PDA

Επιστροφή στο Forum : wind η hol ?????



alext
07-12-11, 01:38
καλησπερα σας. Ειμαι κατοικος μοσχατου ειχα ontelecoms και ειχα προβλημα με την ταχυτητα adsl και την αλαξα με την cyta για καλυτερα ,αλλα δυστυχως χειροτερα!!!!
και ζητησα διακοπη.Ξερει καποιος να μου πει ποια θα ηταν η καλυτερη για την περιοχη μου??

WIND H HOL???

a.libe
08-12-11, 16:00
εξαρταται ...κοιτα και φορθνετ μερια

sportis
09-12-11, 13:24
καποιος απο Μοσχατο για να εξυπηρετησει το παλικαρι...??

xmperop1
09-12-11, 20:47
Εξαρτάται από την περιοχή που μένει στο Μοσχάτο.
Το Μοσχάτο παίρνει από 2 κέντρα,Καλλιθέας,Ιπποδρόμου και Ν.Φαλήρου.

alext
12-12-11, 22:16
καλησπερα μενω χαμηλα στην φλεμινγκ και χρυσοστομου σμυρνης.

xmperop1
12-12-11, 22:46
καλησπερα μενω χαμηλα στην φλεμινγκ και χρυσοστομου σμυρνης.

Κανονικα ανήκεις στο κέντρο Ιπποδρόμου οπότε υπολόγιζε κανα 10άρι βαριά βαριά.
Το δίκτυο της περιοχής δεν είναι και το καλύτερο μη χαλιέσαι άλλο.

alext
21-03-12, 13:55
διαφορα μεταξυ cyta και wind το τριτο ειναι που μου μείωσαν το noise margin !!!!

rico
24-03-12, 12:22
Για να μην ανοίγω καινούριο τόπικ θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στις 28 Μαρτίου τελειώνει η 12μηνη μου σύμβαση με τη wind και θα πάω προς hol μεριά. Μπορώ να κάνω από τώρα την αίτηση ή πρέπει να περιμένω μέχρι τις 28; Μην μου έρθει κανένα τέλος διακοπής προ 12μηνου και αρχίζω και τους καταριέμαι :whistle:

africa_twin
24-03-12, 14:51
Περίμενες ένα χρόνο, περίμενε ακόμα 4-5 μέρες γιατί αφορμές ψάχνουν...
Αν το θέμα είναι οικονομικό ζήτα τους να σου κάνουν προσφορά και αν σε συμφέρει παραμένεις. ;)Αν όχι κάνεις την αίτησή σου για όποιον πάροχο θέλεις!

rico
24-03-12, 23:01
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Δεν ειναι οικονομικοι λογοι. Πανω κατω τα ιδια εμπορικα πακετα εχουν. Δεν εχω καποιο τεραστιo παραπονο απο wind παντως. Απλα τοτε με τη μεταβαση απο τη netone δεν το ειχα επεξεργαστει καλα το ζητημα. Θα περιμενω επομενως λιγες μερες ακομα.

sba
25-03-12, 02:02
Rico, δεν έχεις θέμα με τις ημερομηνίες, ετσι κι'αλλιως μετρά η σύνδεση σου μέχρι την ημερα μετάβασης σε νεο παροχο, κατι που αποκλείεται να συμβεί σε 4-5 μέρες. Όχι απο την ημερομηνία της αίτησης.
Παντως να ξέρεις ενημερωτικά, μολις στειλει η Χολ το αιτημα διακοπής στη Wind, θα σε πάρουν τηλέφωνο απο τη Wind να σου κάνουν προσφορά να παραμείνεις επειδή έκλεισες χρόνο. Αν είχες Double Play L οπως είχα εγώ, θα σου προτείνουν να παραμείνεις με νέα τιμή παγιου στα 24,90€ αντί για 41€. Ετσι ακριβώς έγινε με μένα, και ακύρωσα την αιτηση με Χολ. Βγαίνουν αρεκετά λιγότερα, ακόμα και με τους τρεις μήνες δωρεάν που προσφέρει η Χολ.

rico
25-03-12, 11:05
Αχα. Κλασικα εμπορικα τμηματα. Μου ειχαν κανει κατι παρομοιο απο βονταφον οταν ειχα κανει αιτηση φορητοτητας. Και στην adsl τα ιδια ε; Αψογη προσφορα σου εκαναν παντως. Θα προχωρησω κανονικα προς hol και βλεπουμε. Προφανως αν μου κανουν προσφορα που θα κερδιζω 100€ το χρονο θα μεινω. Αλλα για 2-3 ευρω δε το συζηταω. Σ ευχαριστω για την ενημερωση. Οποιοδηποτε νεοτερο θα το γραψω εδω

rico
27-03-12, 18:27
Επανέρχομαι. Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα ανταποκρίθηκαν. Έστειλα χθες βράδυ την αίτηση στη hol, σήμερα το πρωί σκάει τηλέφωνο από τη wind με ακριβώς τα ίδια λεφτά που είπε o sba. 24,90€ για DP L. Μου πρότεναν αντίστοιχα αμα ήθελα το Μ με 20,40€. Τα έβαλα κάτω και γλυτώνω περί τα 110-115€ το έτος. Και επείδη με τέτοιους καιρούς και αυτά τα λεφτά χρήσιμα είναι, δέχτηκα και ακύρωσα την αίτηση. Ίσως τελικά έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω προσφορά προτού προχωρήσω σε διακοπή. Αναρωτιέμαι βέβαια αν θα μου έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά. Τεσπα. Δεν μας κάνουν και χάρη στο κάτω κάτω :)

kasi
27-03-12, 22:59
είχα πακέτο με τα 34€ τον μήνα , νομίζω είναι το Μ. είχα στείλει μέιλ πωσ είναι πολλά και να μου κάνουν κάποια καλύτερη τιμή , μου είπαν πωσ θα ΠΑΩ στα 27€ τον μήνα απλά αν φύγω πριν τουσ 12 μηνεσ θα δώσω πίσω την διαφορά τον 7€/μήνα

sba
27-03-12, 23:05
Επανέρχομαι. Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα ανταποκρίθηκαν. Έστειλα χθες βράδυ την αίτηση στη hol, σήμερα το πρωί σκάει τηλέφωνο από τη wind με ακριβώς τα ίδια λεφτά που είπε o sba. 24,90€ για DP L. Μου πρότεναν αντίστοιχα αμα ήθελα το Μ με 20,40€. Τα έβαλα κάτω και γλυτώνω περί τα 110-115€ το έτος. Και επείδη με τέτοιους καιρούς και αυτά τα λεφτά χρήσιμα είναι, δέχτηκα και ακύρωσα την αίτηση. Ίσως τελικά έπρεπε να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω προσφορά προτού προχωρήσω σε διακοπή. Αναρωτιέμαι βέβαια αν θα μου έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά. Τεσπα. Δεν μας κάνουν και χάρη στο κάτω κάτω :)

Ναι, και θα στο'λεγα να τους επαιρνες τηλ πρώτα, αλλα οντως, δεν ξέρουμε αν θα προτειναν τα ίδια, ενω με την αίτηση σ'αλλον πάροχο είναι σιγουρο ότι εχεις σκοπο να φύγεις, και εκεί επιμένουν περισσότερο.

Εμένα μου'παν το αλλο, ότι θα το μειωναν έτσι κι'αλλιως "αυτόματα" στα 24,90 επειδή εκλεινα χρονο. Δεν το πιστεψα βέβαια, αλλα δεν έχει σημασία. Σκοπος ειναι να βγαινουμε κερδισμένοι. Τους ρώτησα επίσης αν διακόψω αργότερα τι θα μου στοιχίσει, και ειπαν απλα θα πληρώσω τη διαφορά της προσφοράς για όσους μήνες το κάνω χρήση. Παντως πολύ καλή προσφορά. Ελπίζω να μην κρύβει τιποτα, τύπου "α, είναι χωρίς ΦΠΑ" ή κάτι αναλογο, γιατί ξέχασα να το διευκρινίσω αυτό, αν και δεν νομίζω να παίζει κατ τετοιο. Θα'ταν πολύ χοντρο, και το μονο που θα κέρδιζαν θα'ταν να παραμείνω για αλλον έναν μηνα πριν φύγω για αλλου. Θα ξερω σίγουρα τις επομενες μέρες που θα εκδοθεί ο νέος μου λογαριασμός. Θα ενημερωσω εδώ.

Ας το ξέρουν παντως οσοι έχουν σκοπο να αλλαξουν παροχο κυρίως για οικονομικούς λόγους. Δεν χάνουμε τιποτα να παιρνουμε τον ίδιο μας τον παροχο ενα τηλεφωνο πριν μπουμε στη διαδικασία να αιτησης για αλλου. Να ρωταμε ξεκάθαρα τι μας προτείνουν να παραμείνουμε πελάτης τους. Δεν ειναι ντροπή, ειδικά τέτοια εποχή.

sba
27-03-12, 23:21
είχα πακέτο με τα 34€ τον μήνα , νομίζω είναι το Μ. είχα στείλει μέιλ πωσ είναι πολλά και να μου κάνουν κάποια καλύτερη τιμή , μου είπαν πωσ θα ΠΑΩ στα 27€ τον μήνα απλά αν φύγω πριν τουσ 12 μηνεσ θα δώσω πίσω την διαφορά τον 7€/μήνα

Ναι, ετσι ειναι, αλλα ο rico εχει δικιο, το doubleplay Μ έχει πεσει στα 20.40 € μετά το πρώτο χρόνο. Το ξέρω γιατι το πρότειναν σε μένα. Ελπίζω να μην είναι οντως αναγκαία η αιτηση για αλλου να 'τρομάξουν' να στο χαμηλώσουν. Θα σου προτεινα καλύτερα να τους πάρεις τηλέφωνο να το πεις ξεκάθαρα οτι φεύγεις για οικονομικούς λόγους, να δεις αν θα σου προτείνουν τα 20€. Δεν χάνεις τιποτα. Εξάλλου έχω την αίσθηση αυτες οι τιμες / προσφορές που λεμε εδώ ειναι προσφατες. Κάτι τετοιο μ'αφησαν να καταλάβω.

kasi
27-03-12, 23:40
χμ νομίζω πωσ δεν υπάρχει καλύτερη τιμή από τα 27€ , οπότε δεν εχω που να κάνω αίτηση για να τουσ τρομάξω :-)

sba
29-03-12, 21:26
Ενημερωτικά, μού'ρθε χθες ο 13ος λογαριασμός, κανονικά πάγιο οπως είπαν 24,90€ για Double Play L αντί για 41,24€ που ήταν. Αν δεν κάνω λαθος, νομίζω είναι η χαμηλότερη τιμή για DP-Large που υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή. Οποτε ολα σουπερ! :) Θυμάμαι όταν το'πα στο ατομο στη HOL όταν πήρα να ακυρώσω την αιτηση μου, ξαφνιάστηκε για το ποσα λίγα ήταν. Να'χα και ταχύτητες της προκοπής, ακόμα καλυτερα θα'ταν... αλλα στη συγκεκριμένη δεν φταίει ο πάροχος. Τα ίδια χάλια είχα και με Φορθνετ & HOL παλιότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.