PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet Telephone αναμμένο χωρίς καν DSL ενεργή



technoshaman
02-11-06, 14:34
Καλησπέρα!

Εν αναμονή της ενεργοποίησης (από 16/10, HOL/ΟΤΕ) της DSL γραμμής, έκανα αναβάθμιση της firmware (σε 06.04.20, Fritz!Box Fon Annex B) και τις απαραίτητες συνδέσεις: τα δύο τηλέφωνα στα FON1 & FON2 του Fritz, μια ISDN έξοδο από το Netmod στο Analog/ISDN.

Παρατηρώ πως το Internet Telephone LED παραμένει ανοιχτό (χωρίς να έχει ενεργοποιηθεί η DSL γραμμή, και δίχως να έχω προσθέσει κάποιον Internet Telephony provider). Έχετε κάποια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Μια δεύτερη, άσχετη προς την πρώτη, ερώτηση: Υπάρχει κάποιο datasheet με τις συχνότητες που ανάβουν τα LED και τις αντίστοιχες αιτίες; Το Power, π.χ., πριν την αναβάθμιση απλά αναβόσβηνε (ψάχνοντας για σύνδεση), ενώ τώρα αναβοσβήνει για τρία μακρά, και μετά για δύο βραχέα διαστήματα. (Ίσως τα μακρά σημαίνουν ότι δεν υπάρχει σύνδεση, και τα βραχέα ότι επιχειρεί training, αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Και μια τρίτη: Στον Χολαργό (210 6564XXX), σε πόσες ημέρες συνολικά να περιμένω ενεργοποίηση; (Δε βρήκα κάτι αντίστοιχο στα fora μετά από αναζήτηση.)

Αυτά.

Ευχαριστώ, TS.

nnn
03-11-06, 00:54
Υπάρχει το http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=46715&highlight=internet+ledαλλά αναφέρεται σε Annex A :hmm:

Καλώς ήρθες.

maxorfo
03-11-06, 19:16
Παρατηρώ πως το Internet Telephone LED παραμένει ανοιχτό (χωρίς να έχει ενεργοποιηθεί η DSL γραμμή, και δίχως να έχω προσθέσει κάποιον Internet Telephony provider). Έχετε κάποια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τηλέφωνο είναι κλειστό ή μόνο όταν το ανοίγεις?

neoplan
04-11-06, 23:03
ti na pw kai ego pou eno einai energopoiimeno den anavei????????????????????

ps. o ote energopoiise ti sindesi 2 meres meta tin aitisi mou eno h hol esteile ton eksoplismo miamisi vdomada meta.

ps2.apo taxitita pos pas???

technoshaman
05-11-06, 00:18
Προφανώς και χάλια. Είπαμε, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η γραμμή. :)
Αλλά, ελπίζω.

Tem
05-11-06, 00:38
Αυτό συμβαίνει ακόμη κι αν το τηλέφωνο είναι κλειστό ή μόνο όταν το ανοίγεις?
κανονικά αυτό συμβαίνει μόνο όταν το ανοίγεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.