PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο ON σε HOL



sportis
22-11-11, 09:19
Καλήμερα!
είμαι στο τσακ για να πατήσω αποστολή με φαχ την αίτηση άλλα ψιλό διστάζω...
τι πράγμα κ αυτό λες και παίζεις κανένα τζοκερ, θα μου κάτσει δεν θα μου κάτσει?
είμαι στην on telecoms εδώ και κάνα 2ρι χρόνια, κάποιο σημαντικό πρόβλημα δεν έχω,
εκτός που μερικές φόρες η γραμμηι μπουκώνει και τα υψηλά ping που έχω, η γραμμή μου κλειδώνει στα 9500, μένω στο Μαρούσι και η απόσταση απο το κέντρο του Οτε είναι περίπου στο 1μιση χλμ. με την εξυπηρέτηση της hol που μίλησα μου είπε οτι το διπλανό σπίτι από έμενα που έχει hol κλειδώνει γύρω στα 12 άλλα κ αυτό σχετικό είναι, μπορεί σε έμενα να κλειδώνει παλι στα 9,
απο ping εσείς πως τα πάτε? άσο άφορα σε onlinegame..
Στα λεφτα δεν αλλάζει κάτι τα ίδια θα πληρώνω....:)

sportis
22-11-11, 11:33
ακυρο παιδες τελικα εστειλα αιτηση στην wind και ο θεος βοηθός...

Didimos_GR
22-11-11, 18:59
Wind έεε....??!!! Τί να πρωτοκάνει και αυτός !!!! :rolleyes:
:whistle:

CORDOBAN
22-11-11, 23:11
Εγώ πάντως προτιμησα Hol την είχα παλαιότερα αλλα την άλλαξα καθως τότε όλα εξαρτιοντουσαν από τον φριτζουλα και λόγω παιδιού δεν μπορουσα να μεινω χωρις τηλεφωνο σε διακοπή ρευματος(ήμουν νεός πατέρας ;) )
μέσα σε 10 μέρες εχουν ολοκληρωθει όλα και τη Πεμπτη φευγω.
Δυστηχώς η ΟΝ ειναι πολυ μπουκωμενη τελευταία και δεν βλέπω φως όσο gia forthnet ακριβη και χωρις τίποτα ουσιαστικό.

sportis
23-11-11, 09:17
ημουν αναμεσα σε hol και wind , τωρα θα δείξει στο τελος το αποτέλεσμα αν έκανα καλα η οχι, με την on όντως το τελευταίο διάστημα σέρνεται και εχει γινει κουραστικο...

CORDOBAN
23-11-11, 21:32
Παντως πλέον Hol,On,wind δινουν ρουτερ για γερα νεύρα.
Πρεπει να εισαι πολυ ήρεμος και δεκτικός Ανθρωπος για να δουλέψεις μαζί τους .

tnt
24-11-11, 11:23
Ον ήμουν κι εγώ.. Τα ρούτερ που δίνει η ON, το άσπρο και μάυρο Pirelli είναι τραγικά.. Αν δεν είναι κολλημένα στην αρχή, μετά από 1 χρόνο το πολύ θα κολλήσουν..

Πήγα HOL και το Netfaster IAD 2 είναι κλάσεις ανώτερο και ξεκλείδωτο.. Αυτή την στιγμή έχει 15 μέρες uptime και κανένα πρόβλημα με 4 γραμμές VoIP πάνω του..

CORDOBAN
26-11-11, 20:56
Εγώ ενεργοποιήθηκα 10 εργασιμες μετα την αποστολή τις αίτησης, τα στατιστικά πανω κατω τα ίδια με ΟΝ το ping αυξηθηκε λιγο κατο 15ms αλλα γλύτωσα το buffering tis ON.ΣΕ αναμονη νεόυ ρουτερ καθώς το pipiline παρέδωσε το πνεύμα του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.