PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet+DSLAM κέντρου Αιγάλεω+Siemens Expresslink=ΗΕLP!!!



kfilip
22-04-04, 01:19
Γεια χαρά σε όλους. Παρακολουθώ τα περισσοτερα threads της 4θνετ εδω και πολυ καιρο καθως και τα Ρ2Ρ και δεν εχω βρει μια περιπτωση που να μοιαζει με τη δικη μου ή κάποια συμβουλή που να έχει πιάσει και σε μένα παρά το απίστευτο tweaking που έχω δοκιμασει. Το πρόβλημα πάνω κάτω γνωστό: ταχύτητες με Ελλάδα ~40ΚΒ/s ενω με εξωτερικό ~25 με ΙΕ/Flashget και σε Ρ2Ρ (μουλάρι και τορεντς) μέσο όρο 16 και αστρονομικά πινγκς στα παιχνίδια. Αυτά που δεν κολλάνε σε μένα είναι:
1. γιατί το upload σε Ρ2Ρ ποτέ σχεδόν δε σέρνεται; (8-10ΚΒ/s) στο μουλάρι εχω UL/DL 1:1.7.
2. γιατί παρουσιάζει παρόμοια συμπεριφορά και η νετκαρτα και η ντεμο οτενετ; Αν εφταιγε το dslam τότε δε θα ειχα 40άρια ποτέ, ούτε στο εσωτερικό

Στην πράξη δεν έχω, από το φλεβάρη που εκανα την αορίστου χρόνου 384/128 με 4θνετ, νιώσει ότι έχω dsl παρά μονο για λίγα λεπτά και λόγω του ότι είμαι always-on. Παρακαλώ κάποιον χρήστη με παρόμοιο εξοπλισμό στο Αιγάλεω να αναφέρει τις ταχύτητες του και με ποιό πρόγραμμα. Για να μην γίνει πολύ μεγάλο το ποστ αναφέρω συνοπτικά ότι έχω ήδη παίξει με tcp optimiser, raspppoe και οσον αφορα τα Ρ2Ρ εχω δοκιμάσει διάφορα δημοφιλή emule mods και bit torrent clients ακολουθώντας τις εκάστοτε συμβουλές ενω έχω αλλάξει και τα καλώδια του τηλεφώνου. Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.