PDA

Επιστροφή στο Forum : ---



makpi
21-04-04, 18:18
ΜΕΧΡΙ τωρα περιμενα για adsl over isdn. εδω και 4 μηνες περιμενα να μπει καμια αναβαθμιση.
Αγανακτησα και τωρα δεν υπαρχει ουτε adsl over pots.
Τι να κανω? :-(

ALiTiS
21-04-04, 18:35
sex

mpouf
21-04-04, 20:24
να περιμενης

HellV1L
21-04-04, 22:18
να κανεις ταμα

opimis
22-04-04, 21:30
Ωωω ρε μέλλον που έχω!!! Και έλεγα ότι οι δυο μήνες που περιμένω εγώ είναι πολλοί! :wink:
Ράδιοαρβύλες λένε πάντως ότι κάτι μπορεί να γίνει μέσα στο Μάιο… :roll:

Ακόμη και οι πόρτες στο τάβλι adsl μου θυμίζουν!!!:lol: :lol:

psyxakias
22-04-04, 21:51
βόμβα (περιττό να πω που)

blackjim
22-04-04, 23:58
ρε σεις οι I.wait.ADSL.for.a.long.time πολλοι ειστε μου φαινεται...
μαλλον πρεπει να κανετε κανα συλλογο, και να προωθησετε τα δικαιωματα σας. :lol:
μπορειτε επισης να κανετε τρομοκρατικες επιθεσεις κατα του πΟΤΕ σε "Jihad" style. να ριχνετε κολονες του πΟΤΕ, να σκιζετε τους λογαριασμους του πΟΤΕ στα γραμματοκιβωτια, να καιτε καρτοτηλεφωνα και αλλα παρομοια... :lol:
μετα την μεση ανατολη θα εχουμε την ευρυζωνικη! :lol:
γιατι απο μισος αλλο τιποτε,ετσι?

παντως για συντομη λυση... χλωμα τα πραματα!

lacoste
23-04-04, 00:14
παντως για συντομη λυση... χλωμα τα πραματα!

Δυστυχώς γιά μένα αλλά καί γιά πολλούς άλλους I.wait.ADSL.for.a.long.time έχεις απόλυτο δίκιο...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

HellV1L
23-04-04, 00:15
ΕΛΛΗΝΕΣ MOUJAHEDIN υποψηφιοι adslαδες σας καλω να ενωθουμε για να πληξουμε εντονα τον μισητο εχθρο πΟ.Τ.Ε αρχιζοντας με jetspeedοβολισμο και zyxelοβολισμο εμπρος απο καθε κεντρο του πΟ.Τ.Ε ...

HellV1L
23-04-04, 00:19
εεεεεεεεεεεεεεεεεε πλακα κανω μην παροτρυνεστε... (***οχι πως ειναι και ασχημη ιδεα***)

opimis
23-04-04, 00:27
Ο apos74 είχε δώσει μια καλή ιδέα!!!
Είχε γράψει, να μαζευτούμε έξω από τα κεντρικά του πΟΤΕ, ο καθένας με μια πόρτα στο χέρι… ξύλινη, μεταλλική , πλαστική, πατζούρια με οποιαδήποτε τέλος πάντων πόρτα!!!
Και στα πανό να γράφουμε… «ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΟΡΤΕΣ;;; ΣΑΣ ΦΕΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!»
:lol:

Cafeeine
23-04-04, 01:47
Λοιπόν,
Ξεκινάμε την Πανελλήνιο Οργανωση Υποστηριξης και Συμπαράστασης Ταλαιπωρημένων Ιντερνετάδων σε Αναμονή. Η οργάνωση αυτή θα αντιμετωπίζει τον ΟΤΕ όπως λέει το όνομά της και θα δουλεύει για όλους όσους δεν μπορούν να αντέξουν τα τερτίπια του ΟΤΕ. Οπου δεν παίρνει λογική, θα επεμβαίνει.

Τι λέτε έχουμε μέλλον?

opimis
23-04-04, 02:14
Λοιπόν,
Ξεκινάμε την Πανελλήνιο Οργανωση Υποστηριξης και Συμπαράστασης Ταλαιπωρημένων Ιντερνετάδων σε Αναμονή. Η οργάνωση αυτή θα αντιμετωπίζει τον ΟΤΕ όπως λέει το όνομά της και θα δουλεύει για όλους όσους δεν μπορούν να αντέξουν τα τερτίπια του ΟΤΕ. Οπου δεν παίρνει λογική, θα επεμβαίνει.

Τι λέτε έχουμε μέλλον?

Σκέφτηκα μόνο πως θα λέμε την οργάνωση εν συντομία με τα αρχικά

(Π)πανελλήνια (Ο)οργάνωση (Υ)αποστήριξης και
(Σ)συμπαράστασης (Τ)ταλαιπωρημένων (Ι)ντερνετάδων σε (Α)αναμονή
Π.Ο.Υ.Σ.Τ.Ι.Α

Δεν φταίμε εμείς αν ο οΠΟΤΕ μας κάνει … πρέπει να αμυνθούμε :lol: :lol:

dantouan
23-04-04, 02:27
Χαχαχαχαχα καλο πολυ καλο

kostthem
23-04-04, 07:29
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gprs
23-04-04, 09:12
Θα σας πω ένα «παραμύθι»
Μια φορά κι έναν καιρό ένας κακόμοιρος χρήστης διαδυκτίου αποφάσισε να φύγει από την μιζέρια του ISDN και να μπει στον θαυμαστό κόσμο του ADSL, τι τραγωδία;
Έχει και το μικρόβιο της απέχθειας στον ΟΤΕ, λέει θα βάλω VIVODI πάει σε αυτό το πραγματικά εργονομικό www.vivodi.gr και πληκτρολογεί τον αριθμό του τηλεφώνου του σπιτιού του, και η εφαρμογή του λέει πως μπορεί να έχει ADSL μόνο μέσω γραμμής ΟΤΕ.
Ο φίλος μας δεν πτοείται και δοκιμάζει την τύχη του στην TELEPASSPORT παίρνει στο 13899 (άψογη εξυπηρέτηση) και δέχεται την δεύτερη ψυχρολουσία από την τηλεφωνήτρια, «Όχι κύριε δυστυχώς δεν διαθέτουμε SDSL στην περιοχή σας ακόμα».
Ο φίλος μας δεν το βάζει κάτω μπαίνει στο www.oteshop.gr πληκτρολογεί αριθμό τηλεφώνου και επιλέγει ότι έχει γραμμή ISDN η απάντηση είναι ότι ναι μεν υπάρχει η τεχνολογία αλλά όχι η διαθεσιμότητα στην περιοχή του, λέει για να δω και την εκδοχή της PSTN και ως εκ’ θαύματος υπάρχει διαθεσιμότητα.
Πάει λοιπόν στον ΟΤΕ και κάνει αίτηση για γραμμή PSTN (μίας και θέλει για πολλούς λόγους να έχει δική του γραμμή) και περιμένει 2 εβδομάδες χωρίς να γίνει τίποτα, σκέφτεται να πάρει στον ΟΤΕ να ρωτήσει τι γίνεται, η απάντηση του υπαλλήλου «η αίτηση σας είναι σε προμέτρηση, δεν υπάρχει δίκτυο στην περιοχή σας»
Ο ήρωας μας ένοιωσε να χάνει το έδαφος κάτω από τα πόδια του, «είμαι πολύ νέος για να πάω από έμφραγμα»
Και έρχεται το κερασάκι στην τούρτα, όταν ένας φίλος ενημερώνει τον δικό μας φίλο πως στην δική του περιοχή δεν υπάρχει ADSL ούτε over PSTN μπαίνουν ψήλοι στα αυτιά του φίλου μας ο οποίος τσεκάρει το oteshop.gr και ανακαλύπτει πως ADSL caput στην περιοχή του.
Δυστυχώς στο παραμύθι μας δεν έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα, και το χειρότερο, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ.

Είμαι σε απόγνωση διότι δεν μπορώ να έχω «broadband» Internet. Πείτε μου έχει συμβεί τίποτα τέτοιο σε άλλον;

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.