γρήγορη πληκτρολόγηση, έχει ελαφρώς μικρότερα κουμπιά ή δεν καταλαβαίνει τι πατάω.
Αν το έχει κάποιος σας και μου κάνει extract το apk θα μπορέσω να το περάσω;

Ασε τις τσιγκουνιες και αγορασε το swype στα 0,76€

Μνημη εχεις! :p

blade_
12-05-13, 05:24
επειδη βλεπω οτι το βαρατε πολυ το wipe cache davlik ktl...λεγεται οτι φθειρονται τα καποια τσιπακια στο κινητο και αν φλασαρετε συχνα,καλο ειναι να αποφευγεται αυτο..τωρα αν φλασαρετε μια φορα τον μηνα,δε τρεχει κ τιποτα..

tsavman
12-05-13, 10:51
Τα εχω πει εγω εδω και καιρο.
Αν βαλεις Nova, απλα ειναι ακομα πιο smooth.
Προσωπικα, δεν βρισκω λογο να μην βαλει καποιος Nova ή Apex ή Holo αφου την ιδια μνημη καταλαμβανουν με τον μαμισιο με 500 επιλογες παραπανω.

To θέμα είναι ότι με τον Nova δεν πρόκειται να καταλήξω ποτέ σε configuration :p
Αυτά που με ενδιαφέρουν πάντως, τα κάνω και με Trebuchet, είναι μια χαρά.




Μα πως να γυρισεις σε ICS, πλεον εισαι smooth as hell, ουτε το iphone δεν το εχει.

Άι τι; Τι είναι αυτό;:lol:




Και εγω δεν τον συμπαθω τον 5.5, αυτος που εχω παντα δουλευει αριστα.

Πριν ξηλώσω την moProject φλάσαρα τον 4.4
Δεν bootαρε ποτέ. Με τον 5.5 έτρωγα 10 σοβαρά freeze/restarts/kernel panics :p την ημέρα



Ναι.
Με το betterbatterystats (free απο xda) βλεπεις κατα ποσο μπαινει το κινητο σου σε deep sleep.
Επισης, σου δειχνει τι κραταει το κινητο ξυπνιο.
Αν αποφασισεις να ασχοληθεις, εδω ειμαι!

Ασχολήθηκα πριν δω το μήνυμά σου. Αλήθεια, την παλεύεις στις 5 το πρωί; :rofl:
Τράβηξα μερικά screenshots μετά από 10 ώρες περίπου με πλήρη φόρτιση, wifi και viber on. Betterbatterystats δεν είχα περάσει, αλλά η κατάσταση νομίζω είναι ενδεικτική. Take a look:

123701
123702
123703
123704
123705

Δυστυχώς, από ό,τι καταλαβαίνω, δεν μπαίνει σε deep sleep το κινητό όταν τρέχει το viber. Αν θες λεπτομερέστερα στατιστικά, να βάλω το betterbatterystats.




Ασε τις τσιγκουνιες και αγορασε το swype στα 0,76€

Μνημη εχεις! :p

To είχα δοκιμάσει όταν σπεύσατε όλοι να το αγοράσετε στο γειτονικό thread, αλλά να σου πω, δεν χρησιμοποιώ ούτε το 10% των δυνατοτήτων του. Θέλω απλά ένα keyboard να γράφω γρήγορα χειροκίνητα, χωρίς διορθώσεις/προβλέψεις/φωνητική πληκτρολόγηση και άλλα gismos. Ακόμα και στο stock xperia, τα ξηλώνω όλα αυτά τα πράγματα του διαόλου :twisted:




επειδη βλεπω οτι το βαρατε πολυ το wipe cache davlik ktl...λεγεται οτι φθειρονται τα καποια τσιπακια στο κινητο και αν φλασαρετε συχνα,καλο ειναι να αποφευγεται αυτο..τωρα αν φλασαρετε μια φορα τον μηνα,δε τρεχει κ τιποτα..

Ε, και ας φθαρούν μωρέ, δεν θα αντέξουν 100 χρόνια, θα αντέξουν 20 :lol:
Εγώ πάντως ξεμπέρδεψα με τα φλασαρίσματα για αρκετό καιρό πιστεύω με αυτή την ROM. Σενιέ πενιέ :oneup:

flamelab
12-05-13, 11:42
Αρα δουλευουν όλα σε αυτή, απλα 480p video και οχι HDMI, όπως ειναι το κλασικο.

tsavman
12-05-13, 11:52
Ακριβώς. :oneup:

patch
12-05-13, 12:16
tsavman δεν μας άπαυτο, βαριέμαι λέμε αλλά τι να κάνω που δεν είμαι fun του CM
o nnn φταίει :twisted:

tsavman
12-05-13, 14:04
Ούτε εγώ ήμουν fan των JB (λόγω έλλειψης 720p recording), αλλά μιλάμε για τη μέρα με τη νύχτα.
Παίρνω πίσω ό,τι είπα για ταχύτητα και smoothness αναφορικά με την UHD στις προηγούμενες σελίδες.

- - - Updated - - -

Μπήκε και το αγαπημένο μας keyboard (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107286), και είμαστε κομπλέ πλέον.
Φτου φτου, μην το ματιάσω :rofl:

Gordito
12-05-13, 14:08
@tsavman

Το κινητο σου κοιμαται κανονικα, τα 52s που εχει κρατησει ξυπνιο το κινητο το viber δεν ειναι τιποτα. Eδω οταν το εβαζα, ειχε πχ 5 ωρες συνεχομενες ξυπνιο. Απο το Viber και μονο.
Το 14% μπαταρια που εχει μπορει να ειναι επειδη ειναι πρωτο install κλπ

Απλα ξαναδες το μετα την επομενη φορτιση. Μπορει με την τελευταια εκδοση να το φτιαξανε!!

Για το swype εχεις αδικο, θα γραφεις 50% γρηγοροτερα (αν βαλεις swiftkey, 75%)

tsavman
12-05-13, 15:21
Θα δοκιμάσω αν είναι μετά και την επόμενη φόρτιση.
Δώσε μου και λινκ καθώς και μερικές οδηγίες για το betterbatterystats, πως θέλεις να το χρησιμοποιήσω.
To viber που έχω είναι το latest.

Είχα και live wallpaper κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής, αλλά δεν περίμενα να ξοδέψει τόσο αυτό από μόνο του.

Το ξαναδοκιμάζω αποβραδίς αν είναι, μετά από πλήρη φόρτιση, no problem.


Σχετικά με τα πληκτρολόγια, μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά επειδή τελευταία πέσαν πολλές αλλαγές και πολύ κάψιμο με το κινητό, δεν σκοπεύω να αφιερώσω έξτρα χρόνο μαθαίνοντας κάτι καινούριο. Θα τα δοκιμάσω όταν αρχίσω να ψιλοβαριέμαι πάλι :p

giorgosthess
12-05-13, 16:24
Παιδια ποιον lupus να κατεβάσω για HD 3.0.2 (link) ;

nnn
12-05-13, 18:04
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2047530

για JB based

http://www.icsforums.com/comment/1930474#comment-1930474

για ICS based

giorgosthess
12-05-13, 20:41
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2047530

για JB based

http://www.icsforums.com/comment/1930474#comment-1930474

για ICS based

Thanks!

- - - Updated - - -

Τώρα κόλλησα στο wifi. Που θα βρω modules και τα σχετικά;

tsavman
12-05-13, 21:21
Αυτά θέλεις; (http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=1984)


Gordito, πέρασα betterbattery stats. Θέλεις κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση εκεί για να τσεκάρω πάλι το viber το βράδυ;
Θα φορτίσω 100% πριν πέσω για ύπνο, και θα το αφήσω ανοιχτό (viber/wifi) για να δούμε το πρωί τι παίζει. Αν είναι να κάνω κάτι στο betterbatterystats πριν το τεστ, σφύρα. :p

giorgosthess
12-05-13, 21:45
Αυτά για jb είναι. Για ics δεν έχει; Έβαλα lupus και δεν δουλεύει το wifi. Ξαναγύρισα πίσω σε Alliance μέχρι να βρω λύση. Δεν έχω και χρόνο ρε γμτ

nnn
12-05-13, 22:56
Αυτά τα modules παίζουν και για ICS αν δεν κάνω λάθος.

giorgosthess
12-05-13, 23:03
Αυτά τα modules παίζουν και για ICS αν δεν κάνω λάθος.

Θα το δοκιμάσω πιο αργά και θα σας πω :oneup:

Gordito
13-05-13, 01:51
Αυτά θέλεις; (http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=1984)


Gordito, πέρασα betterbattery stats. Θέλεις κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση εκεί για να τσεκάρω πάλι το viber το βράδυ;
Θα φορτίσω 100% πριν πέσω για ύπνο, και θα το αφήσω ανοιχτό (viber/wifi) για να δούμε το πρωί τι παίζει. Αν είναι να κάνω κάτι στο betterbatterystats πριν το τεστ, σφύρα. :p

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.
Ασε το viber να τρεχει απο πισω και μετα απο καμια 20ρια ωρες βλεπεις αν εχει κοιμηθει το κινητο κανονικα ή αν το κραταει ξυπνιο κατι.

giorgosthess
13-05-13, 02:26
Θα το δοκιμάσω πιο αργά και θα σας πω :oneup:

Τελικά πέρασα τα modules και δεν άλλαξε τίποτα. Κατέβασα τον lupus από εδώ (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405) και δούλεψε και το wifi χωρίς να κάνω τίποτα άλλο. Με τον Alliance όλα ήταν καλά εκτός από την μπαταρία . Σε σχέση με την stock κατάσταση η μπαταρία τελείωνε πιο γρήγορα.
Τώρα αφού δούλεψε και το wifi με τον lupus μπορώ να τα σβήσω όλα και να πάω σε jb. :twisted: Ποια rom να βάλω και με ποιον kernel; Κάπου πήρε το μάτι μου lupus με 720p αν δεν κάνω λάθος

tsavman
13-05-13, 10:56
Οχι δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.
Ασε το viber να τρεχει απο πισω και μετα απο καμια 20ρια ωρες βλεπεις αν εχει κοιμηθει το κινητο κανονικα ή αν το κραταει ξυπνιο κατι.

Εδώ και ένα 9ωρο έχει φάει 7% με wifi και viber ανοιχτά.
Θα το αφήσω μέχρι το βραδάκι για να σου δώσω πιο πλήρη στατιστικά μέσω betterbatterystats.



Τελικά πέρασα τα modules και δεν άλλαξε τίποτα. Κατέβασα τον lupus από εδώ (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405) και δούλεψε και το wifi χωρίς να κάνω τίποτα άλλο. Με τον Alliance όλα ήταν καλά εκτός από την μπαταρία . Σε σχέση με την stock κατάσταση η μπαταρία τελείωνε πιο γρήγορα.
Τώρα αφού δούλεψε και το wifi με τον lupus μπορώ να τα σβήσω όλα και να πάω σε jb. :twisted: Ποια rom να βάλω και με ποιον kernel; Κάπου πήρε το μάτι μου lupus με 720p αν δεν κάνω λάθος

Βάλε την AOKP που έβαλα εγώ προχθές. Υπάρχουν link του Gordito στο box εδώ (https://www.box.com/s/nb0xnqu7iacrjpp280bs).

Gordito
13-05-13, 15:48
Λοιπον θα την ξαναβαλω και εγω την KangXperia.
Αν εχει λυθει το θεμα με το viber, ολα κομπλε.

giorgosthess
13-05-13, 15:54
Βάλε την AOKP που έβαλα εγώ προχθές. Υπάρχουν link του Gordito στο box εδώ (https://www.box.com/s/nb0xnqu7iacrjpp280bs).

Τελικά ωραία φαίνεται η AOPK και γρήγορη. Λίγο ανάποδα τα έκανα γιατί δεν έμπαινε σε CWM με Fusion. Ξανέβαλα τον lupus έκανα τα πάντα και στο τέλος πέρασα τον Fusion. Μέχρι τώρα όλα καλά. Η καθημερινή χρήση θα δείξει......

Gordito
13-05-13, 16:00
Για εξτρα 'ταχυτητα', στο developer options βαζω τα animations σε 0.5x ταχυτητα. Δεν κολωνει το κινητο, ειναι πολυ πιο snappy.

Αν τα βγαλετε τελειως, πατε για lightning fast αλλα χωρις εφφε. btw, o nova παιζει τελεια, ολα τα effects supersmooth.

tsavman
13-05-13, 17:52
Λοιπον θα την ξαναβαλω και εγω την KangXperia.
Αν εχει λυθει το θεμα με το viber, ολα κομπλε.

Νομίζω πως έχει λυθεί. Αν θέλεις περίμενε μέχρι το βράδυ να σου δώσω τα πλήρη στατιστικά του betterbatterystats, αλλά μέχρι στιγμής βλέπω φυσιολογική κατανάλωση μπαταρίας. Σε 15 ώρες, 20% κατανάλωση, μαζί με ελαφριά χρήση από μένα.



Τελικά ωραία φαίνεται η AOPK και γρήγορη. Λίγο ανάποδα τα έκανα γιατί δεν έμπαινε σε CWM με Fusion. Ξανέβαλα τον lupus έκανα τα πάντα και στο τέλος πέρασα τον Fusion. Μέχρι τώρα όλα καλά. Η καθημερινή χρήση θα δείξει......

Και γω παιδεύομαι για να πετύχω το cwm του Fusion, δεν έχω καταλάβει αν μπαίνει με power+vol.down κρατημένο ή με επανειλημμένα πατήματα του vol.down. Ένα μικρό -σχετικό- bug είναι ότι το restart σε cwm μέσα από την AOKP, κάνει κανονικό restart.



Για εξτρα 'ταχυτητα', στο developer options βαζω τα animations σε 0.5x ταχυτητα. Δεν κολωνει το κινητο, ειναι πολυ πιο snappy.

Αν τα βγαλετε τελειως, πατε για lightning fast αλλα χωρις εφφε. btw, o nova παιζει τελεια, ολα τα effects supersmooth.

Παραείναι όμως "ξερό" έτσι.
Εγώ και σε laggy rom τα άφηνα στο 1x όλα.

Gordito
13-05-13, 18:05
Τι να περιμενω; Την περασα ηδη.
Οντως εδω και κανα 2ωρο που τελέιωσα το setup, το κινητο πεφτει σε deep sleep κανονικα. Παλαιοτερα, επεφτε μετα απο 5 ωρες.

Viber v3.0 FTW!!!!

Reboot σε cwm νομιζω δεν δουλευει ουτε σε fxp....

tsavman
13-05-13, 18:21
Ωραίος, και με γεια!
Ελπίζω να σου παίξει καλά το viber επιτέλους.

Για το reboot σε CWM μπορεί να φταίει κ ο kernel, εγώ δυσκολεύομαι και κανονικά να μπω σε cwm, κατά το boot. Θα περάσω το x-parts να δω.

Gordito
13-05-13, 18:35
Γιατι δυσκολευεσαι;

Κανεις το power on (πρωτη δονηση)
Μετα περιμενεις με το δαχτυλο στο vol up και μολις αισθανθεις τη δευτερη δονηση, το πατας 1-2-3 φορες και μπαινει.
Το ιδιο κανεις και μετα απο reboot.
Μπορει να δουλευει και με vol down, δεν ξερω!

tsavman
13-05-13, 18:45
Δεν δυσκολεύομαι πια :p

Έβαλα το x-parts (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wdnkuQ1dNaW5zdGFsZXIiXQ..) που κάνει reboot/reboot σε cwm/reboot σε fastboot και παίρνει και αυτόματο nandroid backup :oneup:

- - - Updated - - -

Να ξηλώσω τώρα το viber και το betterbatterystats ή να συνεχίσω το testing; :lol:

giorgosthess
13-05-13, 18:45
Εγώ με το που πατάω το power αρχίζω και πατάω διακοπτόμενα το volume down μέχρι να εμφανιστεί το CWM. Αργεί λίγο αλλά εμφανίζεται.

tsavman
13-05-13, 18:46
Εγώ με το που πατάω το power αρχίζω και πατάω διακοπτόμενα το volume down μέχρι να εμφανιστεί το CWM. Αργεί λίγο αλλά εμφανίζεται.

Αυτό εμένα μου πετυχαίνει 1/3 φορές.
Μπήκε το x-parts τώρα, κομπλέ.

giorgosthess
13-05-13, 18:54
Αυτό εμένα μου πετυχαίνει 1/3 φορές.
Μπήκε το x-parts τώρα, κομπλέ.

Και είναι πολύ εκνευριστικό να μην πιάσει και να περιμένεις να ανοίξει και να το ξανακλείσεις. Αν και εγώ δεν έχω υπομονή και βγάζω με την μία την μπαταρία.
Κατά την φόρτιση το ledάκι μου φαίνεται πως ανάβει πολύ. Ιδέα μου είναι;

tsavman
13-05-13, 18:55
Είναι, όντως. Αργεί πολύ να bootάρει.
Βάλε το x-parts.

Στο ROM control υποτίθεται μπορείς να ρυθμίσεις την ένταση του LED, αλλά εγώ δεν είδα διαφορά. Φυσιολογική μου φαίνεται πάντως.

giorgosthess
13-05-13, 19:01
Πραγματικά μου φαίνεται γρήγορη ROM και έχω φορτώσει και ένα κάρο βλακείες πάνω. Από google + μέχρι facebook. :p

tsavman
13-05-13, 19:03
Μια από τα ίδια. Εγώ έχω 6 λογαριασμούς συνδεδεμένους, δεν ιδρώνει πουθενά :p

Gordito
13-05-13, 19:06
Εγώ με το που πατάω το power αρχίζω και πατάω διακοπτόμενα το volume down μέχρι να εμφανιστεί το CWM. Αργεί λίγο αλλά εμφανίζεται.

Εγω κανω αυτο:


Γιατι δυσκολευεσαι;

Κανεις το power on (πρωτη δονηση)
Μετα περιμενεις με το δαχτυλο στο vol up και μολις αισθανθεις τη δευτερη δονηση, το πατας 1-2-3 φορες και μπαινει.
Το ιδιο κανεις και μετα απο reboot.
Μπορει να δουλευει και με vol down, δεν ξερω!

Και δουλευει 100% παντα.
Αντε βαρια βαρια, να παταω συνεχεια διακεκομενα το vol-up μεχρι να μπει, αλλα και παλι εχω 100% επιτυχια....

- - - Updated - - -

Jellybean FTW!!

5 κλασεις πανω το κινητο, και με Link2Sd χωραει και 500 εφαρμογες.

giorgosthess
13-05-13, 19:17
Τόσες ώρες φτιάχνω το κινητό και δεν δοκίμασα την πιο βασική του λειτουργία. Να κάνω κλήση :p . Το dial tone που ακούγεται κατά το πάτημα των πλήκτρων μου άρεσε πολύ :)
Αυτό που μου λείπει από την HD είναι ο πίνακας που έβγαινε σέρνοντας το δάχτυλο από πάνω προς τα κάτω και είχε τα κουμπιά για όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου. Δεν θυμάμαι και πως το λένε να ψάξω να το βρω μήπως και μπαίνει κι εδώ.

Gordito
13-05-13, 19:28
Toggles στο rom Control
Πειραματισου.

giorgosthess
13-05-13, 19:32
Toggles στο rom Control
Πειραματισου.

:oneup: Βαρέθηκα ρε συ. Ακόμη δεν το έψαξα καλά. :lol:

tsavman
13-05-13, 20:34
Έχει toggles αλλά δεν βγαίνουν σε ξεχωριστό πίνακα όπως της UHD.
Τώρα είναι συρόμενα, και always there, αλλά καλύτερα για μένα.

Gordito
13-05-13, 20:48
Τωρα που το ειπατε δεν δουλευει και το vibrate στα toggles? Πολυ σημαντικη λειτουργια, δεν ηξερα οτι μπορω να την εχω, γιατι καταλαβαινεις αν οντως πατηθηκε το toggle.

Mπορειτε να δειτε και αυτο εδω:
Notification Toggle (https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4ubm90aWZpY2F0aW9uVG9nZ2xlIl0.)
σε συνδοιασμο με το brightness bar της AOKP

tsavman
13-05-13, 21:18
Σε long press δίνει haptic feedback κανονικά.
Ρύθμισε το χρώμα για να καταλαβαίνεις αν πατήθηκε το toggle, έχουν και indicators από κάτω ;)

Gordito
13-05-13, 21:22
Μαλλον επειδη το εχω βγαλει γενικα το vibration απο σχεδον παντου, δεν μου δουλευει.

Παω να δοκιμασω real Racing 3!

@ ADSLgr.com All rights reserved.