PDA

Επιστροφή στο Forum : απαραδεκτοι!!!!!



balandis
18-11-11, 12:08
ειχα το προβλημα ταχυτητας στα 2500..... δεν κανατε τιποτα εισεις στη hol...ειρθε ο τεχνικος βρηκε βλαβη...με πηραν τηλεφωνο οτι θα το φτιαξουν με καποια σθναντηση των δυο τεχνικων και απο τοτε καμμια απαντηση!!!!οτε και παλι οτε μπορει να πληρωνα αλλα ειχα internet της προκοπης αυτο που ανηκει στην περιοχη μου γυρω στα 6!!αλλαξα το πακετο σημερα εως 6..και παραμενω στα 2.5 ντροπη και δημοσιως να το διαβαςουν ολοι τιποτε αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pRieStaKoS
19-11-11, 11:58
ΠΙστευεις πως τα διαβάζουν αυτά που γράφεις ?? Γενικά κάποιος πάροχος το κάνει αυτο ??

Επίσης, δεν μας λες και τίποτα για το πρόβλημα σου. Τι εχεις κάνει, τι εχουν κάνει οι τεχνικοί που σε πήραν τηλ. Αν εχεις κάποια καλωδιακή ή το έστειλαν συνδιαστικό στον ΟΤΕ, μηπως βιάζεσαι λίγο ??

Η επιλογή του παρόχου είναι δικό σου θέμα. Δεν σημαίνει αυτο πως δεν θα έχεις πρόβλημα......Όλοι έχουν τα θέματα τους.....κ κυρίως ο ΟΤΕ. (δεν νομίζω να γεννήθηκες σήμερα)

filathlos
19-11-11, 12:28
Εγώ πάντος ξέρω ότι από όλους τους παρόχους υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν και συμμετέχουν στο forum.
Ντροπή σε ποιόν?
Στον ΟΤΕ?
Στην HOL?
Σε εσένα?
Πως "ανήκει" σε μια περιοχή μια ταχύτητα?(Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο).

Γιατί απλά δεν ξαναδίνεις το πρόβλημα σου σαν βλάβη?

Και τα γούστα αρχίζουν όταν γυρίσεις στον ΟΤΕ με 2.5 και παραπάνω χρήμα.

balandis
19-11-11, 17:58
με ενημερωσε μια κυρια λεει να μην στεναχωριεμαι ετσι ακριβως μου ειπε....και οτι θα φτιαχτει......ταχυτητες που εχω 2550.....σημερα εκανα reset 3.650....kai το απλοαντ πεθαμενο στα 585....ειχα ξαναανοιξει θεμα στο adsl...εχω βαρεθει να ασχολουμαι χαμηλωσα και το πηγα εως 6 τουλαχιστον την συνδεση να μην πληρωνω.3 μερες ειπαν οτι θα με ενημερωσουν αλλα αφαντοι!!! snr 11.1 kai 13.5 attnuation 38.0 kai 21.5τι να κανω βοηθηστε με please!!!!!

........Auto merged post: balandis πρόσθεσε 4 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

περιοχη ..περιστερι μου ειχαν πει οτι απεχω 2,7 χλμ απο το κεντρο...με ειχε παρει και ενας αλλος και μου ελεγε διαφορα..ενα απο αυτα ηταν αν τραβαει η περιοχη σας παραπανω ταχυτητα απο 2.500!

baskon
19-11-11, 18:08
Το βασικοτερο απο ολα στο ειπαν να το κανεις ή εστω το εκανες μονος σου;
Ελεγχος μηπως κατι εχει χαλασει στην υποδομη του σπιτιου σου?Δοκιμη σε αλλη τηλ πριζα κλπ?
Οκ εχεις προβλημα..
Μονο που αν ρωταγες και μενα πριν απο 3 μηνες θα ελεγα απαραδεκτος ο Οτε...
Γιατι ειχα και εχω Οτε..
Μονο που ξαφνικα απο τα 16 πηγα στα 12...
Θα το φτιαξουμε...Καταφεραν να πεσει το attenuation κατα 5 μοναδες....
Αλλα η ταχυτητα σταθερη...-4ΜΒPS
Και εγω τοτε ελεγα απαραδεκτος ο Οτε..
Εσυ λες απαραδεκτη η Hol...
Ολοι απαραδεκτοι ειναι...
Και κυριως οι ελληνικες υποδομες που εχει στη διαχειριση του ο Οτε..
Αλλα για να φτιαχτουν πρεπει να πεσει ζεστο χρημα...και κανεις δε θελει να το ριξει...ουτε οι παροχοι...ουτε το κρατος
...ουτε οι χρηστες(φαντασου να ελεγαν θα φτιαξουμε ολες τις γραμμες 100 Mbps οπτικη,αλλά θα πληρωνετε παγιο 150 ευρω το μηνα.ποιος θα ελεγε οκ?)

pRieStaKoS
19-11-11, 18:10
με ενημερωσε μια κυρια λεει να μην στεναχωριεμαι ετσι ακριβως μου ειπε....και οτι θα φτιαχτει......ταχυτητες που εχω 2550.....σημερα εκανα reset 3.650....kai το απλοαντ πεθαμενο στα 585....ειχα ξαναανοιξει θεμα στο adsl...εχω βαρεθει να ασχολουμαι χαμηλωσα και το πηγα εως 6 τουλαχιστον την συνδεση να μην πληρωνω.3 μερες ειπαν οτι θα με ενημερωσουν αλλα αφαντοι!!! snr 11.1 kai 13.5 attnuation 38.0 kai 21.5τι να κανω βοηθηστε με please!!!!!

........Auto merged post: balandis πρόσθεσε 4 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

περιοχη ..περιστερι μου ειχαν πει οτι απεχω 2,7 χλμ απο το κεντρο...με ειχε παρει και ενας αλλος και μου ελεγε διαφορα..ενα απο αυτα ηταν αν τραβαει η περιοχη σας παραπανω ταχυτητα απο 2.500!
Το Περιστέρι είναι γενικά κόκκινο....εχει θέμα ο ΟΤΕ εκει, οπότε και όλοι !!

Σε 6Mbps τα στοιχεία της γραμμής σου είναι φυσιολογικά.

Vitruvian78
19-11-11, 18:12
Ενδεχομένως η περιοχή σου να μην σηκώνει παραπάνω ( το πιο πιθανό σενάριο). Και απο αλλουσ χρηστες της περιοχης σου, ειναι γνωστο οτι το Περιστερι γενικα εχει καποιο θεμα με χαμηλες ταχυτητες. Να σε ενημερώσω ότι τα συνδιαστικα ραντεβού γίνονται χωρίς την ενημέρωση/παρουσία του πελάτη.

balandis
19-11-11, 18:16
αυτος ο κυριος ο μαγκας ειπε οτι στον οτε δεν βλεπουν καποιο προβλημα στη γραμμη μου εγω πιστευω οτι καν δεν εχουν εποικινωνισει με τον οτε και λενε μπαρουφες..απλα μονο να περνουν το παραδακι...αλλα πριν κοψω τον οτε επιανα σταθερα 5000 με 5500klbts......pali kala εχω καο σκυλο μου τον netgear ...αθανατος..χωρις αποσυνδεσεις!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.