PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στην Θεσσαλονική/ΑΡΥΣ



arigbabu4
02-11-06, 18:34
Είμαι απο Θεσσαλονική και από το κέντο Εβδ. Ροστάν.
Εδώ και 2 μήνες έχω αναβαθμηστεί στα 1024 και όμως μέσω όρος download είναι 50kb με maximum τα 67 kb τα βράδια! Πλύν μίας φοράς που κατάβαζα με 102kb/s 6:30 το πρωί.
Έχω πάρει αμέτρητες φορές την Τελλας και μου έλεγαν κάθε φορά ότι δεν είναι προβλήμα δικό τους αλλά του ΟΤΕ και μού έλεγαν ότι "αυρίο", "την άλλη βδομάδα", "20 Σεπτ" , με αποκρύφομα τις "30 Οκτβρίου θα έχει τελείωσει την παραμετροποίηση ο ΟΤΕ και θα κατεβαζετε κανονικά". Φυσίκά και δέν εγινε τίποτα. Πήρα λοιπόν την Τελλάς ξανά τηλέφωνο και δηλώσαν βλάβή. Σήμερα με πήρε ο Τεχνικός του ΟΤΕ και μου είπε ότι γραμμή μου είναι πεντακάθαρη είναι πολύ καλή dslam και θα έπρεπε να κατεβάζω κανονικά! Επίσης μου είπε ότι οι πάροχοι πλυν του ΟΤΕ δέν έχουν αρκετές γραμμές γιαυτό διμουργήτε το πρόβλημα!
Πήρα την Τελλάς τους τα είπα και πάλι τα ίδια ... Μου είπαν ότι αυτοι δεν έχουν ενημέρωση απο τον ΟΤΕ και οτι θα με πάρουν τηλεφωνό.
Είμαι σιγουρος ότι δεν προκείται να με πάρουν.
Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α να τους πέρνω τηλέφωνο και να λέω την ιστορία μου ΕΛΕΩΣ
ΠΛΗΡΩΝΩ 2 ΜΗΝΕΣ για να κατεβάζω με 128 kb/s και κατεβάζω με 50kb/s!!!

hemlock
02-11-06, 18:37
Ριξε μια ματια http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9387 για να εχεις μια καποια παρηγορια;)

panajotisp
02-11-06, 18:39
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=9387&highlight=%F1%EF%F3%F4%E1%ED

Αναζήτηση ο καλύτερος σου φίλος...

cypher
02-11-06, 22:39
Γιατι δεν εκπλησομαι αραγε απο την ολη κατασταση?
Κουραγιο και υπομονη φιλε...φαντασου οτι εισαι στην ΟΥΓΚΑΝΤΑ και εισαι ο μονος
με Ιντερνετ.Κατα βαθος εκει ζουμε ολοι..:down:

...την ιδια στιγμη μαλιστα που τα Mbit που θεωρουνται mainstream συνδεση
αυξανονται με τρελλους ρυθμους σε αλλες χωρες.:evil:

huli
02-11-06, 23:59
Μην ξεχνάτε ότι ζούμε στην μοναδική Αφρικανική χώρα με λευκούς κάτοικους.

the_Mask
04-11-06, 13:26
oκ ρε φιλε, γιατι δεν παιρνεις στο 1242 να τους τα χωσεις κανονικα? αφου το δυκτιο ειναι του ΟΤΕ? ναι οκ θα μου πεις οτι την ΤΕΛΛΑΣ πληρωνεις, αλλα εκ των πραγματων το μόνο που μπορουν να κανουν οι παροχοι μεσα απο το δυκτιο του ΟΤΕ ειναι να παιρνουν συνεχεια τον ΟΤΕ και να ζητανε να το φτιαξει.κανε υπομονη σε ενα 5 μηνο ερχεται το FULL LLU στην θεσσαλονικη,

μέχρι τότε επισης να σου πω τι μπορεις να κανεις και κατι αλλο να παρεις στην ΤΕΛΛΑΣ και να ζητησεις μετάβαση στο TO BE LLU που πληρώνεις 38 εvro τον μήνα ,θα είσαι σε 1024 και θα έχεις απεριοριστες αστικες και υπεραστικες κλήσεις,

ενταξει για να λεμε την αληθεια και τα 50 δεν ειναι τραγικο ειναι ακριβώς η μέση..

kkarakas
06-11-06, 08:58
Τι 5μηνο ρε παιδιά; Χθες μιλησα με ΤΕΛΛΑΣ και μου ειπαν σε 1 μηνα το πολυ θα μπει και η Θεσσαλονικη με FULL LLU. :hmm:

xaris
06-11-06, 12:03
Εμένα πάλι δεν μπορούσε να δεσμευτεί στο πότε θα περάσουν οπτικές κλωστές από Θεσσαλονίκη παρόλο που την ρωτούσα επίμονα μόνο "σύντομα" μου έλεγε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.