PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρεώσεις Νεας Τηλεφωνικης Γραμμής



bolos
26-11-11, 14:47
Καλημερα εκανα καινουρια συνδεση στην HOL με νεο αριθμο ολα καλα!
Ερχεται ο λογαριασμός:
Τελος ενεργοποιησης 35,90
τελος εγκαταστασης νεας τηλεφωνικης γραμμης 49,90

Συγγνωμη δεν ειναι υπερβολικο;
Καμια ιδιαιτερη εργασια δεν εγινε 2 καλωδια συνεδεσαν απο το ιδιο καλωδιο που παίρνει κ ο απο κατω απο μένα μενουμε σε διοροφο.
Ειναι φυσιολογικο;;;

valen_gr
26-11-11, 15:05
φυσιολογικο, αν αναλογιστεις οτι ο ΟΤΕ χρεωνει την hol περιπου τα διπλα για να παραδωσει νεα γραμμη.
Εσυ απλα ειδες την τελικη εργασια συνδεσης του βροχου, οχι την κατασκευη του βροχου απο τον ΟΤΕ.

bolos
26-11-11, 15:47
φυσιολογικο, αν αναλογιστεις οτι ο ΟΤΕ χρεωνει την hol περιπου τα διπλα για να παραδωσει νεα γραμμη.
Εσυ απλα ειδες την τελικη εργασια συνδεσης του βροχου, οχι την κατασκευη του βροχου απο τον ΟΤΕ.
Ok απλα μου ηρθε λιγο η κεραμιδα 85 € δεν ειναι κ λιγα!!!!Ενω με οτε θα πλήρωνα 35+ παγιο αρα ενταξει μια η άλλη!!

Vitruvian78
26-11-11, 21:44
Ναι αλλά σε αποζημιώνει και πάλι δίνοντάς σου 3 μήνες δώρο....ο ΟΤΕ δεν στα δίνει αυτά, αντιθέτως σε χρεώνει και τον αέρα που αναπνέεις απο τη στιγμή που γίνεις πελάτης του! Η λογική οτι δεν του επιτρέπεται να κανει προσφορές είναι παραπλανητική, καθώς η ΒΤ στη Βρετανία, που είναι επίσης δεσπόζουσα εταιρεία τηλεπισκοινωνιών, πέρισυ συγκεκριμένα έδινε τρείς μήνες δώρο στους πελάτες της. Εκεί δεν είναι παράνομο και στην Ελλάδα είναι παράνομο ο ΟΤΕ να κάνει τέτοιες προσφορές;; Μην παραπονιέσαι, πάλι καλά σου ήρθε, και τα ποσά που θα δίνεις στη hol θα είναι και πάλι χαμηλώτερα απο τον ΟΤΕ.

john84
27-11-11, 21:34
Η BT ρυθμιζεται απο την Ofcom για την δεσποζουσα θεση που κατεχει στην αγορα, το δικτυο της το εδωσε με λειτουργικο διαχωρισμο. Ο ΟΤΕ ρυθμιζεται με τον τροπο μου ρυθμιζεται διοτι δεν τον συμφερει να κανει τον ιδιο διαχωρισμο οποτε και τα κριτιρια ρυθμισης ειναι πιο αυστηρα ακομα και τωρα που η αγορα με τους εναλλακτικους ειναι περιπου στα ισα.

Vitruvian78
28-11-11, 00:42
Η BT ρυθμιζεται απο την Ofcom για την δεσποζουσα θεση που κατεχει στην αγορα, το δικτυο της το εδωσε με λειτουργικο διαχωρισμο. Ο ΟΤΕ ρυθμιζεται με τον τροπο μου ρυθμιζεται διοτι δεν τον συμφερει να κανει τον ιδιο διαχωρισμο οποτε και τα κριτιρια ρυθμισης ειναι πιο αυστηρα ακομα και τωρα που η αγορα με τους εναλλακτικους ειναι περιπου στα ισα.

Nαι έχεις δίκιο.....αυτό δεν το σκέφτηκα οτι εκει είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα....

Veldrin
28-11-11, 00:53
Καλημερα εκανα καινουρια συνδεση στην HOL με νεο αριθμο ολα καλα!
Ερχεται ο λογαριασμός:
Τελος ενεργοποιησης 35,90
τελος εγκαταστασης νεας τηλεφωνικης γραμμης 49,90

Συγγνωμη δεν ειναι υπερβολικο;
Καμια ιδιαιτερη εργασια δεν εγινε 2 καλωδια συνεδεσαν απο το ιδιο καλωδιο που παίρνει κ ο απο κατω απο μένα μενουμε σε διοροφο.
Ειναι φυσιολογικο;;;

Αφού στο έντυπο αίτησης, σε ενημερώνει για τα παραπάνω ποσά, δεν διαβάζεις πριν υπογράψεις ;

Falxifer
29-11-11, 10:53
Βασικά το έντυπο αίτησης ενεργοποίησης αναγράφει ξεκάθαρα τις χρεώσεις αυτές...το θέμα είναι εάν η γραμμή σου παίζει καλά.

Εγώ που είμαι συνδρομητής και της HOL (εδώ και ένα μήνα ) τρέχει μία χαρά, θα ανεβάσω και τα δεδομένα να μου πείτε κι εσείς, πάντως ούτε αποσυνδέσεις , ούτε πρόβλημα τηλεφωνίας.

bolos
02-12-11, 22:14
Αφού στο έντυπο αίτησης, σε ενημερώνει για τα παραπάνω ποσά, δεν διαβάζεις πριν υπογράψεις ;
Nαι αυτο μολυ ειπαν κ στην εξυπηρετηση πελατων .
Ειχα μεινει στα 70€ ενταξει 15 € παραπανω δεν χαθηκε ο τοπος!
Ευχαριστημενος ειμαι κοντευω να πιασω 5 με 6 αρα συνδεση κ 45.5 att και ολα αυτα με 25€ το μηνα ειναι πολυ συμφερουσα.
βεβαια πρεπει να πω οτι με το Νετφαστερ εχω αυτα τα νουμερα με το ασπρο το αλλο που δινουν βγαιζει 60dB att !!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.