PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή πακέτου-αποσυνδεσεις



Εύη Κ
27-11-11, 07:52
Καλημέρα παιδιά,

είμαι κανούρια στην παρέα σας και θα ήθελα την κατανόηση σας αν κάνω post σε λάθος forum.
Ο λόγος που σας βρήκα είναι γιατί τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα πολλών αποσυνδέσεων. Ήμουν κάτοχος του πακέτου 2play και πριν 5 μέρες έκανα αίτηση να μεταβώ στο 2play economy. Από την επόμενη κιόλας μέρα άρχισαν οι αποσυνδέσεις. Σημειωτέον ότι είμαι στην forthnet εδω και 4 περίπου χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Είναι φυσιολογικό αυτό? Οφείλεται στην αλλαγή πακέτου? Από την τεχνική υποστήριξη μου είπαν ότι φταιει το router μου το οποίο επισης δεν έχω αλλάξει εδω και 4 χρόνια και όχι δεν είναι αυτό που δίνει η forthnet.
Όλες οι ιδεες δεκτές
Σας ευχαριστώ πολυ

lehrer
27-11-11, 08:41
Δεν νομίζω οι αποσυνδέσεις να οφείλονται στην αλλαγή πακέτου καθώς δεν γίνεται κάποια αλλαγή στο τεχνικό μέρος είναι καθαρά εμπορικό θέμα. Δοκίμασε το ρούτερ της Forthnet να δεις πως θα πάει.

Εύη Κ
27-11-11, 09:14
Δυστυχως δεν το έχω πλέον. Επειδή όταν το είχα βάλει στις αρχες μου έκανε κάτι παρόμοιο αλλα όχι με τόσο μεγάλη συχνότητα το έδωσα σε ένα φίλο. Έχω ενα της connex κάνεί? Με reset μπορεί να στρώσει?

lehrer
27-11-11, 09:36
Δοκίμασε με reset. Το ρούτερ της connx κάνει αρκεί να περάσεις τους κωδικούς της σύνδεσής σου. Αν δεν αλλάξει κάτι άλλαξε το splitter ή το φίλτρο ανάλογα τι χρησιμοποιείς.

Εύη Κ
27-11-11, 09:59
Ευχαριστώ πολυ. Θα δοκιμάσω reset και μετα αν είναι θα αλλάξω το router. Δοκίμασα να κάνω και update το firmware γιατί δεν το έχω κάνει ποτε αλλα δεν τα κατάφερα. Θα δείξει. Τουλάχιστον να σιγουρευτώ ότι δεν έκανε κάτι η forthnet γιατί η συμπτωση ήταν διαολεμένη.
Θα ενημερωσω για την προοδο

tolisscsd
28-11-11, 00:07
Τουλάχιστον να σιγουρευτώ ότι δεν έκανε κάτι η forthnet γιατί η συμπτωση ήταν διαολεμένη.
Δηλαδή, υπονοείς ότι η Forthnet σε εκδικείται επειδή έκανες downgrade?:blink::crazy:

Εύη Κ
28-11-11, 06:51
Εκδίκηση δεν θα το έλεγα αλλα χαμηλότερης ποιότητας υπηρεσίες θα μπορούσε... δεν θα είναι όυτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά που πέρνεις ότι πληρώνεις. Εντάξει δεν είμαι γνώστης και μάλλον λέω χαζομάρες αλλά μου πέρασε και αυτό από το μυαλό :oops:
Ήθελα να ακούσω και από κάποιον εκτος forthnet τι συμβαίνει να σιγουρευτώ. Αυτό είναι όλο....

sportis
28-11-11, 10:49
σε πια περιοχη εισαι? μηπως κανουν καποιες εργασιες λεω εγω τωρα:hmm:

Εύη Κ
28-11-11, 13:24
Στον Εύοσμο είμαι θεσσαλονίκης αλλα τους ρώτησα ήδη για αυτό και μου απάντησαν κατηγορηματικά πως όχι. Κι εγώ αυτό νόμιζα εξ αρχής.

Έκανα το reset αλλα τίποτα. Θα δοκιμάσω και το άλλο router μόλις βρω χρόνο και βλέπουμε...

Εύη Κ
02-12-11, 10:46
Στον Εύοσμο είμαι θεσσαλονίκης αλλα τους ρώτησα ήδη για αυτό και μου απάντησαν κατηγορηματικά πως όχι. Κι εγώ αυτό νόμιζα εξ αρχής.

Έκανα το reset αλλα τίποτα. Θα δοκιμάσω και το άλλο router μόλις βρω χρόνο και βλέπουμε...

Σήμερα τελικά καταφερα να δοκιμάσω το άλλο router και εδώ και 2 ώρες δεν έχω αποσυνδεθεί. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Επομένως εφταιγε αυτό παιδιά είχατε δίκιο. Ζητώ συγνώμη για την καχυποψία μου.
Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο και τη βοήθεια σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.