PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση στην Καλλιθέα



tragikos
05-12-11, 12:50
Καλησπέρα σας,
φίλος μου ενδιαφέρεται να βάλει Wind, συνδυάζοντας την με πρόγραμμα κινητής αφού απ' ότι φαίνεται του έρχεται πιο φθηνά έτσι. Μένει Καλλιθέα (Αττικής) και ζήτησε την άποψη μου.

Δεν έχω ιδέα όμως από Wind, διαβάζω γενικά υπάρχουν κάποια θέματα με τις ταχύτητες. Υπάρχει κανείς που να έχει βάλει Wind στην Καλλιθέα να πει την εμπειρία του;

Ευπρόσδεκτες και απόψεις γενικότερα για την Wind και αν αξίζει η μετάβαση σε αυτήν (από HOL συγκεκριμένα).

Ευχαριστώ :)

lex_luthor
05-12-11, 18:15
H αλήθεια είναι πως δεν έχω προσωπική εμπειρία από Καλλιθέα, έχω όμως από Wind και από Hol αλλά και από την πιο πρόσφατη μετάβαση μου από την On Telecoms. Γενικά με τη Wind είμαι απόλυτα ικανοποιημένος: οι αποσυνδέσεις έχουν μηδενιστεί και η ταχύτητα είναι κατά πολύ βελτιωμένη σε μια περιοχή που είναι από μόνη της προβληματική.

Gigas
05-12-11, 18:39
Καλλιθέα speaking.

Ευχαριστημένος κατά 99%. (καλό ποσοστό το θεωρώ :) )
Σε απόσταστη σχετικά κοντινή απο τον ΟΤΕ (όπου και κατοικούν τα συστήματα της Wind) η ταχύτητα που κλειδώνω είναι στα 16500 σταθερά.
Το μόνο 'παραπονάκι' που έχω είναι κάποιες αποσυνδέσεις που γίνονται σε τακτικά-άτακτα χρονικά διαστήματα και τα οποία επαναλαμβάνονται δύο τρεις φορές πριν σταθεροποιηθεί πάλι η γραμμή για τις επόμενες π.χ 24-30 ώρες, οπότε και να θα αρχίσει να επαναλαμβάνεται το φαινόμενο.

Η επανασύνδεση γίνεται αυτόματα και γρήγορα μεν, σε σημείο που να μην γίνεται αντιληπτό πολλές φορές αλλά εάν σερφάρεις πχ εκείνη την στιγμή (ή ακόμη χειρότερα αν παίζεις κανένα παιχνίδι), η πολλαπλή αποσύνδεση επί 2-3 λεπτά είναι λίγο ενοχλητική -όχι τόσο ώστε να με κάνει να τους αλλάξω πάντως-.

Κατά τα άλλα, είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος ειδικότερα όσον αφορά στην τιμή, όπου το συνδυαστικό πακέτο σταθερής-Ιντερνετ-κινητών κάνει την παραμονή μου σχεδόν βέβαιη για πολύ καιρό.

tragikos
05-12-11, 21:16
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο :)

Zinc
06-12-11, 00:33
Χρησιμοποιώ Wind εδώ και σχεδόν ένα χρόνο (όχι όμως στην περιοχή της Καλλιθέας) και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ακόμη και όταν χρειάστηκα να επικοινωνήσω με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, έλυσα σχετικά σύντομα το πρόβλημα που είχα συναντήσει το οποίο αφορούσε στην ταχύτητα της γραμμής.

Επίσης όπως είπε και ο "Gigas" οι χρεώσεις της εταιρίας είναι πολύ ελκυστικές, για αυτό και εγώ σκοπεύω να παραμείνω για καιρό :oneup:

tragikos
06-12-11, 15:46
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όπως φαίνεται ο φίλος μου θα προχωρήσει στην αλλαγή ;)

Zinc
13-12-11, 01:24
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όπως φαίνεται ο φίλος μου θα προχωρήσει στην αλλαγή ;)

Να είσαι καλά! Ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.