PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμιση σε 24Mbps conn-x στον γερακα



fotkap
21-11-11, 21:39
Καλησπερα ! Σημερα ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση αλλα το DownStream Connection Speed ειναι μονο 6752Kbps ..... περιμενα πολυ περισσοτερο ..... καποια αλλα στοιχεια που παραθετω ειναι τα εξης : ADSL Link Downstream Upstream
Connection Speed 6752 kbps 864 kbps
Line Attenuation 24.5 db 22.0 db
Noise Margin 10.6 db 10.0 db
Θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος η να παω στον οτε να πω να κοιταξουν την γραμμη μου ;
Ευχαριστω για τον χρονο σας !

weather1967
21-11-11, 22:19
Σιγουρα μπορεις πολυ παραπανω με att 24.5 ,εστω και με 10.6 snr
Τσεκαρε αν απο πλευρας σου ειναι ολα οκ ,καλωδιωσεις,εξοπλισμος,κανε μια δοκιμη αν εχεις pstn να συνδεσεις μονο του το ρουτερ πανω στην γραμμη χωρις τα φιλτρα και τα τηλεφωνα ,συναγερμο (αν εχεις ) βγαλτα ολα απο τις μπριζες .
Αν οχι παρε τηλεφωνο να το κοιταξουν απο τον ΟΤΕ

fotkap
21-11-11, 22:46
Η γραμμη μου ειναι isdn μεχρι τωρα με τα 2Mbps ειχα το απολιτο και με την αναβαθμιση μαπα . εχω το router απο netgear wireless-N adsl2+ μοντελο dgn2000b

........Auto merged post: fotkap πρόσθεσε 14 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν εχω συναγερμο ουτε κατι αλλο συνεδεμενο τη να πω .....

weather1967
21-11-11, 23:09
Μην απογοητεύεσαι και εγώ τά ίδια περασα για μια βδομαδα,με 35,5 att απο τα 2 στα 24 πηγα στα 6 mbps down load, αποσυνδεσεις, κολληματα ,καλεσα τις βλαβες κατι εκαναν και απο το κεντρο και απο τον ακραιο κατανεμητη (box) και πηγα στα 9 mbps και χωρις κολληματα,το μονο που εμεινε και το εχω συνηθηση ειναι οι 3-5 αποσυνδεσεις το 24 ωρο.Το ρουτερ καλο ειναι,δεν σου δωσαν νεο ρουτερ με την μετατροπη στα 24 mbps ?

Aν εχει καποιος φιλος σου να σου δανεισει καποιο αλλο ρουτερ να δοκιμαζες,και σε τι κατασταση ειναι τα καλωδια του σπιτιου σου ,τα λεω αυτα γιατι μπορει αν δεν ειναι το προβλημα απο τον οτε,να ειναι το προβλημα της καλωδιωσης του σπιτιου.Παρε εσυ τις βλαβες και ανεφερε οτι εχεις χαμηλη ταχυτητα για το attenuation που εχεις,να το κοιταξουν,και βλεπωντας και κανοντας που λενε.

fotkap
21-11-11, 23:19
Δεν μου εδωσαν τιποτα οχι , αλλα σιγουρα χειροτερο απο αυτο που εχω θα μου εδιναν . Θα παρω τηλεφωνο και θα δω τη θα γινει ελπιζω να βγαλω ακρη ....

........Auto merged post: fotkap πρόσθεσε 5 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ευχαριστω για τις συμβουλες θα κανω post οταν εχω νεα !

FuS
22-11-11, 02:02
Βεβαιώσου αρχικά πως το ρούτερ είναι ρυθμισμένο σε adsl2+ mode.
Δοκίμασες άλλο splitter;
Ο συγχρονισμός σου πάντως είναι ιδιαίτερα χαμηλός.

fotkap
22-11-11, 14:29
Το router δεν εχει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση για adsl2+ , παντως αν δεις ποιο πανω το μοντελο ειναι adsl2+ , τωρα για το splitter θα ψαξω να δω αν εχω κανα αλλο να δοκιμασω .

fotkap
22-11-11, 16:35
Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχε ο πατερας μου με τις βλαβες του οτε του απαντησαν οτι αυτη ειναι η μεγιστη ταχυτητα που δινουν στον γερακα ..... ισχυει αυτο ; τη αλλο μπορω να κανω ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.