PDA

Επιστροφή στο Forum : Linksys WAG320N και forthnet



vtser
13-12-11, 23:09
καλησπέρα
αυριο ερχετε το WAG320N που αγόρασα. Στο σπίτι εχω forthnet και εχω μερικές ερωτήσεις
1. Ξερει κανείς τις ρυθμίσεις για forthnet?
2. Επειδή πάλι στο XBOX παιζει να εχω πρόβλημα με τα ΝΑΤ settings. Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός? Εχω βρει οδηγίες στο portforward.com αλλα με προβληματίζει οτι δημιουργείς μία static ip και ετσι κανεις FW. Βλακείες λέω? Και οταν κανεις restart δεν αλλάζει αφου η σύνδεση ειναι dynamic?
3. Διαβάζω αρκετά αρνητικά για το 320 N , το εχει κανεις με forthnet . εχει όντως τόσα προβλήματα? 5 χρόνια δουλευω με ενα WAG 200G και επειδή οτι άλλο δοκιμασα δεν το εφτασε ξαναεμπιστευτικα την LINKSYS. Απο την άλλη δεν βρηκα και ενα ρουτερ να μην το θαβει κάποιος...Τι να πώ ...Απο αυριο θα γραψω και εντυπώσεις:rolleyes:

takistmr
23-12-11, 00:25
Έχω το ίδιο μόντεμ συνδεδεμένο στη forthnet και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
Οι υπηρεσίες που χρησιμοποιώ είναι ftp server, http server, NAT-PAT, και φυσικά web brownsing.
Και με το ΝΑΤ δεν θα πρέπει να σε προβληματίσει κάτι. Λειτουργεί όπως στα περισσότερα μόντεμ, και επειδή είχες ήδη από παλιά μόντεμ της ίδιας εταιρίας δεν θα έχεις πρόβλημα.

eniac
23-12-11, 05:03
1. Ξερει κανείς τις ρυθμίσεις για forthnet?

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE
Multiplexing: LLC
Virtual Circuit: VPI=8 / VCI=35

Username: username.ath.forthnet.gr@forthnet.gr

@ ADSLgr.com All rights reserved.