PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl over ΧΑΝΙΑ. αίτηση και εξαφάνιση κυκλωμάτων.



sada12
20-04-04, 18:31
Να ξεκινήσω λέγοντας ότι δεν ξέρω αν τα παρακάτω έχουν ξαναγραφτεί.
Εξαφάνιση κυκλωμάτων.
Εδώ και κάμποσο καιρό κοιτούσα σε πολύ τακτά χρονικά διαστήματα στο oteshop αν για τον αριθμό μου υπάρχει δυνατότητα για adsl. Από το ξεκίνημα υπήρχε, και σε pstn και σε isdn. ‘Ξαφνικά’ όμως πριν περίπου μια εβδομάδα η και λίγο πιο πολύ ως δια μαγείας όλα τα pstn κυκλώματα για adsl εξαφανίστηκαν από τα Χανιά. Και τα 2 κέντρα του οτε δεν έχουν. Μπορείτε να το διαπιστώσετε και οι ίδιοι βάζοντας αριθμούς στην τύχη (28210 είναι ο αυτόματος).
Εχθές έκανα αίτηση για adsl->pstn και ζητώντας αλλαγή της γραμμής μου που είναι isdn σε pstn.
Στα σχόλια που έχει η on-line αίτηση από το site του oteshop ζήτησα να μην γίνει άμεσα η αλλαγή της γραμμής σε pstn, πριν να υπάρχει διαθέσιμη adsl over pstn.
Σήμερα το πρωί επικοινώνησαν μαζί μου, και η κυρία που μου μίλησε έδειχνε σαστισμένη από το περίεργο αίτημα μου. Αφού της το εξήγησα και προφορικώς μου είπε ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει, και θα πρέπει να ακυρώσει την αίτηση μου.
Της είπα να το κάνει. Τόσο δύσκολο είναι να μην θέλω να χάσω την isdn πριν να είναι έτοιμοι να μου προσφέρουν adsl over pstn?.
Το ερώτημα μου είναι το εξής
Ποιος από τους δύο έχει δίκιο?
Εγώ που δεν θέλω να χάσω την isdn μέχρι να βάλουν pstn->dsl ή ο οτε που μου λέει ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται, και θα πρέπει να μετατρέψω την γραμμή από τώρα σε pstn και όποτε έχουν θα μου φέρουν adsl?

@ ADSLgr.com All rights reserved.