PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για Modem ZXV10



denton
25-11-11, 17:57
Καλησπερα

Προσφατα αποφασισα να αυξησω την ταχυτητα απο 2 mps σε (μεχρι) 24 και ετσι το conn-x μου εστειλε νεο modem που να ειναι συμβατο. Το προβλημα ειναι οτι δεν λειτουργει. Η συνδεση εχει γινει κανονονικα, τα λαμπακια πρασινιζουν, αλλα τα δυο λαμπακια του Ιντερνετ και του Lan παροτι πρασινα συνεχιζουν να αναβοσβηνουν και δεν σταθεροποιουνται. Στο 192.168.1.1 επισης και τα τρια ειναι πρασινα και ΟΚ.

Εχει ακολουθησει καποιος την ιδια διαδικασια αναβαθμισης? Τι ακριβως φταιει? Θα πρεπει να ξαναπερασω το παλιο user και κωδικο του conn-x στην επομενη σελιδα πριν πατησω το apply, προκειμενου να ενεργοποιηθει το νεο modem? Εκει βρισκεται το προβλημα η δεν εναι καν σχετικο? Γιατι αν ειναι εκει το προβλημα το κακο ειναι πως δεν θυμαμαι πια παλιο κωδικο και username.

Προσπαθησα να επικοινωνησω με το 13888 τοσο απο σταθερο οσο και απο κινητο αλλα δεν ηταν δυνατο παροτι εκανα ακριβως οτι λενε οι ηχογραφημενες οδηγιες. Οποιο νουμερο και αν πατησεις το τηλεφωνο βουιζει οπως οταν το ανοιγεις για να παρεις καποιον. Σημειωτεον οτι οταν παρηγειλλα το νεο πακετο εκανα τη δουλεια μεσω τοπικου Οteshop αφου δεν μπορουσα μεσω 13888. Μεχρι στιγμης δεν εχει καταστει δυνατον να μιλησω με καποιον που να μου λυσει την απορια η να μου πει το παλιο user και pass.

emeliss
25-11-11, 22:51
Στον ΟΤΕ πρέπει να βάλεις user name και password. Τώρα τι έχει;

Αν έχεις πρόβλημα στο να καλέσεις το 13888 πήγαινε μια βόλτα από το oteshop να τους καλέσουν αυτοί.

denton
25-11-11, 23:18
Tωρα εχει otenet@otenet.gr. Χρειαζομαι το user που μπαινει πριν το @otenet.gr και το pass.

Καταλαβα οτι ειναι εκει το προβλημα επειδη οταν αποπειραθηκα να μπω με λαθος user η pass το φωτακι απο πρασινο που αναβοσβηνει εγινε κοκκινο. Αυτο που χρειαζομαι δηλαδη ειναι υπενθυμιση του παλιου pass και username οταν πρωτοεβαλα το conn-x. Κατι τοσο απλο και να μην μπορουν να σε εξυπηρετησουν ειναι απαραδεκτο. Μαζι με το modem μου εστειλαν και το συμβολαιο της 12μηνης συμβασης μαζι με μια φωτοτυπια. Αυτο το υπογραφω και το στελνω με fax? Αν δεν το υπογραψω μπορω να αλλαξω εταιρια πριν το τελος της συμβασης, η εχει ηδη ενεργοποιθει η συμβαση?

Οταν ξαναπηρα το oteshop και μου ειπαν οτι ειδοποιησαν το conn-x και καποιος θα επαιρνε τηλεφωνο αλλα δεν πηραν. Θα ξαναπροσπαθησω απο βδομαδα και αν δεν τα καταφερω θα περασω απο το oteshop. Οχι για να λυσω το προβλημα αλλα για να ακυρωσω τη συνδρομη μου στο conn-x.

emeliss
25-11-11, 23:39
Ότι νομίζεις. Πάντως το 13888 βγαίνει κανονικά.

denton
25-11-11, 23:43
Σε μενα παντως δεν βγαινει. Ουτε απο σταθερο ουτε απο κινητο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.