PDA

Επιστροφή στο Forum : μετατροπη isdn σε pstn



tolis13
22-11-11, 00:00
ενας ξαδερφος μου εχει 4νετ (μονο νετ) και θα γυρισει οτε.εχει isdn γραμμη και θελει να την κανει pstn.τα ερωτηματα ειναι.ποσο θα πληρωσει για την αλλαγη?μπορει οταν παει να κανει την αιτηση να πει κατευθειαν να το γυρισουν σε pstn και να κανει αιτηση για adsl over pstn?

Dannie
22-11-11, 01:13
ενας ξαδερφος μου εχει 4νετ (μονο νετ) και θα γυρισει οτε.εχει isdn γραμμη και θελει να την κανει pstn.τα ερωτηματα ειναι.ποσο θα πληρωσει για την αλλαγη?μπορει οταν παει να κανει την αιτηση να πει κατευθειαν να το γυρισουν σε pstn και να κανει αιτηση για adsl over pstn?
Αν το κουτι του ISDN το ειχε παρει απο τον ΟΤΕ τοτε οταν παει στα γραφεια για την αλλαγη να το εχει μαζι του διαφορετικα θα επιβαρυνθει οικονομικα(η θα του πουνε να το φερει πριν προχωρησουν στην αλλαγη).

tolis13
22-11-11, 01:16
το netmode το εχει απο τον οτε.

babis01
22-11-11, 11:35
Θα πρέπει να επιστρέψει το Netmode στον πΟΤΕ και στον επόμενο λογαριασμό θα υπάρχει μια επιβάρυνση 35 ευρο για την αλλαγή της γραμμής απο ISDN σε PSTN.

Cloudman
23-11-11, 22:31
Εγώ με τη σειρά μου να συμπληρώσω ότι πρέπει να ρωτήσει στον ΟΤΕ πριν κάνει την αλλαγή αν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες για adsl over pstn στην περιοχή του γιατί αλλάζοντας από isdn σε pstn αλλάζεις και πόρτα. Καλύτερα να κάνει αίτηση για μετατροπή παράλληλα με την αίτηση για adsl ώστε να μη βρεθεί προ εκπλήξεως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.