PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ



arisr
05-12-11, 16:09
Την Τούμπα θεσσαλονίκης στην hol φαίνεται δεν την προσέχουν ιδιαίτερα. Πληρώνω για 24 και συγχρόνιζε πριν μια εβδομάδα, στα 7,400 περίπου. Κάποια στιγμή είχαμε ένα black out και σε τηλέφωνο και σε internet και μετά μέχρι σήμερα ένα internet να σέρνεται και να πέφτει συχνά.
Επειδή μου είπαν ότι μπορεί να φταίει η εσωτερική εγκατάσταση, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος φίλος από την περιοχή (Άγιος Χριστόφορος), αν μετά το black out είναι ολα ok;
TNX
:evil:

balandis
06-12-11, 20:17
ανεβασε τα στατιστικα του ροθτερ τα παιδια εδω ξερουν να σε βοηθησουν ελπιζω καποιος...δες εκει που λει ταχυτητα ...snr margin , κτλ

chris_tos
07-12-11, 12:52
μια απο τα ιδια παιδες !!!
Κατω τουμπα (αγιο θεραποτντα) απο 14000-15000 εδω και 7-8 μερες σταθερα στα 7000-7500 με πολλα disconect :(:(:(

DREAMBOX
08-12-11, 19:00
και εγω Λαρισα μια απο τα ιδια..ιδιως οι αποσυνδεσεις ..πανε συννεφο..αφου εχω αγανακτησει....(εννοειται πηρα τφ και ακουσα τισ γνωστες δικαιολογιες)..αφου σκεφτομαι να επιστρεψω στο οτε και ας πληρωσω το μπονους ποινης που ειναι περιπου 70 ευρω,,,,!!! ουφ..!!

arisr
11-12-11, 11:38
Την προηγούμενη εβδομάδα, έκανε κάποιες κινήσεις η hol, για να αποκατασταθεί το πρόβλημα. Η χαρά μου κράτησε μόνο λίγες ώρες. Ήρθε τεχνικός, μου είπε ότι το πρόβλημα είναι έξω από το σπίτι μου και ένα απόγευμα συχρόνισε 6 με 7. Το ίδιο βράδυ επεσε πάλι κάτω από ένα. Έκτοτε πάλι στην αναμονή.
Τα στοιχεία για όποιον θέλει να βοηθήσει είναι:

Line Status SHOWTIME

Link Type Automatic G.992.5 (ADSL2+) / Interleaved Path

Up Stream 88 (Kbps.)
Down Stream 914 (Kbps.)

Noise Margin Upstream 11 dB Downstream 10 dB

Attenuation Upstream 18 dB Downstream 37 dB


Indicator Name
Fast Path FEC Correction Upstream 0 Downstream 0
Interleaved Path FEC Correction Upstream 0 Downstream 1494
Fast Path CRC Error Upstream 0 Downstream 0
Interleaved Path CRC Error Upstream 2 Downstream 173
Loss of Signal Defect Upstream 1 Downstream ---
Fast Path HEC Error Upstream 0 Downstream 0
Interleaved Path HEC Error Upstream 0 Downstream 0

Statistics:
Received Cells
10014923

Transmitted Cells
717211

:mad:

Maax
11-12-11, 20:27
Καλαμαριά, χωρίς αποσυνδέσεις αλλά έχω χαμηλό συγχρονισμό ενώ είχα 8.5 μέχρι και χτες το βράδυ, σήμερα έχω 6.5 και με την υπηρεσία ipTV ενεργοποιημένη

# Data Rate:
-------------------------Upstream---------Downstream
Actual Data Rate------807 (Kbps.)--------6588 (Kbps.)

# Operation Data / Defect Indication:
Operation Data----Upstream----Downstream
Noise Margin-------12.0 dB--------11.0 dB
Attenuation---------18.2 dB--------30.2 dB


Με Trellas συγχρόνιζα από 12 έως και 14 με αρκετά προβλήματα
Με Fortnet συγχρόνιζα από 7 έως 12 κοινώς καρδιογράφημα χωρίς κανένα πρόβλημα

darkmoon
12-12-11, 12:34
Επιβεβαιώνω τα πολλά προβλήματα τελευταία στη Λάρισα.Απαράδεκτη κατάσταση εντελώς.
Από Ιανουάριο πάω cyta.

ditheo
12-12-11, 15:10
Εγώ μετά το blackout συγχρονίζω πιο ψηλά! από 13,1Mbps στα 16,7Mbps. χωρίς να αλλάξω κάτι.

arisr
12-12-11, 17:28
Εγώ μετά το blackout συγχρονίζω πιο ψηλά! από 13,1Mbps στα 16,7Mbps. χωρίς να αλλάξω κάτι.

Δώσε μου πίσω τα Mbpsμου...

Χωρίς πλάκα, αρχίζει να με κουράζει η ιστορία. Μου είπαν ότι ειδοποίησαν τεχνικό και να περιμένω τηλέφωνό του. Και ο τεχνικός θα πάρει τηλέφωνο να ξαναδεί τα ίδια και να περάσει άλλη μια εβδομάδα και πάλι από την αρχή...
Ακόμα και ο πΟΤΕς να φταίει, εγώ την hol πληρώνω, φτάνουν οι δικαιολογίες.
Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.
Respect.
:mad:

darkmoon
13-12-11, 20:02
Εγώ μια χαρά συγχρονίζω αλλά κατεβάζω με 5kb/sec - 150kb/sec το πολύ.
Οι άνθρωποι πρέπει να είναι σε σύγχυση....

arisr
14-12-11, 23:06
Τελικά μετα από δευτερη επισκεψη τεχνικου, εστειλαν να κανει έλεγχο παλι ο πΟΤΕ. Κατι πατουσε ενα καλωδιο ή κάτι τέτοιο. Συγχρονισμος τωρα στα 8. Μεγαλεία. Θα κρατήσει όμως;

kris773
30-12-11, 22:15
παιδια εγω εκανα αναβαθμιση απ το lite 6mbps se 24 και δε βλεπω διαφορα αποτι βλεπω ειναι στο 8mbps συνεχεια μενω ανω τουμπα αγιο χριστοφορο ειναι καλα η λιγο χαμηλα μου φενετε δε γνωριζω και πολλα γιαυτο παρακαλω καθε ενημερωση-βοηθεια ειναι πολυτιμη

........Auto merged post: kris773 πρόσθεσε 15 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


παιδια εγω εκανα αναβαθμιση απ το lite 6mbps se 24 και δε βλεπω διαφορα αποτι βλεπω ειναι στο 8mbps συνεχεια μενω ανω τουμπα αγιο χριστοφορο ειναι καλα η λιγο χαμηλα μου φενετε δε γνωριζω και πολλα γιαυτο παρακαλω καθε ενημερωση-βοηθεια ειναι πολυτιμη
:clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.