PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΛΟΣ και Adsl



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

GizmO
02-11-06, 15:56
Ως παθών από τις αναβαθμίσεις, περίμενα και ακόμη περιμένω να αξιωθούν να δώσουν λίγο παραπάνω bandwidth στα dslam της περιοχής του γυμναστηρίου, που εκεί είναι το σοβαρό πρόβλημα. ΚΑΙ ΤΙ ΒΛΕΠΩ! .. έδωσαν bandwidth και προτεραιότητα σε άλλα dslam ( ΙΩΛΚΟΣ, ΑΓΡΙΑ ΚΤΛΠ ) και το πολυπαθές και προβληματικό Γυμναστήριο το παρατήσαν για μία ακόμη φορά. ΑΙΣΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ .. αυτό έχω να πω μόνο. Σίγουρα οι περισσότεροι που βρίσκονται σε αυτό το dslam και ειδικά οι αναβαθμισμένοι 512, αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα.:evil:

Astra_MK5
02-11-06, 21:08
δλδ απο που ειδες οτι εγινε αναβαθμιση bandwidth στα αλλα dslam του βολου? Αν υπαρχει τετοια πηγη καλο θα ηταν να την μοιραζοσουν στο φορουμ για να παρακολουθουμε κ εμεις τι γινεται στην περιοχη μας.

GizmO
03-11-06, 09:00
Δεν μιλάω χωρίς στοιχεία, άξιο παράδειγμα είναι το γεγονός οτί στον χώρο εργασίας μου τα πράγματα ήρθανε στα ίσια τους και σε όλους τους συνδρομητές της γύρω περιοχής. Από την άλλη πλευρά στο σπίτι που που βρίσκεται στο dslam γυμναστηρίου ΚΑΙ η γύρω περιοχή ακόμη πάμε σε ρυθμούς PSTN. Αλλά βέβαια τον απλό χρήστη τον βάζουμε σε δεύτερη θέση γιατί βλέπεις το dslam του ΙΩΛΚΟΥ που αναβαθμίστηκε εξυπηρετεί το μεγαλύτερο εμπορικό κομμάτι της Πόλης .. ενώ του Γυμναστηρίου είναι περισσότεροι home users .. :mad:

birbrilo
03-11-06, 15:34
Τι να σου πώ φίλε. Και εγώ DSLAM ιωλκου είμαι και οι ταχύτητες είναι άθλιες. Άσε που κάθε λίγο και λιγάκι δεν έχω σύνδεση. Μείνε εκεί που είσαι. Εδώ είμαστε πίτα. :P

GizmO
03-11-06, 16:43
Τι να σου πώ φίλε. Και εγώ DSLAM ιωλκου είμαι και οι ταχύτητες είναι άθλιες. Άσε που κάθε λίγο και λιγάκι δεν έχω σύνδεση. Μείνε εκεί που είσαι. Εδώ είμαστε πίτα. :P

:p όπου και να πας στον βόλο σε πίτα -γύρο πέφτεις .. :rofl:

τελικά από ότι κατάλαβα είμαστε τριτοκοσμική πόλη εντός Ελλάδας :rofl:

1600
03-11-06, 18:05
Και εγω νομιζα οτι φταιει η altec.Καλα...το τι ''μπινελικι'' εχουν ακουσει αυτες τις μερες,δεν περιγραφεται! ---Παντως αν εισαι σιγουρος για αυτο που λες,τον ηπιαμε...τον καφε! Ο συνδυασμος:αναξιοπιστου-τυχοδιωκτικου παροχου με το κρατικης αδιαφοριας ληστρικο μονοπωλιο,ειναι σαν βομβα μολοτωφ!

manual2100
03-11-06, 18:51
Και εγώ στο DSLAM Ιωλκού ανήκω και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι μαύρα χάλια.

manoulamou
03-11-06, 22:48
Τελικα τι εγινε με τα dslams στον Βολο?
Ολα ισοτιμα στα χαλια τους ή ειναι ντροπη και αισχος οπως αναφερθηκε στον τιτλο???
ΕΛΕΟC πια ρε παιδια ολοι εχουν καημο με τις ταχυτητες τους,
αμεσως να φαγωθουμε και μεταξυ μας...
Και στο Μαρουσι γκρινιαζαμε που ξεκινησε η αναβαθμιση απο τη MALLυνση
αλλα τελικα ειναι χειροτεροι απ ολους!!!

tnick
11-12-06, 03:55
ρε φιλε τι νεα απο βολο εστρωσε η συνδεση σου?εμενα χαλι μαυρο εδω και 1,5 μηνα

nikchem
12-12-06, 16:48
Υπομονή, έρχεται το τέλος ............ !!!! Όχι του κόσμου βέβαια, αλλά των βασάνων μας :biggrin: :biggrin:
Πρόσφατα πέτυχα έναν πολύ ειλικρινή υπάλληλο στο 1242 που παραδέχτηκε τα πάντα που τραβάμε εδώ και καιρό και μου έδωσε κάποια αχτίδα ελπίδας.
Μου ανακοίνωσε ότι στο τέλος του χρόνου θα γίνει αντικατάσταση πολλών ATM DSLAMs με αντίστοιχα IP DSLAMs στις προβληματικές περιοχές όπως στην πρίπτωσής μας του Γυμναστηρίου. Αυτό το επιβεβαιώνει και ο υπεύθυνος στο 95831 που μιλάει βέβαια για αναβάθμιση.
Τα ξαναλέμε του χρόνου ελπίζω με λιγότερη γκρίνια

wertyu5555
12-12-06, 21:00
Και εγω παιδια από Dslam γυμανστηριου με 1MBit και τα πραγματα είναι χάλια από την στιγμή που έγινε η αναβάθμιση από 512. Νοστάλησα τις παλιές μέρες. Το 95831 τίνος τηλέφωνο είναι;

nikchem
12-12-06, 21:54
Είναι της τοπικής υποστήριξης ADSL για τον Βόλο. Όλοι οι τεχνικοί είναι μαζεμένοι εκεί και απαντούν στα ερωτήματά μας :lol:

tnick
13-12-06, 00:24
φιλε δε παει αλλο εγο ειμαι ολη μερα κολημενος στα 5-15kb/s στισ αρχες του μηνα πιγε να στωσει αλλα τελικα σκατα.το γυμναστηριο ποιες περιοχες καλυπτει?εγω μενω γαζη με κασσαβετη που συνδέομαι?

ph4nt0m
13-12-06, 02:03
Χαλια... Μαύρα χάλια... Περιμένοντας κάποιον Isp να με κάνει να φύγω από ΟΤΕ... Αλλά θα περιμένω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυύ ακόμα... Ίσως μέχρι τότε να έρθουν τα Ip dslam...

nikchem
13-12-06, 02:47
Για να μάθεις το DSLAM που ανήκεις και πόσες πόρτες έχει ελεύθερες (PSTN ή ISDN), πάρε το 134 και δώσε το πλήρες τηλεφωνό σου.

ph4nt0m
26-12-06, 13:14
Καμία διαφόρα στις ταχύτητες σας; Εγώ πάντως συνεχίζω να κατεβάζω με τις ίδιες ταχύτητες...

manual2100
26-12-06, 19:09
Τα ίδια...:down:

ph4nt0m
31-12-06, 11:50
Θέλω να πιστεύω ότι όλα είναι καλά πλέον.:) Από χθες οι ταχύτητες μου είναι 100+!:) Εκτός αν όλοι έχουν πάει για σκι και μπαίνω μόνος μου.:rofl:

wertyu5555
07-01-07, 14:26
Μια χαρά ήταν οι ταχύτητες στις γιορτές, από εχθές σέρνομαι πάλι....

GizmO
09-01-07, 02:38
τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου, τα πακέτα στην μέση και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε. :rtfm:

GizmO
14-01-07, 21:15
Λοιπόν, νέο Info, το ΑΤΜ θεσ/νικης τα έχει παίξει και δεν σηκώνει άλλο. Άκουσε κανείς για ΑΤΜ στην λάρισα και δρομολόγηση την Κεντρικής Ελλάδας από εκεί;;; κάτι τέτοιο πήρε το αφτάκι μου. Βέβαι μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα αλλά οι εργασίες θα τελειώσουν μέχρι τέλος της εβδομάδας που μας έρχεται. Εγώ προσωπικά είμαι σταθερά στα 20kb/s .. ωραία πράγματα .. :rofl:

manual2100
14-01-07, 23:12
Πάλι πίτα γύρο τρώμε στο Βόλο. Πάλι δεν έχει πόρτες πάλι σέρνεται τελείως.. Τι θα γίνει πια...

manoulamou
15-01-07, 00:08
Εδω παραπονιουνται για το θεϊκο κοκορετσι
οι περιξ του Μπαϊρακταρη (οι χαμουτζηδες)
κι εσεις στο Βολο διαμαρτυρεστε για τα βρωμικα dslams?
ΑΙΣΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ σας αυστριακοι:rolleyes:

Tem
15-01-07, 00:14
Πάλι πίτα γύρο τρώμε στο Βόλο. Πάλι δεν έχει πόρτες πάλι σέρνεται τελείως.. Τι θα γίνει πια...
απόλυτα λογικό θα έλεγα ;)

ph4nt0m
15-01-07, 00:54
Ευτυχώς που υπάρχει η telepassport στο Γυμναστήριο και θα δω άσπρη μέρα από Μάρτιο... Εκτός αν μεχρί τότε υπάρχουν ταχύτητες κοντά στις ονομαστικές από τον ΟΤΕ.

GizmO
15-01-07, 09:44
Εδω παραπονιουνται για το θεϊκο κοκορετσι
οι περιξ του Μπαϊρακταρη (οι χαμουτζηδες)
κι εσεις στο Βολο διαμαρτυρεστε για τα βρωμικα dslams?
ΑΙΣΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ σας αυστριακοι:rolleyes:


Το αυστριακοί το αντιπαρέρχομαι :cool:

Όσο για το πίτα γύρο εγώ είμαι σε δίαιτα και δεν γουστάρω .. γιατί μου την σερβίρουν με το έτσι θέλω;;; .. εγώ θέλω να τρέχω να χάσω κανένα κιλό .. μπορώ;;;; :rofl:

manoulamou
15-01-07, 13:49
Μπορεις, ιδιως εαν δεν επισκεπτεσαι συχνα
τον τοπικο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=873662) ... μπουφ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=866216&postcount=387)ε...:p

GizmO
15-01-07, 17:36
Μπορεις, ιδιως εαν δεν επισκεπτεσαι συχνα
τον τοπικο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=873662) ... μπουφ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=866216&postcount=387)ε...:p

παρακαλώ ... :nono:

είμαι σε δίαιτα:sorry:

πάλι καλά που λέμε και κάτι το διαφορετικό και ξεχνιόμαστε .. για τις χάλια ταχύτητες στον βόλο τα μάθατε ? :cry:

GizmO
15-01-07, 20:52
κατά της 16:00 κάτι έγινε και κόλλησε η 4νετ και αναγκάστηκα να περιμένω κανά 5λεπτο και να προσπαθήσω να μπω . όταν μπήκα φαίνεται οι μουλαράδες δεν το είχαν πάρει χαμπάρι και είχα μία ωραία ταχύτητα 110+ .. αχ θυμήθηκα τις παλιές εποχές .. :rofl:

cloudtrax
18-01-07, 17:34
--------------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν, νέο Info, το ΑΤΜ θεσ/νικης τα έχει παίξει και δεν σηκώνει άλλο. Άκουσε κανείς για ΑΤΜ στην λάρισα και δρομολόγηση την Κεντρικής Ελλάδας από εκεί;;; κάτι τέτοιο πήρε το αφτάκι μου. Βέβαι μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα αλλά οι εργασίες θα τελειώσουν μέχρι τέλος της εβδομάδας που μας έρχεται. Εγώ προσωπικά είμαι σταθερά στα 20kb/s .. ωραία πράγματα ..

Παιδιά ειλικρινά θα πάω να βρώ τα dslams και θα τα βάλω φωτιά... Είναι να τραβάς τα μαλλιά της κεφαλής σου...! Δν μπορώ άλλο... Ειλικρινά είναι κοροιδία πλέον...
Πέρνω την Forthnet και μου λέει πως δεν έχει αναφερθεί ξανα κάποιο πρόβλημα....Όταν εγώ και κάτι φίλοι μου έχουμε ξεσκιστεί στα mails και στα τηλέφωνα...!

Ισχύει αυτό που είπες για το ATM στην Λάρισα αλλα πότε θα τελειώσουν οι εργασίες είναι άγνωστο... Αυτό το έμαθα απο άτομο στον ΟΤΕ...
Είναι τραγικό να έχεις ταχύτητες της τάξεως 20kb/s και κάτω... Δν μπορώ ειλικρινά θα πάρω καμια καραμπίνα κ όποιον πάρει ο χάρος...:sorry: :worthy: :rant: :gun: :2guns: :ork :viking


EDIT:

Post απο άλλο forum...


Καλησπέρα σε όλου σας και καλή χρονιά!

Από τον περασμένο Οκτώβριο του 2006 αντιμετωπίζω πρόβλημα ταχύτητας με την 1024 adsl σύνδεσή μου (ΤΕLLAS).

To πρόβλημα παρουσιάστηκε όταν έγινε ο 2ασμός των ταχυτήτων και από 512 που κανονικά έχω πήγε στο 1 Μbps. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι στο download μου, καθόλη τη διάρκεια της ημέρας, η ταχύτητα μετά βίας φθάνει στα 40 kbps, ενώ τις νυχτερινές ώρες (μετά τις 3πμ) η ταχύτητα είναι ικανοποιητική (85-108kbps). Αναφέρομαι σε κανονικό download από sites (www.pclabs.tv, www.vmware.com, http://ftp.ntua.gr, κλπ).

Μετά από πολλά τηλεφωνήματα, η TELLAS μου είπε πως αυτό οφειλόταν στην αναβάθμιση των γραμμών του ΟΤΕ και πως το πρόβλημα θα λυνόταν στα τέλη του Νοέμβρη.
(Κάτι που σε μένα τουλάχιστον δεν φαίνεται να έχει κάποιο θετικό αποτέλεσμα).

Επίσης, ένας τεχνικός του ΟΤΕ αποκλειστικά για τις συνδέσεις ADSL στην περιοχή που μένω, μου είπε πως είναι λογικό να μου παρουσιάζεται αυτή η "ιδιοτροπία" της σύνδεσής μου, εφόσον στην περιοχή μου είναι "κουμπωμένα" πάνω στο ίδιο DSLAM των 6MBit 260 άτομα (αντιστοιχούν σχεδόν 23kbps ανά άτομο).

Επίσης, ένας γείτονάς μου έχει και αυτός σύνδεση adsl TELLAS 768kbps (από 384) και η ταχύτητά του είναι τις περισσότερες ώρες πολύ μεγαλύτερη από τη δική μου, χωρίς να έχει προβλήματα στη σύνδεσή του.

Δοκίμασα και άλλες συνδέσεις HOL, Forthnet, OTEnet (χωρίς να έχω κάνει συνδρομή σε αυτές, μόνο με κωδικούς από γνωστούς), αλλά το πρόβλημα, όπως περίμενα, παρέμεινε. Καθώς ευθύνεται το κανάλι και όχι ο πάροχος.

Γνωρίζοντας και εμπιστεύοντας τις γνώσεις σας πάνω σε θέματα της Πληροφορικής, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν πιστεύετε πως υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου.

Είναι κάτι που δεν έχω σκεφτεί εγώ και θα έπρεπε να ελέγξω; Στην TELLAS και στον OTE έχω επανειλημμένα απευθυνθεί αλλά δεν έβγαλα άκρη, αντιθέτως. Επίσης, αν διάκοψω τη σύνδεσή μου και βάλω π.χ. HOL ή Forthnet υπάρχει περίπτωση να "κουμπωθώ" (βάση με τον ΟΤΕ) και σε διαφορετικό DSLAM; Τι πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει; Υπάρχει κάποια λύση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την έκταση του παρόντος.
Pc magazine fora

manoulamou
18-01-07, 17:45
Μηπως να την καναμε για τπτ διακοπες στην Αυστραλια
που εχει και ζεστες αυτη την εποχη:whistle:

cipher
18-01-07, 18:10
Δν μπορώ ειλικρινά θα πάρω καμια καραμπίνα κ όποιον πάρει ο χάρος...


Πάρε ένα RPG-7 να κάνεις τη δουλειά σου σωστά! Εξάλλου, είναι και trendy αυτήν την περίοδο :p

Λοιπόν, θεωρητικά είμαι κουμπωμένος στο DSLAM Αγριάς, αν και δεν το έχω εξακριβώσει (άλλες πιθανές επιλογές είναι της Τσαγκαράδας και της Ζαγοράς), στα 1024/256, με Βιβόδι ΑΡΥΣ. Κατά την περίοδο των εορτών χτυπούσα 100+ KBytes/s. Όταν πέρασαν αυτές, όμως, τέτοιες ταχύτητες έβλεπα μόνο από τις 02:00-03:00 και μετά, έως περίπου τις 10:00 (και στο όνειρό μου!). Από τις 16:00-17:00 μέχρι πολύυυυ αργά το βράδυ χτυπούσα συνήθως 45άρια και καμιά φορά κάτι ελεϊνά 26άρια (μιλάω πάντα για rapidshare με φόρτο κάτω από τα 4000/10000 Mbps).

Σήμερα, μην το ματιάσω, κατέβαζα με 100+ μέχρι και πριν από λίγο. Η τελευταία μέτρηση σταθεροποιήθηκε γύρω στα 85 KB/s. Λέτε να έγινε καμιά αναβάθμιση στο διαθέσιμο bandwidth (ή τα ports), ή έχουν πάρει οι ιώσεις τους γείτονες αμπάριζα...; :biggrin:
(Αν είναι, να προμηθευτώ υλικά βιοχημικού πολέμου! :twisted: )

GizmO
20-01-07, 09:29
Πάρε ένα RPG-7 να κάνεις τη δουλειά σου σωστά! Εξάλλου, είναι και trendy αυτήν την περίοδο :p

Λοιπόν, θεωρητικά είμαι κουμπωμένος στο DSLAM Αγριάς, αν και δεν το έχω εξακριβώσει (άλλες πιθανές επιλογές είναι της Τσαγκαράδας και της Ζαγοράς), στα 1024/256, με Βιβόδι ΑΡΥΣ. Κατά την περίοδο των εορτών χτυπούσα 100+ KBytes/s. Όταν πέρασαν αυτές, όμως, τέτοιες ταχύτητες έβλεπα μόνο από τις 02:00-03:00 και μετά, έως περίπου τις 10:00 (και στο όνειρό μου!). Από τις 16:00-17:00 μέχρι πολύυυυ αργά το βράδυ χτυπούσα συνήθως 45άρια και καμιά φορά κάτι ελεϊνά 26άρια (μιλάω πάντα για rapidshare με φόρτο κάτω από τα 4000/10000 Mbps).

Σήμερα, μην το ματιάσω, κατέβαζα με 100+ μέχρι και πριν από λίγο. Η τελευταία μέτρηση σταθεροποιήθηκε γύρω στα 85 KB/s. Λέτε να έγινε καμιά αναβάθμιση στο διαθέσιμο bandwidth (ή τα ports), ή έχουν πάρει οι ιώσεις τους γείτονες αμπάριζα...; :biggrin:
(Αν είναι, να προμηθευτώ υλικά βιοχημικού πολέμου! :twisted: )

αααα !! Να!!! καλά που το είπες για τις ταχύτητες σας.. Βρήκα, BW ... !! :rofl:

Κάτσε να πάρω κανένα τήλ σε γνωστούς να δώσουν λίγο από το δικός σου στο Siemens-4 του γυμναστηρίου :cool:

GizmO
21-01-07, 21:19
και όσο πάμε και πέφτουμεεεεεε οέοοοοοοο :whistle:

iasonas
21-01-07, 21:41
Στο το ιδιο παντα ... ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
το πρωι εχω 230 κβ για καποιες ωρες και μετα εως 75-80 κβ
και οσα τηλ εχω κανειι στον οτε χαμενα πηγαν!

GizmO
22-01-07, 09:21
Στο το ιδιο παντα ... ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
το πρωι εχω 230 κβ για καποιες ωρες και μετα εως 75-80 κβ
και οσα τηλ εχω κανειι στον οτε χαμενα πηγαν!

φίλε μου πιάνεις το 1/3 της ονομαστικής ταχύτητας, δεν υπάρχει περίπτωση να κοιτάξουν το πρόβλημά σου.. αλλά και χαμηλότερη ταχύτητα να είχες όπως πολλοί από εμάς (στα dslam γυμναστηρίου) το αφήνουν να περάσει στο φλού. Προσωπικά ποτέ δεν έχω δει στο σπίτι μου τεχνικό του ΟΤΕ ούτε να με πάρουν κάποιο τηλ.. :rifle:

cipher
23-01-07, 04:33
Στο το ιδιο παντα ... ftp://ftp.otenet.gr/FILELIST.gz
το πρωι εχω 230 κβ για καποιες ωρες και μετα εως 75-80 κβ
και οσα τηλ εχω κανειι στον οτε χαμενα πηγαν!

Αφού τα πιάνεις, έστω και για λίγο, η γραμμή σου δεν έχει πρόβλημα και άρα δεν υπάρχει κάτι για να φτιάξουν. Η δε τεράστια διαφορά φανερώνει ξεκάθαρα το πρόβλημα υπερφόρτωσης του δικτύου (είτε λόγω έλειψης bandwidth, είτε λόγω μεγάλου παρονομαστή στο contention ratio, είτε λόγω και των 2).

Πάντως, πρέπει να αλλάξουν τον τρόπο ονομασίας των συνδέσεων που δίνουν. π.χ. αντί για "1024 Kbps" θα ήταν πιο σωστό να λεγόταν: "1024: 3-8, 512: 8-12, 384: 12-18, 256: 18-23, 384: 23-1, 512: 1-3", όπου τα 2α νούμερα αντιπροσωπεύουν ώρες της ημέρας. Βέβαια, επειδή αυτό δεν είναι βολικό για εμπορικούς σκοπούς, θα μπορούσε να απλουστευθεί σε: "1024: 3-8 και μετά ό,τι τη φωτίσει ο Θεός" :rofl:


ΥΓ: Οι γείτονές μου ανάρρωσαν και ξαναβλέπω χαμηλές ταχύτητες τις ώρες αιχμής :(
Μα γιατί το Amazon να μην έχει Kinder-έκπληξη με απεμπλουτισμένο ουράνιο, να τους στείλω μερικά για δώρο...; :twisted:

GizmO
23-01-07, 23:03
ΥΓ: Οι γείτονές μου ανάρρωσαν και ξαναβλέπω χαμηλές ταχύτητες τις ώρες αιχμής :(


Μπα.. εγώ έβαλα βύσμα και σου πήραν το bandwidth .... VIVA LA REVOLUTION :gun:

cipher
24-01-07, 03:37
Μπα.. εγώ έβαλα βύσμα και σου πήραν το bandwidth .... VIVA LA REVOLUTION :gun:

Α ρε κιαρατά... Άμα σ' αρπάξω απ' τ' αφτί, να δεις τι βύσμα θα σου βάλω μετά εγώ... :biggrin:
Κάτω τα χέρια απ' το bandwidth μου! :rifle:

ph4nt0m
03-02-07, 16:59
Με τετοιές ταχύτητες ούτε στο internet δεν θέλουμε να μπούμε και αφήσαμε το θέμα χωρίς σχόλια...:hmm:

Orbitaga
03-02-07, 17:07
καταγγελία στην ΕΕΤΤ :evil: :gun: :rifle: :shoot: :2guns: :dwarf :ork

ph4nt0m
07-02-07, 01:08
Μετά το dslam ΙΩΛΚΟΣ γέμισε και το ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ... Μόνο ISDN τώρα...

cloudtrax
07-02-07, 16:05
Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να δώ άσπρη μέρα... Παίρνω Forthnet και μου λένε καταλαβαίνουμε αλλα είναι πρόβλημα ΟΤΕ. Εκτός απο ότι έχω ΑΙΣΧΡΕΣ ταχύτητες έχω και περιορισμό στα πακέτα... ΕΛΕΟΣ...

Πήρα στον πΟΤΕ και μου είπαν πως η δρομολόγηση απο Λάρισα έγινε και αρχίζουν να λύνονται τα πρόβληματα... Αλλά τα προβλήματα παραμένουν... Φταίω αμα τραβήξω καμία μήνυση?

cipher
07-02-07, 16:50
Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να δώ άσπρη μέρα... Παίρνω Forthnet και μου λένε καταλαβαίνουμε αλλα είναι πρόβλημα ΟΤΕ. Εκτός απο ότι έχω ΑΙΣΧΡΕΣ ταχύτητες έχω και περιορισμό στα πακέτα... ΕΛΕΟΣ...

Πήρα στον πΟΤΕ και μου είπαν πως η δρομολόγηση απο Λάρισα έγινε και αρχίζουν να λύνονται τα πρόβληματα... Αλλά τα προβλήματα παραμένουν... Φταίω αμα τραβήξω καμία μήνυση?

Καλά, το τι λένε με το τι γίνεται, πάντα διαφέρει! Μπορεί η σύνδεση να έγινε στα κεντρικά, αλλά να πρέπει να ρυθμίσουν τα dslam και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Κάνε λίγο υπομονή λοιπόν (πιστεύω 1-2 βδομάδες), πρωτού πάρεις μολότοφ, RPG, τανκ, κτλ. και τους "επισκευθείς" :)

cipher
08-02-07, 04:30
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
08/02/2007 03:25:52
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 280.86Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 573.76kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Άντε, λίγο ακόμη να πέσει το download και θα λέω ότι έχω sdsl :rofl:

wertyu5555
08-02-07, 15:59
εμένα το upload είναι μια χαρά αλλά το download συνεχίζει να σέρνεται....:down:

ph4nt0m
08-02-07, 19:03
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
08/02/2007 03:25:52
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 280.86Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 573.76kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Άντε, λίγο ακόμη να πέσει το download και θα λέω ότι έχω sdsl :rofl:

Εγώ έχω sdsl απλά δεν το έχω καταλάβει!!!
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 223.78Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 258.72kb/s

hostolis
08-02-07, 19:08
Μια χαρά είστε εσείς, περάστε μια βόλτα απο την Τούμπα να δείτε πως είναι δώ και 2 μέρες :mad:
http://adslgr.com/forum/showthread.php?p=981031#post981031

GizmO
11-02-07, 14:09
Εγώ έχω sdsl απλά δεν το έχω καταλάβει!!!
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 223.78Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 258.72kb/s

μια από τα ίδια και εγώ .. :rofl:

τα dslam του Γυμναστηρίου τα κάναν πλέον για sdsl. Καλά ρε ph4nt0m ήμαστε σε πιλοτικό sdsl και γκρινιάζεις;;;; :cool:

ph4nt0m
11-02-07, 16:00
μια από τα ίδια και εγώ .. :rofl:

τα dslam του Γυμναστηρίου τα κάναν πλέον για sdsl. Καλά ρε ph4nt0m ήμαστε σε πιλοτικό sdsl και γκρινιάζεις;;;; :cool:

Εγώ λέω να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος σε ''sdsl στον Βόλο από τον ΟΤΕ!'':clap: Δεν είναι πιλοτικό! Ήρθε για πάντα!!!:rofl: :rofl: :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.