PDA

Επιστροφή στο Forum : Η μικρή μου Οδύσεια....



tkanel
19-04-04, 12:23
6-04-04 αποφάσισα να προχωρήσω στην αίτηση μεσω της ιστοσελίδας του ΟΤΕ για ADSL.Eκανα την αίτηση και μου την επιβεβαιώσε το 134 το ίδιο απόγευμα.Δεν ζήτησα μοντεμ και εγκατάσταση και μου είπαν οτι το πολύ σε 12 μέρες θα είναι έτοιμο.
Στις 13-04-04 παρέλαβα από τον ΟΤΕ με κούριερ ένα φίλτρο δωρεάν που δικαιούμαι.Και από εδώ αρχίζουν τα ωραία.Στις 14-04 με καλούν από τον ΟΤΕ ότι το κύκλωμα είναι έτοιμο και να προχωρήσω στην αγορά εξοπλισμού και ενεργοποίηση Ιντερνετ.Ολο χαρα εγώ ενερεγοποιώ Ιντερνετ,παιρνω εξοπλισμό και το απόγευμα προσπαθώ να συνδεθώ,χωρις αποτέλεσμα.Τηλεφωνώ στο 134 ,τους λέω την ιστορία με παραπεμπουν στο 121 (βλαβες) γιατί υποτίθετε ότι είμαι πλέον ενεργοποιημένος ,άρα εχω βλάβη.
Καλώ το 121 και μου λένε ότι δεν βλέπουν το κύκλωμα ενεργοποημένο.Με ζωνουν τα φίδια.Μου λένε να καλέσω την άλλη μέρα το 8011167700.Καλώ το πρωί και μου λέει ο υπάλληλος ότι η αίτηση μου έχει γίνει 14-04 και θέλει άλλες 10 μέρες.Καγκέλωσα!!Προσπαθώ να του εξηγήσω ότι η αίτηση έγινε 06-04 και μεκάλεσαν από τον ΟΤΕ ότι όλα είναι έτοιμα κλπ κλπ.Χαμένος κόπος.Καλώ το 134 μιλάω με μια προισταμένη,η οποία αφού με είχε μιση ώρα σε αναμονή μου λέει,οτι όντως η αίτηση μου έγινε 06-04 αλλά κάποιος την ακύρωσε και την ξαναέκανε με ημερομηνία 14-04.Φυσικά έγινα έξαλος,τα άκουσε και αυτή,και μου είπε και αυτή ότι θα κάνει τα αδύνατα ,δυνατά να τελειώσω 19 με 20-04.Το πιό απίστευτο που μου είπε είναι,στην ερώτηση μου ,πως είναι δυνατόν να με πάρει υπάλληλος του ΟΤΕ να μου πεί ότι όλα είναι εντάξει μου απάντησε ότι είναι δάκτυλος ξένης δύναμης και να ρωτάμε πάντα όνομα αυτού που μας καλεί.Μου πεσαν και οι ελάχιστες τρίχες που έχω στο κεφάλι.Μεχρι την Δευτέρα 19-04 ακόμα δεν έχω ADSL.Kαι ρωτω τον αγαπητο πΟΤΕ :γιατί να πληρώνω την FORTHNET 10 μέρες πριν?Γιατί να πρέπει να παρω 50 τηλέφωνα για να βρώ άκρη.
Ντροπή κύριοι.Στο 2004 ζούμε.Βγάλτε επιτέλους τον μανδύα του Δημόσιου υπάλληλου που σας έχει ποτίσει.

Κανελλόπουλος Θεόδωρος

Tony_Ts
19-04-04, 12:36
Πολύ καλά έκανες που μας τα λες εδώ, αλλά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις από τον ΟΤΕ και να υποβάλεις τα παράπονά σου εγγράφως και να απαιτήσεις να σου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου! Μόνο έτσι η καταγγελία σου θα φτάσει να ελεγθεί και φυσικά να μάθουν τα ανώτερα κλιμάκια τι συμβαίνει !

Και τονίζω! Οποσδήποτε αριθμό πρωτοκόλλου!! Αν το αφήσεις να περάσει τότε δεν θα βγάλουν ποτέ το μανδύα που λες... :(

WAntilles
19-04-04, 12:41
ότι είναι δάκτυλος ξένης δύναμης


:lol: :lol: :lol: Sith και στον πΟΤΕ. :lol: :lol: :lol:

Τί άλλο θα ακούσουμε.

Ήμαρτον.

BeholderX
19-04-04, 12:51
Τα ίδια είχαν συμβεί και με εμένα, πριν από τρεις μήνες. Το είχα αναφέρει στο forum:

http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=3705&

πΟΤΕ , τα μεγαλεία σου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.